Książki, street art, żagle – inspiracje w aranżacji wnętrz

Książki, street art, żagle – inspiracje w aranżacji wnętrz

Apartament 3-pokojowy zrealizowany przez studio POTORSKA, został zaprojektowany zgodnie ze zróżnicowanymi upodobaniami młodej, trzyosobowej rodziny. Główną część mieszkania tworzy otwarta przestrzeń składająca się z kuchni i części wypoczynkowej.

Pani domu, to miłośniczka książek, związana z nimi zarówno duchowo jak i zawodowo. Dla projektantów była to inspiracja na stworzenie serca domu, czyli regału wypełnionego książkami. Umiejscowiony w centralnym punkcie mieszkania, ukazał charakter osób w nim mieszkających.

Zwracającym uwagę elementem dekoracyjnym są graficzne motywy znaków poziomych, namalowanych na kuchennej betonowej posadzce. Inspiracją do jej stworzenia było zamiłowanie właściciela do ulicznych artystów takich jak Banksy. Idąc tym tropem powstał pomysł na łazienkę w stylu Street Art, w której dominują czarne meble, białe kafle oraz wyróżniające się płytki z kolorowym graffiti umiejscowione pod prysznicem. Dopełnieniem tego klimatu jest rzucający się w oczy żółty kinkiet.

Osią komunikacyjną w mieszkaniu jest korytarz z przedsionkiem wejściowym, w którym znajdują się szafy na ubrania. Zastosowanie lustra na jednej z nich, sprawia, że komunikacja wnętrza mieszkalnego wygląda jak fragment ulicy z przejściem dla pieszych oraz rozdrożem.

Z korytarza wchodzi się do wszystkich pozostałych pomieszczeń, sypialni rodziców z drewnianą zabudową i łóżkiem składanym w szafę oraz pokoju córki, w którym dominuje żeglarski motyw. Pomieszczenie te, wyróżnia mapa świata umieszczona na ścianie oraz łóżko, które po rozłożeniu ukazuje drugie posłanie dla gościa.

W tym apartamencie zastosowano zabiegi, które w sprytny sposób gospodarują powierzchnię. Dlatego większość mebli zostało zaprojektowanych tak by były funkcjonalne i miały możliwość zmiany swoich gabarytów. Apartament łączy w sobie urok współczesnego designu i umiar w minimalistycznym stylu.

Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter