Jeżeli do tej pory wydawało się Wam, że stworzenie projektu toalety, jest po prostu niemożliwe, to oznacza, że jeszcze nie mieliście okazji poznać LadyoftheHouse. Zapraszamy Was w mobilizującą do aranżacyjnych zmian podróż z dala od szablonowych rozwiązań, za to z garścią inspiracji i znanych motywów w nieznanej dotąd wersji.
Wnętrze toalety w siedlisku LadyoftheHouse
Nowoczesne projekty łazienek bazują w głównej mierze na minimalizmie i koncentracji na funkcjonalności tego pomieszczenia. Dzisiejsze aranżacje opierają się albo na uniwersalnej bieli, albo na elementach drewna, czasem również przoduje w nich wykorzystanie walorów natury czy też wprowadzenie w tę przestrzeń nieco luksusu w postaci złotych dodatków. A co się stanie, jeśli połączymy wszystkie wymienione designerskie impulsy w jednym zamyśle?
Cóż, okazuje się, że z tego pozornego miszmaszu powstanie nam wyjątkowo ciepła i przytulna teoria, która w praktyce prezentuje się jeszcze lepiej. Styl toalety mieszczącej się w siedlisku LadyoftheHouse to swobodna wariacja dostosowanej do warunków pomieszczenia skandynawskiej białej cegły oraz uśmiechu w stronę rustykalnych klimatów w postaci sufitowych elementów konstrukcyjnych, a także akcentu glamour, który stanowią lśniące dodatki. Nie zabrakło w niej takich marek jak Luxrad, Geberit czy Magnat.
Niezwykła gra kolorów we wnętrzu
Pomieszczenie zachwyca nie tylko swoją sielskością, ale również niezwykłą grą kolorów, która nadaje całemu wnętrzu przestronności, a zarazem przyjemnego klimatu. Wykorzystanie klasycznej dla tego typu pomieszczeń bieli to połowa sukcesu dobrej łazienkowej aranżacji. Kolejną połowę stanowi wykorzystanie elementów złota w postaci kranu, ramy lustra, a także ramek na zdjęcia oraz kinkietu.
Niebagatelną rolę odgrywają tu również nawiązania do natury w postaci roślinnych motywów na ścianie oraz w doniczkach i słoikach mieszczących się na parapecie. W kontekście „ekologicznych” patentów warto podkreślić jeszcze wkomponowanie w cały projekt drewnianych akcentów w formie podłogi oraz belek na suficie.
Jak wkomponować w wizję designerską przyziemne elementy wyposażenia wnętrz?
Istotną sprawą w kwestii urządzania toalety jest konieczność sprytnego połączenia wybranego stylu i dekoracyjnej oprawy z funkcjonalnością, która w pomieszczeniach łazienkowych opiera się na tak prozaicznych elementach wyposażenia wnętrz, jak armatura użytkowa czy urządzenia grzewcze. Dlaczego jednak nie sięgnąć po modele i rozwiązania, które nie tylko nie zaburzą całej designerskiej koncepcji, a staną się jej niepowtarzalnym dopełnieniem?
Zagraniem taktycznym w sielskiej toalecie było oczywiście zastosowanie stelaża podtynkowego, którego ceglana obudowa pociągnięta wokół całego pomieszczenia sprawia, że podwieszany sedes marki Geberit staje się wyłącznie gustownym uzupełnieniem, nie zaś rzucającym się w oczy zaraz po wejściu urządzeniem sanitarnym. To samo tyczy się również umywalki – choć dzisiejsze modele same w sobie stanowią świetną dekorację, to jego umieszczenie na zaprojektowanym samodzielnie przez autorkę przedsięwzięcia remontowego stelażu nadaje mu jeszcze bardziej klarownej formy.
Grzejnik marki Luxrad
Również współczesne pomysły projektantów urządzeń grzewczych zasługują na szczególną uwagę ze względu na przywiązanie niebagatelnej wagi do kompromisu pomiędzy funkcjonalnością a estetycznym wyglądem. Doskonałym dowodem tego fenomenu jest wykorzystany w toalecie zaaranżowanej przez LadyoftheHouse grzejnika marki Luxrad.
Widoczny na zdjęciach model Columnus to muśnięta nowatorską świeżością klasyka, która, jak mówi sama właścicielka siedliska, jest biżuterią całej toalety. Nie sposób nie nawiązać w tym miejscu również do grzejnika dumnie zdobiącego inne siedliskowe wnętrze, a dokładniej łazienkę. Design Neptuna znakomicie wpisał się w koncepcję klimatu papugarni, przypominając swoim kształtem drabinkę dla ptaków.
Zarówno łazienka, jak i toaleta to niezwykle ważne pomieszczenia w każdym domu, choć ich zaprojektowanie często wiąże się z nie lada wyzwaniem. LadyoftheHouse swoją toaletową aranżacją nie tylko inspiruje, ale udowadnia, że dzięki kreatywności, niekonwencjonalności i zastosowaniu kilku sprytnych patentów można stworzyć prawdziwy toaletowy majstersztyk.
Zobacz również: 140-metrowy apartament na Mokotowie projektu MGN | Projekt wnętrz dla młodego małżeństwa z synkiem