KROSNO DʼSIGN, Karim Rashid i kolekcja Sakred

Krosno, ikona polskiego szkła, rozpoczyna nowy etap w swojej działalności. Na tegorocznych targach Ambiente marka zaprezentowała unikalną, limitowaną kolekcję „Sakred”. Jest ona efektem współpracy z Karimem Rashidem, światowej sławy projektantem znanym z odważnego i eklektycznego stylu.

Nowy rozdział w historii marki KROSNO D’SIGN

Współpraca z Karimem Rashidem otwiera nowy rozdział w historii ikony polskiego szkła pod szyldem marki KROSNO D’SIGN. W jej ofercie miłośnicy piękna, designu i szklanych form znajdą wysokiej jakości limitowane kolekcje zaprojektowane przez znanych designerów. Dzięki temu KROSNO otwiera się na świat wielkich projektantów. Oferując konsumentom ekskluzywne produkty, będące małymi dziełami sztuki i pozwalającymi doświadczyć im piękna na co dzień.

Rashid i kolekcja Sakred

Karim Rashid dla marki KROSNO

Pierwszą kolekcję w ramach KROSNO D’SIGN zaprojektował Karim Rashid, światowej sławy gwiazda designu. Linia szklanych przedmiotów w intensywnych kolorach pod nazwą „Sakred”, nawiązuje do idei „czystej, nieskalanej geometrii”. Elementami dominującymi w kolekcji są symetryczne geometryczne formy, w tym cylindry i stożki, najprostsze, uniwersalne i ponadczasowe kształty szklanych naczyń. Produkty z linii „Sakred” to ekskluzywny wybór pięknych przedmiotów wykonanych z kolorowego szkła, które występują w przykuwających wzrok odcieniach.

Rashid i kolekcja Sakred

Bursztyn, ametyst, zielony oraz szaroniebieski to barwy szkła, które nadają produktom wyjątkowego charakteru. Dzięki zestawieniu tych kolorów z prostymi, geometrycznymi formami, kolekcja „Sakred” przywodzi na myśl poczucie stabilności. Dodatkowo sprawia wrażenie, że codzienne rytuały stają się chwilami pełnymi piękna.  Kolekcja będzie składała się z kilkunastu produktów. Szklanek, kieliszków do wina i koktajli, karafki, wazonu, patery oraz mis i świeczników w różnych rozmiarach.

Rashid i kolekcja Sakred

Firma Krosno jest mi znana od dawna. Podczas naszej współpracy poznałem ją bliżej i jestem pod wrażeniem wielkiego zaangażowania w jakość, otwartość na innowacje, a także prawdziwej pasji do rzemiosła i swoich klientów. Szkło jest surowcem idealnym – organicznym i płynnym, a jednocześnie może być surowe i czyste. Stąd nieskończone możliwości w tworzeniu kreacji i nowych form. Myślę, że razem z Krosno podzielamy filozofię, która obejmuje płynność ruchów i pęd do przodu, wciąż reinterpretując rzeźbiarskie możliwości szkła – mówi Karim Rashid.

Rashid i kolekcja Sakred

Premiera na Targach Ambiente 2019

Premiera KROSNO D’SIGN miała miejsce na Międzynarodowych Targach Ambiente 2019 we Frankfurcie. To tam   pierwsza autorska kolekcja została zaprezentowana przez samego Karima Rashida. Kolekcja „Sakred” to dopiero początek współpracy z międzynarodowymi projektantami. W najbliższej przyszłości pojawią się kolejne limitowane edycje produktów. Zostaną również przedstawieni nowi wirtuozi designu, którzy będą tworzyli szklane dzieła sztuki we współpracy z KROSNO. Produkty z kolekcji KROSNO D’SIGN Sakred będą dostępne na całym świecie!

Zobacz również: Dekorujemy stół na romantyczne spotkanie | Ręcznie formowana kolekcja szkła Inel

Rashid i kolekcja Sakred
Rashid i kolekcja Sakred
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter