Kuchnia jest sercem każdego domu. Nieważne czy mała czy duża, ale ważne, żeby spełniała swoją rolę – ma być funkcjonalna. A gdyby jeszcze była oryginalna?

Kuchnia z OSB

Takim projektem jest na pewno kuchnia z płyt OSB autorstwa studia projektowego kreARTywni. Jest to zdecydowanie materiał przystępny cenowo, posiadający bardzo ciekawą strukturę i kolor.

Kuchnia z OSB - projekt kreARTywni
Kuchnia z OSB – projekt kreARTywni

Założenie projektu było jasne – stworzyć kuchnię marzeń. Maksymalnie funkcjonalną i oryginalną. Kuchnia miała być industrialna i surowa. Okleina nie wchodziła w grę. Za to OSB idealnie spełniło oczekiwania projektantów. W początkowych fazach realizacji górne fronty oraz barek wykonane miały być z innego materiału. Jednak apetyt rósł w miarę jedzenia.  Wszystkie fronty są lakierowane, natomiast blaty przed lakierowaniem zostały wypełnione szpachlą, dzięki czemu uzyskano jednolitą płytę.

Wykorzystanie płyty MFP

„W realizacji wykorzystaliśmy również płytę MFP – tu również zależało nam na pokazaniu materiału, dlatego nie zgodziliśmy się na okleinę” – mówi Paulina Dera ze studia projektowego kreARTywni – Materiał jest malowany i lakierowany, dzięki czemu uzyskaliśmy naprawdę ciekawy efekt. Na uwagę zasługuje również oświetlenie barku oraz bakelitowe gniazdka i włączniki” – dodaje.

Kuchnia z OSB - projekt kreARTywni
Kuchnia z OSB – projekt kreARTywni

Projekt: KreARTywni | kreartywnistudio.pl

Zobacz również: 39-metrowe mieszkanie w Gdańsku dla mężczyzny na wózku | 56-metrowe warszawskie mieszkanie Adama i Małgorzaty

Kuchnia z OSB - projekt kreARTywni
Kuchnia z OSB - projekt kreARTywni
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter