Kosakowski Studio i Soft Loft na warszawskiej Pradze

Soft Loft znajduje się w zrewitalizowanej fabryce na warszawskiej Pradze. Ta pofabryczna kawalerka projektu Kosakowski Studio zajmująca zaledwie 45 mkw. została zaadaptowana na potrzeby singla. Już od progu zauważamy przemysłowy sufit na wysokości aż pięciu metrów, duże okna, przez które światło niemal wlewa się do wnętrza i oryginalną antresolę.

Soft Loft projektu Kosakowski Studio

Z jednej strony industrialny beton, z drugiej znamienna dla skandynawskiej stylistyki biel i naturalne materiały. Projektantom z Kosakowski Studio zależało na połączeniu historycznego charakteru mieszkania z nowoczesnością. Trzy słowa kluczowe na których zbudowali koncepcje to minimalizm, prostota, adaptacja.

Pracownia w kawalerce Soft Loft projektu Kosakowski Studio

Ściana pokryta sklejką

Odwaga artystyczna w postaci obdrapanej, „niewykończonej” ściany, proste formy mebli, dużo ocieplającej drewnianej sklejki, wyselekcjonowane detale – to wszystko charakteryzuje aranżację pokoju dziennego, który razem z jadalnia stanowi jedna, otwarta przestrzeń. Ściana z pokryta sklejką, stała się świetnym tłem dla nowoczesnego wyposażenia. Sama kuchnia o niewielkiej powierzchni 5,5 mkw jest symboliczna.

Salon w bieli w kawalerce Soft Loft projektu Kosakowski Studio

 

Znalazło się tu jednak miejsce na podstawowe sprzęty. Wszechobecna biel nadaje pomieszczeniu otwartości i optymizmu. Bezuchwytowe szafki MDF sprytnie ukrywają wielofunkcyjne szuflady. Czarna połać szklą na ścianie frontowej jest intrygującym elementem, który dodatkowo powiększa przestrzeń. Drewniany, tapicerowany stołek marki MDF Italia przełamuje czystą, biała konwencję.

Salon z czarną ścianą w kawalerce Soft Loft projektu Kosakowski Studio

 

Sypiania na antresoli

W sypialni na antresoli niebanalnym rozwiązaniem jest gruby materac, ścianę pod skosem zabudowano praktycznym regałem wykonana z jasnego drewna, a doskonałą ozdobą stała się kultowa lampa „Jielde Loft”. Drzwi do łazienki zostały „ukryte” w ścianie pod antresolą. Samo pomieszczenie utrzymane jest w chłodnym charakterze dla zachowania jednolitości z sąsiadująca kuchnią. Kabinę prysznicową oddzielono za pomocą przeszkleń w metalowych ramach, dzięki lustrom małe wnętrze nabiera „przestrzeni”.

Sypialnia z antresolą w kawalerce Soft Loft projektu Kosakowski Studio

Warto zwrócić też uwagę na długą, czarną wnękę pełniącą rolę półki i umywalkę w formie podłużnej misy. Projektanci z pracowni Kosakowski Studio, nie ukrywają zamiłowania do prostych form i minimalizmu. Ale co uważamy za ważniejsze – konsekwentnie trzymają się śmiałych pomysłów.

Lampa w salonie w kawalerce Soft Loft projektu Kosakowski Studio

Pracownia Kosakowski Studio

Kosakowski Studio to studio projektowe założone w 2010 roku. Ich działalność skupia się na projektowaniu wnętrz dla klientów indywidualnych i biznesowych.
Często tworzą autorskie rozwiązania, ściśle dopasowane do potrzeb inwestora. Lubią wnętrza proste, intuicyjne, unikające rozbudowanej kolorystyki. Nierzadko sięgają po naturalne materiały, skupiają się na trwałości i detalach.

Toaleta w kawalerce Soft Loft projektu Kosakowski Studio Łazienka z kabiną w kawalerce Soft Loft projektu Kosakowski Studio Szara łazienka w kawalerce Soft Loft projektu Kosakowski Studio Łazienka w kawalerce Soft Loft projektu Kosakowski Studio Jasna kuchnia w kawalerce Soft Loft projektu Kosakowski Studio Kuchnia w kawalerce Soft Loft projektu Kosakowski Studio Jasna ściana w sypialni w kawalerce Soft Loft projektu Kosakowski Studio Sypialnia na antresoli w kawalerce Soft Loft projektu Kosakowski Studio Jasny salon w kawalerce Soft Loft projektu Kosakowski Studio Salon z antresolą w kawalerce Soft Loft projektu Kosakowski Studio

Udostępnij ten artykuł

Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter