Kryształowe lampy Blimp na Milan Design Week

Czeska marka projektowa Bomma wydała kolekcję kryształowego oświetlenia, ręcznie dmuchanego. Do współpracy zaproszono szwajcarskie studio Big-Game. Na kryształową kolekcję oświetlenia o nazwie Blimp składają się lampy stołowe, podłogowe oraz ścienne i sufitowe.

Lampy Blimp

Podczas tegorocznej edycji Milan Design Week na wystawie Bomma zaprezentowana została seria oświetlenia, opisana przez producenta jako “monumentalna i zwiewna”. Kształt lamp ma na celu nasuwać skojarzenia z chmurą lub statkiem powietrznym. Masywna kryształowa chmura unosi się w przestrzeni z lekkością sterowca. Lampy Blimp zostały ręcznie wykonane przez producentów szkła Bommy. Są dostępne w dwóch wariantach: przezroczystym lub bursztynowym.

Kryształowe lampy Blimp na Milan Design Week

“Bursztynowy odcień wnosi ciepło do każdego wnętrza” – stwierdzają twórcy – “Aby podkreślić niezwykłą jakość czeskiego kryształu, Blimp występuje również w wersji bezbarwnej, czystej”.

Kryształowe lampy Blimp na Milan Design Week

Największą propozycją w kolekcji jest lampa wisząca Blimp o wysokości jednego metra.

“Ponieważ poszczególne elementy mają prawie metr wysokości, produkcja tej monumentalnej lampy jest dosłownie na krawędzi możliwości technicznych” – twierdzi producent – “Ten delikatny gigant jest świadectwem ludzkiej pomysłowości i kunsztu”. Podczas Milan Week Design, Bomma zaprezentowała również trzy kolejne kolekcje oświetlenia: Pendulum, Lens i Pebbles.

Kryształowe lampy Blimp na Milan Design Week

Lampa – wahadło inspirowane kołyską Newtona

Oświetlenie Pendulum od Studio deFORM składa się z szeregu szklanych kul, które wiszą na pojedynczych sznurkach i mają się ze sobą stykać na takiej samej zasadzie, na jakiej działa słynna kołyska Newtona. Dzięki wzajemnemu odbijaniu się i kołysaniu w dwie strony tworzą większy zakres padania światła. Wynalazek Newtona miał na celu zwizualizowanie prawa pędu i energii podczas sprężystego zderzenia kul.

Kryształowe lampy Blimp na Milan Design Week

“Fizyka, estetyka i rzemiosło łączą się ze sobą i przypominają nam, że wszystko wokół nas jest w ciągłym ruchu” – powiedzieli twórcy marki.

Szkło w kształcie soczewki

Druga zaprezentowana kolekcja Lens, składa się ze szklanych elementów w kształcie soczewki, połączonych metalowymi częściami. Całość zawieszona jest na pojedynczych linkach.

Dmuchana lampa stołowa

 “Światło złamane przez soczewkę jest podstawową zasadą optyki” – twierdzi producent.  “Dwie soczewki otaczają harmonijnie ich wewnętrzne źródło, grając symfonię świateł”.

 Lampa niczym kolorowe koraliki

W trzeciej kolekcji o nazwie Pebbles autorstwa Borisa Klimka można wysnuć wiele skojarzeń. Najbardziej jednak te wiszące lampy przywodzą na myśl kolorowe koraliki. Rząd różnobarwnych szklanych elips w różnych rozmiarach zawiera w środku rurkowy panel, który stanowi źródło światła.

Kryształowe lampy Blimp na Milan Design Week Kryształowe lampy Blimp na Milan Design Week Kryształowe lampy Blimp na Milan Design Week

Udostępnij ten artykuł

Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter