Lampy Kalky od polskiej marki Bozzetti

Lampy Kalky to nowość zaprezentowana na targach Meble Polska 2020. Czym wyróżnia się produkt będący częścią oferty polskiej marki Bozzetti, proponującej klientom autorskie rozwiązania i ponadczasowe meble do każdego wnętrza? O nowy produkt i inspiracje zapytaliśmy samego twórcę tego ciekawego produktu.

O Bozzetti mieliście już okazję przeczytać na naszym portalu. Ich marka jest sumą wieloletniego doświadczenia projektowego w zakresie architektury wnętrz i mebli, które przełożyło się na stworzenie produktów takich jak: meble skrzyniowe – komody, stoliki z funkcją przechowywania, stoły, biurka, krzesła czy Szyfoniery. W ostatnim czasie marka stworzyła nowe produkty, czyli lampy Kalky.

Lampy Kalky od polskiej marki Bozzetti

Lampy Kalky

Lampy Kalky zostały zaprezentowane na targach Meble Polska 2020. Produkty bazują na własnej technologii polegającej na ręcznym barwieniu i impregnowaniu kalki technicznej.

Lampy Kalky od polskiej marki Bozzetti

Zastosowany rodzaj obróbki zmienia charakterystykę materiału, nadając mu zupełnie inną wytrzymałość, nie wspominając o kwestii wyglądu, koloru, transparentności itd. W taki sposób potraktowaną kalkę możemy szyć i nitować. W tym momencie opracowaliśmy także wersję z użyciem tworzyw sztucznych – ta sama zasada formowania, lecz inny materiał. Nazwaliśmy ją przewrotnie No-Kalky” – zdradza Marek Błażucki, właściciel firmy Bozzetti.

Lampy Kalky są realizowane na zamówienie, chociaż kilka sztuk jest zawsze gotowych i dostępnych od ręki. Z uwagi na sposób wytwarzania termin dostawy może się wahać od 2 do 4 tygodni. Technologia sprawia, że nie ma dwóch całkowicie identycznych egzemplarzy. Inaczej w przypadku lampy No-Kalky – tutaj terminy są krótsze i są dostępne większe ilości produktu.

Lampy Kalky od polskiej marki Bozzetti

Lampy do każdego wnętrza…?

Przy projekcie lamp, twórcom marki przyświecała idea na stworzenie innego charakteru produktu w obrębie formy, która w swoim obrysie jest tradycyjna. W przypadku Lampy Kalky nowością jest stworzona struktura i materiał. Jest to obiekt mogący odnaleźć się w każdym otoczeniu.

Lampy Kalky od polskiej marki Bozzetti

Jesteśmy przeciwnikami żelaznego przypisywania do konkretnej funkcji czy miejsca – to kwestia indywidualna dla każdego przypadku” – stwierdził Marek Błażucki.

Lampy Kalky od polskiej marki Bozzetti

Marka Bozzetti

Marka Bozzetti zaprasza do korzystania z nowej strony internetowej z konfiguratorem produktów, dającym pełny obraz możliwości personalizacji mebli. Właściciel marki zdradził nam, że z dwóch ostatnich edycji targów Meble Polska, marka Bozzetti wróciła ze złotym medalem w kategorii premiery, co jest odbierane jako oczywisty sygnał, że działania firmy „podążają w dobrym kierunku”.

Zobacz również: Alchemia światła – inspiracje od Mood-Design | Alabaster Gallery i światło zamknięte w kamieniu

Lampy Kalky od polskiej marki Bozzetti
Lampy Kalky od polskiej marki Bozzetti
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter