Kuchnia to serce każdego domu

Kuchnia to serce każdego domu

Uniwersalny charakter kuchni i otwarcie jej na resztę domu, czyni z niej miejsce tętniące życiem. Tutaj codziennie jemy wspólnie z najbliższymi posiłki, pijemy kawę, a niejednokrotnie przyjmujemy przyjaciół.

Spotkaniom towarzyskim sprzyja moda na wspólne gotowanie. Otwarta na inne pomieszczenia  kuchnia i znaczna powierzchnia pozwalają zebrać się w jednym miejscu sporemu gronu ludzi . Również odpowiedni projekt zabudowy sprawia, że kuchnia może przejąć rolę salonu. Producenci już dawno dostrzegli nowe sposoby wykorzystania kuchni. Dalego pojawiły się  wyspy kuchenne przechodzące w wygodny stół, przy którym komfortowo może zasiąść nawet kilka osób. W mniejszych pomieszczeniach można spotkać zamontowany na wyspie barek. Stosowane są także  bardziej tradycyjne rozwiązania jak klasyczny stół. Staranne rozplanowanie zabudowy kuchennej zwiększa komfort przyrządzania posiłków i przyjmowania gości.

Zaprojektowane z wykończeniem w lakierze, fornirze lub szkle meble kuchenne nie ustępują elegancją jadalni lub salonowi. W kuchni obok jednolitych i najczęściej bezuchwytowych zabudów nadal popularne jest łączenie różnych materiałów. Aby urozmaicić wystrój, wprowadza się kontrastowe wykończenia detali i przeszklenia służące na dekoracyjną zastawę. Sporą rolę odgrywa budujące nastój oświetlenie. Podświetlić ledowo można witryny, cokoły, krawędzie blatu, czy też tafle szkła na ścianie lub na froncie wyspy. Dzięki oświetleniu LED w technologii Emotion w  kuchni można zmienić barwę światła dopasowując ją do upodobań i potrzeb użytkowników, a nawet takich szczególnych okazji jak karnawałowe przyjęcie.

Przygotowaliśmy dla Was kilka propozycji kuchni w różnych stylach – od nowoczesnych po rustykalne, czy też klasyczne. Wszystkie dostępne u nas i w Max Kuchnie. Jest to sieć studiów mebli kuchennych i sprzętu AGD o zasięgu ogólnopolskim.

 

Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter