Kuchnie fornirowane od polskiej marki ZAJC

O tym jak bardzo jesteśmy przywiązani do naturalnych materiałów może świadczyć fakt, że tak popularne są kuchnie fornirowane. Co nie jest w kontrze do aktualnych trendów, ponieważ kuchnia wykończona w drewnie doskonale wpisuje się we współczesne wnętrza.

Marka ZAJC i kuchnie fornirowane

Dom, prywatna strefa relaksu, daje ukojenie zmysłom po zabieganym dniu. Jest bezpiecznym schronieniem przed światem zewnętrznym i jego problemami. Role, które wyznaczamy naszym czterem kątom i emocje, które z nimi łączymy bezpośrednio wpływają na sposób aranżacji wnętrza.

Kuchnie fornirowane od marki ZAJC

Pragniemy domu przytulnego, ciepłego i bliskiego natury. Żyjąc w metropolii i mając mało wolnego czasu tęsknimy za przyrodą i kojarzącą się z nią prostotą. Z tej potrzeby wynika ogromna popularność naturalnych materiałów wykończeniowych – komentuje Justyna Zajc, współwłaścicielka marki mebli kuchennych ZAJC.

Kuchnie fornirowane od marki ZAJC

Drewno we wnętrzach

Drewno od zawsze było obecne w domu, dlatego budzi same dobre skojarzenia. Jest naturalnie ciepłe, przyjemne w dotyku, przypomina otaczającą nas przyrodę. Do dziś duża część wyposażenia wnętrz jest wykonana z tego materiału. Forniry na meblach kuchennych sprawiają, że ta część domu niczym nie odróżnia się od pozostałych.

Kuchnie fornirowane od marki ZAJC

Tak wykończone meble zachwycają naturalnym wyglądem – ich kolor, faktura wprowadzają do wnętrza ciepło i harmonię. Szczególnie, jeśli jest to fornir dębowy, tak wyjątkowo miły dla oka i dotykających go dłoni.

Kuchnie fornirowane od marki ZAJC

Fornir w kuchni

W najmodniejszych kuchniach fornir układany jest tak, by słoje biegły pionowo, co potęguje wrażenie lekkości. Naturalny charakter materiału podkreślić może głęboko wyszczotkowana powierzchnia. Ten zabieg zastosowano w modelu Phantom marki Zajc, czego efektem jest wyraźnie wyczuwalna pod palcami matowa tekstura.

Kuchnie fornirowane od marki ZAJC

Obok dębu w naturalnym odcieniu popularność zdobywa dąb wędzony, gdzie spektakularny efekt zapewnia subtelna gra odcieniami drewna. W ten sposób wykończone zostały fronty wyspy modelu Z4 marki ZAJC.

Kuchnie fornirowane od marki ZAJC

Wybierając kuchnię do naszego domu możemy zdecydować się na fornir na całej powierzchni. Przeciwwagą dla tego materiału może być kamienny blat. Innym rozwiązaniem jest wprowadzenie dla urozmaicenia projektu elementów lakierowanych, tak jak ma to miejsce w modelu Z5 marki ZAJC.

Ważne jest to, by lakier subtelnie przełamywał ciepły kolor drewna, a w tej roli świetnie sprawdzi się paleta szarości i grafitów.

Zobacz również: Kominki narożne i trójstronne we wnętrzach | Noble Villa – wzór w kolekcji Noble od TechniStone

Kuchnie fornirowane od marki ZAJC
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter