Kowalczyk-Gajda Studio Projektowe i projekt domu w Gdyni

Projekt obejmował parter domu szeregowego w gdyńskiej dzielnicy Dąbrowa. Klienci z dużym entuzjazmem podeszli do propozycji gruntownych przekształceń i nieoczywistych rozwiązań estetycznych. Dzięki temu pracownia Kowalczyk-Gajda Studio Projektowe stworzyła realizację o unikalnym charakterze.

Prace projektowe uwzględniały przearanżowanie strefy dziennej składającej się z salonu, kuchni, toalety i korytarza z przedsionkiem. Zasadniczą zmianą wprowadzoną w układzie funkcjonalnym przestrzeni było usunięcie ściany oddzielającej salon od kuchni, co otworzyło pozornie niewielkie pomieszczenie i skutecznie je doświetliło. Przekształceniu uległa również strefa wejściowa, w efekcie czego możliwe było zamontowanie drzwi przesuwnych wydzielających wiatrołap od pozostałej części domu.

Kowalczyk-Gajda Studio Projektowe i projekt domu w Gdyni - szara ściana w salonie

Koncepcja estetyczna projektu została oparta na zestawieniu ciepłego forniru dębowego, głębokiej zieleni i antracytu. W realizacji wykorzystano zarówno wykonane na zamówienie meble wolnostojące i stolarskie zabudowy, jak i gotowe elementy wyposażenia.

Kuchnia w domu projektu Kowalczyk-Gajda Studio Projektowe

Najważniejszym pomieszczeniem w strefie dziennej domu od początku była kuchnia, co zostało skutecznie podkreślone w sposobie aranżacji wnętrza. Pomieszczenie zaznacza swoją obecność za sprawą niejednorodnej, mozaikowej podłogi. Geometryczny wzór w delikatnych odcieniach szarości stworzył spójną kompozycję z ciemną zabudową kuchenną i towarzyszącą jej głęboką zielenią.

Kowalczyk-Gajda Studio Projektowe i projekt domu w Gdyni - zielona ściana w kuchni

Likwidacja ściany od strony salonu pozwoliła wydłużyć powierzchnię blatu roboczego i wzbogacić kuchnię o dużą wyspę, a tym samym zwiększyć przestrzeń do przechowywania. Elementem granicznym pomiędzy kuchnią a salonem jest wysoka, przeszklona witryna z przydymionym szkłem, kolorem dostosowana do sąsiadującej z nią zabudowy i ściany komina.

Salon – miejsce spotkań

Salon domu to miejsce spotkań przy wspólnym stole i swobodnego wypoczynku. Kolor zielony zarówno w meblach jak i w naturalnej roślinności wykorzystanej w dużej dawce, ociepliło i pozwoliło wprowadzić harmonię do wnętrza. Wypoczynek jest potraktowany jako największa potrzeba mieszkańców. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom udało się wykreować przestrzeń stworzoną na miarę tych potrzeb.

Kowalczyk-Gajda Studio Projektowe i projekt domu w Gdyni - salon z niebieską sofą

Toaleta w soczystej czerwieni

W toalecie zielenie i granaty dominujące w części dziennej całkowicie ustępują miejsca soczystej czerwieni, z którą współgra antracyt i stonowana mozaika podłogowa. Niewielkie pomieszczenie zostało wizualnie powiększone za sprawą lustra o dużej średnicy, pokrywającego niemal całą szerokość ściany.

Kowalczyk-Gajda Studio Projektowe i projekt domu w Gdyni - pomarańczowo-szara umywalka

Pracownia Kowalczyk-Gajda Studio Projektowe

Wnętrza, które projektuje pracownia Kowalczyk-Gajda Studio Projektowe są odzwierciedleniem osobowości i potrzeb ich klientów. Ich celem jest tworzenie wyjątkowej atmosfery każdego mieszkania, domu, przestrzeni publicznej. Najważniejsze jest dla nich jest zrozumienie potrzeb klientów, dlatego zanim przystąpią do projektowania starają się poznać styl życia, oczekiwania oraz ich samych. W pracowni tworzą niepowtarzalne, ponadczasowe wnętrza. Każda z zaprojektowanych przez nich przestrzeni jest dopracowana pod względem funkcjonalnym i estetycznym. Na swoim koncie mają wiele ciekawych projektów, takich jak mieszkanie na Helumieszkanie dla rodziny z dwójką dzieci czy dom w Suchym Dworze.

Zobacz również: Wnętrza 200-metrowego domu w Krakowie | 140-metrowy dom urządzony polskim designem

Kowalczyk-Gajda Studio Projektowe i projekt domu w Gdyni - biała umywalka w łazience
Kowalczyk-Gajda Studio Projektowe i projekt domu w Gdyni - duże, okrągłe lustro na zielonej ścianie
Kowalczyk-Gajda Studio Projektowe i projekt domu w Gdyni - okrągłe lustro na ścianie
Kowalczyk-Gajda Studio Projektowe i projekt domu w Gdyni
Kowalczyk-Gajda Studio Projektowe i projekt domu w Gdyni - ciemne lampy i zielone zasłony
Kowalczyk-Gajda Studio Projektowe i projekt domu w Gdyni - salon z zielonymi zasłonami
Kowalczyk-Gajda Studio Projektowe i projekt domu w Gdyni - niebieska sofa w salonie
Kowalczyk-Gajda Studio Projektowe i projekt domu w Gdyni - niebieska sofa w salonie
Kowalczyk-Gajda Studio Projektowe i projekt domu w Gdyni - niebieska sofa w salonie
Kowalczyk-Gajda Studio Projektowe i projekt domu w Gdyni - zielone meble w salonie
Kowalczyk-Gajda Studio Projektowe i projekt domu w Gdyni - zielona ściana w salonie
Kowalczyk-Gajda Studio Projektowe i projekt domu w Gdyni - czarne meble w kuchni
Kowalczyk-Gajda Studio Projektowe i projekt domu w Gdyni
Kowalczyk-Gajda Studio Projektowe i projekt domu w Gdyni - zielone zasłony w salonie
Kowalczyk-Gajda Studio Projektowe i projekt domu w Gdyni
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter