Lampy HUBY od pracowni MOZI

Idąc na wieczorny spacer Parkiem Leśnym, trasą łączącą górne i dolne Oksywie w Gdyni, możemy zauważyć dość ciekawe grzyby na drzewach…grzyby, które świecą. Za dnia wyglądają jak tradycyjne huby, ale gdy zapadnie zmrok zmieniają się w lampy-nawigatory. To projekt pracowni MOZI, który odmienił późne wędrówki po lesie. Przed Tobą wyjątkowe lampy HUBY.

Lampy HUBY i zasilanie fotowoltaiczne 

Światło umożliwia lepszą orientację w terenie. Wprowadzenie takich zmian w przestrzeni publicznej wpływa na poprawę jakości, dostępności i funkcjonalności przestrzeni gdyńskiej dzielnicy objętej rewitalizacją. Lampy Huby są niezależnie zasilane z ogniw fotowoltaicznych. Takie rozwiązanie pozwala na przymocowanie lampy w dowolnym miejscu. Lampy są również zaprogramowane w taki sposób, by reagowały na podczerwień oraz światło sąsiedniej lampy i w odpowiedzi włączały się, dając możliwość uruchomienia się kolejnym lampą.

Lampy HUBY by MOZI - foto Morskie Szepty - Magdalena Kasperczyk
Lampy HUBY od pracowni MOZI

Huba nie przez przypadek

Kształt lampy nie jest wybrany przypadkowo. Instalacja świetlna jest w pełni dedykowana wybranej przez pracownię MOZI lokalizacji. Huba drzewna stanowi często nieodłączny element parków i lasów. Z racji, że huba podlega ochronie, a niektóre jej gatunki są pod ścisłą ochroną, forma klosza lampy została ściągnięta z martwej huby powalonego drzewa.

Lampy HUBY by MOZI - foto Morskie Szepty - Magdalena Kasperczyk
Wyjątkowe lampy-nawigatory

Instalacja świetlna dedykowana naturze

Huby są przykładem sztuki site – specific, stworzonej z myślą o zintegrowaniu z konkretną przestrzenią. Twórcom lamp-nawigatorów zależało, aby cały proces projektowania i realizacji niniejszego zadania nadmiernie nie ingerował w naturalne środowisko lasu. Instalacja świetlna, z poszanowaniem fauny i flory pozwala oswoić dziki charakter przestrzeni parku.

Lampy HUBY by MOZI - foto Morskie Szepty - Magdalena Kasperczyk
Lampy HUBY od pracowni MOZI

Pracownia MOZI

MOZI to zespół projektantów, architektów i konstruktorów, których połączyła twórcza pasja, otwartość i umiłowanie prostoty oraz naturalnych tworzyw. Pod szyldem Mozi projektują i wykonują meble, instalacje i rzeźby, zarówno według autorskich projektów, jak i na zamówienie. Mieszkają i pracują w Gdyni – mieście będącym symbolem nowoczesności, wolności i otwartości na świat. MOZI to brak obawy przed eksperymentami. Nowe wyzwania motywują zespół do działania. 

Lampy HUBY by MOZI - foto Morskie Szepty - Magdalena Kasperczyk
Wyjątkowe lampy projektu pracowni MOZI

Grupa MOZI stawia na wysoką jakość materiałów i precyzję wykonania, z równym zaangażowaniem realizując każdy kolejny etap produkcji, począwszy od projektu, poprzez prototypy, aż po gotowy mebel czy obiekt. Szczególnie chętnie tworzą w drewnie – dysponują własną pracownią oraz warsztatem stolarskim, w którym łączą tradycyjne, rzemieślnicze techniki obróbki tego surowca z nowoczesnymi technologiami.

Zdjęcia: Morskie Szepty – Magdalena Kasperczyk

Zobacz również: Designerskie lampy marki Sielacz | Minimalistyczna światłość we wnętrzach

Lampy HUBY by MOZI - foto Morskie Szepty - Magdalena Kasperczyk
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter