KUTA HOUSE Guerrilla Store – inicjatywa Roberta Kuty

KUTA HOUSE to już rozpoznawalny koncept artystyczno-handlowy, za którym stoi jego założyciel, artysta Robert Kuta. Jego charakterystyczna „kreska” i wrażliwość znajduje odbicie w różnych wypowiedziach twórczych: grafikach, rysunkach, plakatach, ale i odważnej modzie.

KUTA HOUSE Guerrilla Store

Niezależnie od użytego medium, prace Roberta Kuty łączy zdecydowana forma, ożywcza energia i nonkonformizm. Bo KUTA HOUSE to ciągły eksperyment i przekraczanie granic.

KUTA HOUSE Guerrilla Store - inicjatywa Roberta Kuty

KUTA HOUSE Guerrilla Store to nowa inicjatywa Roberta Kuty – połączenie galerii sztuki, showroomu, przestrzeni handlowej oraz pracowni. Tu każdy jest mile widziany, można wpaść po inspirację, zdekonstruowaną marynarkę, awangardową koszulę czy śmiałą grafikę. To miejsce realnego spotkania z twórczością artysty w jej różnych odsłonach. Tak jak prace Roberta Kuty ciągle się zmieniają, tak i lokal ma przeobrażać się i adaptować się do jego kolejnych pomysłów.

KUTA HOUSE

Wcześniej na potrzeby KUTA HOUSE powstawały efemeryczne domy, przypominające instalacje artystyczne. Pierwszy stanął na kilka tygodni na środku dziedzińca sztuki w Starym Browarze w Poznaniu. Z kolei pop-up marki można było spotkać w Wilcza Store w Warszawie oraz tymczasowo jako obiekt sztuki w galerii BWA w Tarnowie.

KUTA HOUSE Guerrilla Store - inicjatywa Roberta Kuty

Czas na nową odsłonę KUTA HOUSE, po raz pierwszy w jednym punkcie na dłuższy czas. Wybrałem Wolę, bo to najbardziej dynamicznie rozwijająca się dzielnica Warszawy. Lubię jej kontrasty i atmosferę. Chcę, aby mój guerrilla store funkcjonował jak niezależna republika na mapie stolicy. To ma być miejsce, w którym po przekroczeniu progu zapomnimy o codzienności. Będzie tu królować czysta kreatywność, ciekawość świata i innowacyjne piękno, czyli wszystko, co mnie fascynuje – mówi artysta.


Miejsce: KUTA HOUSE Guerrilla Store | kutahouse.pl

Zobacz również: ŁDF 2022 pod hasłem RE:GENERACJA | Dom jak Las zwycięzcą IDA 2021

KUTA HOUSE Guerrilla Store - inicjatywa Roberta Kuty
KUTA HOUSE Guerrilla Store - inicjatywa Roberta Kuty
KUTA HOUSE Guerrilla Store - inicjatywa Roberta Kuty
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter