KOSE – kubistyczna kolekcja od Rosarii Rattin

Włoskie KOSE prezentuje nową kolekcję akcesoriów inspirowaną kubizmem. „Cubismi” została stworzona, aby odkrywać na nowo, uroki dawnego rzemiosła. Kolekcja oparta na minimalistycznym spojrzeniu i palecie barw PANTONE, to ukłon w stronę wielbicieli artystycznych dodatków.

„Wszystkim, którzy od początku śledzą nasze projekty, z przyjemnością prezentujemy „Ewolucję KOSE” na rok 2018. Akcesoria meblowe KOSE są zdecydowanym i konkretnym przejawem nieustannych poszukiwań dialogu między kształtami, kolorami i objętościami, interpretowanymi przez projektantkę Rosarię Rattin, przerabianymi przez jej kreatywność.” wprowadza Rosaria Rattin, założyciel studia KOSE.

Kolekcja KOSE 2018 wynika z chęci połączenia dynamicznych, nieoczekiwanych linii i kubistycznych kształtów, zawierając je w klasycznych, zharmonizowanych produktach. Kolekcja „Cubismi” to hołd dla relatywizmu, wynikającego ze zmiany i przeniesienia naszego punktu widzenia. W nowej kolekcji głównym punktem odniesienia jest spojrzenie na akcesoria, jako na narzędzia, które „definiują rzeczywistość”. Zwielokrotniony punkt widzenia, zawarty w pojedynczym obiekcie, uwypukla złożona, wyłaniająca  się z połączeń ciekawych i oryginalnych materiałów – przestrzeń. Poprzez rozwinięcie wolumetrycznej interpretacji rzeczywistości i pomnożenie punktów widzenia, powierzchnia rzeźbiarska podzielona i rozbita została na dwu i trójwymiarowe przestrzenie. Każda z nich pokazuje inną perspektywę, zachęcając do rozmyślań.

Kolekcja KOSE została stworzona, aby odkryć urok dawnych rzemiosł, na które silny wpływy wywarło zaawansowanie i postęp technologiczny. Produkty KOSE to czyste i bezprecedensowe, minimalistyczne linie i kształty, definiujące nową szkołę projektowania. Projekty KOSE wyprodukowano i zaprojektowano we Włoszech. Wyjątkowe, handmade’owe produkty tworzono według technik znanych ludziom od czasów starożytnych. Akcesoria Rattin cieszą się uznaniem wielbicieli premium designu.

Studiując architekturę w Wenecji, Rosaria Rattin wypracowała styl, w którym odchodzi od racjonalizmu projektowego. Projektantka uczęszczała na kursy mody i projektowania u znakomitego Marie Ruckié, założyciela Studia Berçot. Od tego momentu poświęca się ubiorowi. Po kilku latach doświadczeń w czołowych firmach modowych zaczyna projektować przedmioty powiązane ze swoją naturalistyczną i eteryczną filozofią życiową.

Jesteśmy pod wielkim wrażeniem akcesoriów KOSE, a jak Wam się podoba?

 

Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter