Kuchnia z OSB

Kuchnia z OSB

Kuchnia jest sercem każdego domu. Nieważne czy mała czy duża, ale ważne, żeby spełniała swoją rolę – ma być funkcjonalna. A gdyby jeszcze była oryginalna?

Takim projektem jest na pewno kuchnia z płyt OSB autorstwa studia projektowego kreARTywni. Jest to zdecydowanie materiał przystępny cenowo, posiadający bardzo ciekawą strukturę i kolor.

Założenie projektu było jasne – stworzyć kuchnię marzeń. Maksymalnie funkcjonalną i oryginalną. Kuchnia miała być industrialna i surowa. Okleina nie wchodziła w grę. Za to OSB idealnie spełniło oczekiwania projektantów. W początkowych fazach realizacji górne fronty oraz barek wykonane miały być z innego materiału. Jednak apetyt rósł w miarę jedzenia.  Wszystkie fronty są lakierowane, natomiast blaty przed lakierowaniem zostały wypełnione szpachlą, dzięki czemu uzyskano jednolitą płytę.

„W realizacji wykorzystaliśmy również płytę MFP-  tu również zależało nam na pokazaniu materiału, dlatego nie zgodziliśmy się na okleinę – mówi Paulina Dera ze studia projektowego kreARTywni – Materiał jest malowany i lakierowany, dzięki czemu uzyskaliśmy naprawdę ciekawy efekt. Na uwagę zasługuje również oświetlenie barku oraz bakelitowe gniazdka i włączniki.”

Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter