Kominki – synonim bezpieczeństwa i niezależności

Jeszcze do niedawna kominek miał tylko pięknie wyglądać, budując niepowtarzalny klimat wnętrza, nadając mu oryginalności, tworząc przytulną i kameralną atmosferę. Ale teraz jego rola diametralnie się zmieniła. Tradycyjne kominki to dziś synonim bezpieczeństwa i niezależności. Warto mieć urządzenie, które zabezpieczy energetycznie dom na wypadek przerw w dostawie prądu czy gazu. Polski producent kominków, firma Kratki.pl, zaprasza do świata produktów, które zagwarantują nam prawdziwie ciepłą atmosferę, komfort i bezpieczeństwo – niezależnie od okoliczności!

Tradycyjne kominki – niezależność

Ciemny i zimny dom to niezbyt przyjemna perspektywa, nie tylko dla najmłodszych domowników. Awarie techniczne czy klęski naturalne w postaci tornad, pożarów czy powodzi łączy ich nagłość i nieprzewidywalność. By komfortowo przetrwać brak prądu i gazu, na które nie mamy wpływu, warto zainwestować w alternatywne źródło ciepła: kominki. Blask ognia zadba nie tylko o światło w pomieszczeniu, ale także o przyjemną temperaturę.

Tradycyjne kominki - synonim bezpieczeństwa i niezależności - Kratki.pl - kominek Koza K9

Gdy kotły gazowe, elektryczne pompy ciepła i inne urządzenia „na prąd” zawiodą, kominek stanie na wysokości zadania! Chociaż polskie prawo budowlane stanowi, że kominek nie może być jedynym źródłem ciepła w domu, to szczególnie w dzisiejszych czasach jest idealnym dopełnieniem ogrzewania systemowego. Przyjemne ciepło bijące z kominka uprzyjemni długie jesienne wieczory, ale zadba także o komfort i poczucie bezpieczeństwa całej rodziny.

Tradycyjne kominki - synonim bezpieczeństwa i niezależności - Kratki.pl - kominek Koza K9

„Troska o najbliższych łączy nas wszystkich. Jest taka sama pod każdą szerokością geograficzną, dlatego warto – myśląc o swojej rodzinie – zadbać o ich komfort w niespodziewanych sytuacjach, na które nie mamy wpływu. Kominek w domu to nie tylko piękno ognia i jego ciepło, ale także wyraz troski o członków rodziny, którzy nie doświadczą chłodu i ciemności z powodu, np. przedłużającej się awarii prądu” – przekonuje Cezary Ziółek, dyrektor ds. marketingu z firmy Kratki.pl.

Tradycyjne kominki - synonim bezpieczeństwa i niezależności - Kratki.pl - kominek Koza K9

Tradycyjne kominki – ekologia

Kominek jest także ekologiczny. Wśród bogatej oferty polskiego producenta znajdują się urządzenia oznaczone certyfikatem EcoDesign, np. wkłady kominowe o niezwykłym wzornictwie, piece (np. Enyo, Thor 8) czy wiecznie modne kozy żeliwne (np. model Koza K9 fi 150 z ASDP). Łączy je oryginalny design oraz to, że spełniają przepisy prawa krajowego oraz unijnego w dziedzinie ochrony środowiska naturalnego, wypełniając kryteria Ekoprojektu.

Tradycyjne kominki - synonim bezpieczeństwa i niezależności - Kratki.pl - kominek Picard

Z kolei najbardziej ekologicznym i jednocześnie ekonomicznym materiałem do palenia w kominku pozostaje suche drewno z drzew liściastych, np. dąb, grab, buk, jesion, klon, brzoza czy topola. Drewno jest doskonałym odnawialnym źródłem energii. Warto podkreślić także stosunkowo niski koszt drewna jako opału przy jego wysokiej wydajności. Analiza kosztów ogrzewania na podstawie cen opału i energii z pierwszego kwartału 2020 roku wykazała, że roczny koszt spalania biomasy w postaci drewna kominkowego plasuje ten rodzaj ogrzewania na 3. miejscu wśród najtańszych paliw, tuż za gruntową i powietrzną pompą ciepła.

Tradycyjne kominki - synonim bezpieczeństwa i niezależności - Kratki.pl - kominek Proton

Biorąc pod uwagę stosunkowo wysokie koszty inwestycji w gruntową lub powietrzną pompę ciepła oraz ich uzależnienie od dostaw prądu, to właśnie instalacja kominkowa może być najtańsza spośród wszystkich urządzeń grzewczych wykorzystujących odnawialne źródła energii. Kominek może dać nam niezależność i samowystarczalność oraz najniższe koszty ogrzewania.

Zobacz również: Solid 2.0 – piękny taras na lata | Kominki narożne i trójstronne we wnętrzach

Tradycyjne kominki - synonim bezpieczeństwa i niezależności - Kratki.pl - kominek Thor
Tradycyjne kominki - synonim bezpieczeństwa i niezależności - Kratki.pl - kominek Thor
Tradycyjne kominki - synonim bezpieczeństwa i niezależności - Kratki.pl - kominek Thor
Tradycyjne kominki - synonim bezpieczeństwa i niezależności - Kratki.pl - kominek Titan
Tradycyjne kominki - synonim bezpieczeństwa i niezależności - Kratki.pl - kominek Antares
Tradycyjne kominki - synonim bezpieczeństwa i niezależności - Kratki.pl - kominek Koza K5

Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter