Krzesło Caprice – ażurowa lekkość bytu

Krzesło Caprice – ażurowa lekkość bytu

Tam, gdzie spotyka się włoska estetyka z najnowszą technologią, powstają prawdziwe perły designu. Marka Casprini już od ponad 50 lat dba o to, żeby jej krzesła wyznaczały światowe trendy we wzornictwie, a zarazem były synonimem wysokiej jakości. Dobrym przykładem jest Caprice, jeden z flagowych modeli renomowanego producenta.

Krzesło już dawno przestało być meblem stricte użytkowym. Dobrze zaprojektowane przykuwa uwagę i może pełnić rolę biżuterii we wnętrzu. Dekoracyjny charakter winien jednak iść w parze z wygodą oraz wytrzymałością, które są nieodzowne w przypadku często użytkowanych mebli. Konstruktorzy włoskiej marki Casprini od dziesięcioleci pracują nad zastosowaniem najnowszych technologii w produkcji krzeseł – tak, aby nowatorskie pomysły projektantów stały się rzeczywistością, a użytkowanie mebli czystą przyjemnością. Doskonale widać to na przykładzie modelu Caprice, z którego właściciele Casprini są wyjątkowo dumni.

Przykładem takiej danej kooperacji jest krzesło Caprice, zaprojektowane przez wybitnego włoskiego designera, Marcello Zilianiego. Zastosowanie przy jego produkcji ultralekkiego technopolimeru, formowanego za pomocą technologii wtryskowej, pozwoliło na uzyskanie niezwykłego efektu. Zgodnie z wizją twórcy, nowoczesny materiał przybrał formę klasycznej koronki. Inspiracją Zilianiego do stworzenia kolekcji Caprice była unosząca się na wietrze wstążka, formująca się w fantazyjne wzory. Ażurowa budowa siedziska zaskakuje wytrzymałością. Konstrukcja wypełniona jest pustymi przestrzeniami, których zdaje się być więcej niż elementów stałych, a jednak mebel jest niezwykle stabilny i trwały. Włókno, z którego wykonane jest siedzisko, wyróżnia się dużą odpornością na zarysowania i zmienne warunki atmosferyczne. Transparentna forma krzesła nadaje wnętrzom lekkości, wypełnia powietrzem miejsca, w których go brakuje – przy stole w jadalni, w kawiarni, na niewielkim balkonie. Caprice doskonale odnajdzie się też w dużych, nowocześnie urządzonych wnętrzach czy tarasach, potęgując wrażenie przestrzenności i swobody.  

Stylistyczne wariacje

Krzesła Caprice dostępne są w wielu wariantach. Dowolnie komponujemy typ podstawy z kolorem siedziska. W zależności od potrzeb można wybrać opcję outdoor lub indoor. W jadalni sprawdzą się klasyczne krzesła z podstawą tube, wire lub spider. Na tarasie najwygodniejsze będą fotele z podłokietnikami. Do wnętrz o klubowym charakterze pasować będą klasyczne hokery na chromowanej podstawie.

Ponadczasowa estetyka połączona z najnowocześniejszą technologią to kwintesencja włoskiej marki Casprini. Jeśli dodamy do tego fakt, że każdy, nawet najmniejszy element opatrzony jest etykietą „made in italy” – mamy gwarancję, że kupujemy produkt najwyższej klasy. Ekskluzywnym dystrybutorem krzeseł marki Casprini w Polsce jest Dekorian – ogólnopolska sieć salonów z eleganckim wyposażeniem wnętrz.

Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter