Konkurs oraz plebiscyt 2020 na najlepiej zaprojektowane wnętrze komercyjne w Gdyni rozstrzygnięty!

Już po raz kolejny wybrano zwycięzców w konkursie na najlepiej zaprojektowane wnętrze komercyjne w Gdyni. Nominowane lokale pozytywnie wpływają na przestrzeń publiczną, a celem konkursu jest wspieranie inicjatyw miastotwórczych oraz lokalnej społeczności.

Plebiscyt na najlepiej zaprojektowane wnętrze komercyjne w Gdyni

W tym roku wśród nominowanych znalazło się 5 lokali gastronomicznych, salon jubilerski oraz pracownia florystyczna. Były to:

  • Falla – projekt: Tomasz Zabłotny, adres: ul. Armii Wojska Polskiego 1
  • Luis Mexicantina – projekt: Maciej Ryniewicz i Rafał Kaletowski, adres: 3 Maja 21
  • MORA bistro – projekt: Mateusz Koy, adres: ul. Starowiejska 44
  • Muszla – projekt: Katarzyna Dudko, studio Formativ, plac Grunwaldzki 1
  • LARU – projekt: Karol Mikulski, adres: ul. Świętojańska 43
  • POP in – projekt: Jan Sikora, adres: Władysława IV 37
  • Floral Design Kwiaty i Warsztaty – projekt: Marta Modrzejewska – Ptak, adres: ul. Antoniego Abrahama 27

Nagroda internautów: MORA bistro (projekt Mateusza Koya)

Nagrodę publiczności, przyznaną w drodze głosowania przez internautów na profilu Facebook Gdynia Design Days, otrzymała MORA bistro. Wnętrze zostało zaprojektowane przez Mateusza Koya. Nazwa lokalu nawiązuje do efektu optycznego mory. Odniesiono się do niego w wewnętrznym szyldzie, wykonanym z metalu. To właśnie metal stanowi jeden z głównych elementów dekoracyjnych, podkreślających industrialny charakter wnętrza. Szyld został wykonany z metalowych elementów, które zostały znalezione na Stoczni, co stanowi doskonałe nawiązanie do miejsca.

Obrady Jury w składzie – Anna Borkowska (dyrektor PPNT Gdynia), Jacek Piątek (Plastyk Miasta, Urząd Miasta Gdynia), Ziemowit Liszek (Fundacja Mozi), Anna Łukawska (Lumann Design), Marta Napiórkowska-Łosin (Mana Design) – odbyły się 4 września 2020.

W wyniku obrad jednogłośnie wyłoniono zwycięzcę konkursu. To Luis Mexicantina projektu Macieja Ryniewicza i Rafała Kaletowskiego. W tym roku zwrócono też uwagę na bardzo wysoki poziom wszystkich nominowanych. Z tego względu postanowiono wyróżnić jedno z wnętrz – Floral Design, projektu Marty Modrzejewskiej-Ptak.

Nagroda główna: Luis Mexicantina (projekt Macieja Ryniewicza i Rafała Kaletowskiego)

Jury postanowiło wybrać Luis Mexicantina przede wszystkim ze względu na bardzo spójną koncepcję – od nazwy, poprzez ogólne wrażenie, po najmniejszy szczegół. Zwrócono także uwagę na nietypowe podejście, stanowiące alternatywę dla wnętrz, nawiązujących do folkloru krajów Ameryki Łacińskiej. Doceniono także wpasowanie całej koncepcji w gdyńską architekturę poprzez mocne osadzenie wystroju lokalu z klimacie meksykańskiego modernizmu.

Wyróżnienie: Floral Design (projekt Marty Modrzejewskiej-Ptak)

Jury wyróżniło też pracownię florystyczną Floral Design, projektu Marty Modrzejewskiej – Ptak. Zwrócono uwagę na pozytywny wpływ na tkankę miejską poprzez estetyzację ulicy Abrahama i szerzenie pozytywnych praktyk, czego wyrazem jest zrezygnowanie z reklam w witrynie. Jury zdecydowało się docenić również zastosowanie odważnych rozwiązań, jak np. efektowne połączenia kolorystyczne. Całość stanowi idealną oprawę dla kwiatów, które również zostały starannie dobrane.

Udostępnij ten artykuł

Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter