Łańcuszki dekoracyjne – unikalna ozdoba wnętrza

Szukasz unikalnej ozdoby, która nada pomieszczeniu niepowtarzalnego charakteru? Strzałem w dziesiątkę mogą okazać się łańcuszki dekoracyjne wykonywane na zamówienie przez markę Poppa. Wyjątkowe ozdoby wnętrz mogą przybierać różne, niezwykle plastyczne formy i tworzyć dowolne wzory, co stwarza ogromne możliwości aranżacyjne. Ten potencjał świetnie wykorzystali również twórcy wystawy “Węzły. Opowieść o mieście nad rzeką” w Młynach Rothera w Bydgoszczy. Łańcuszki do aranżacji wnętrz to nowość, która świetnie sprawdzi się w biurach, muzeach, hotelach czy restauracjach, jako zindywidualizowana i niezwykle elegancka ozdoba.

Łańcuszki do aranżacji wnętrz – nowy sposób na eleganckie wnętrze z charakterem

Łańcuszki dekoracyjne to produkt, który dopiero wkracza na polski rynek, stwarzając tym samym nowe możliwości aranżacyjne. Zyskują one popularność dzięki marce Poppa, która zajmuje się wykonywaniem tych oryginalnych ozdób na indywidualne zamówienie. Z połączonych aluminiowych ogniw można tworzyć dowolne kształty, a dzięki zastosowaniu różnych kolorów, dekoracyjne kotary możemy ozdobić wybraną grafiką czy odwzorować na nich fotografię.

Łańcuszki dekoracyjne - unikalna ozdoba wnętrza - marka Poppa
Łańcuszki dekoracyjne marki Poppa

Łańcuszki do wystroju wnętrz mogą przybierać różne formy – m.in przepierzeń, kotar dekoracyjnych czy kotar sufitowych. Obecnie do najchętniej stosowanych rozwiązań należą kotary sufitowe, które mogą ozdobić sklepienie pomieszczenia, tworząc rozmaite, wiszące wzory. Dzięki temu, że możemy dowolnie dobierać układ łańcuszków oraz ich długość, przy projektowaniu ozdoby sufitu ogranicza nas jedynie wyobraźnia. Estetyczne walory łańcuszków dekoracyjnych na suficie możemy podkreślić poprzez dodatkowe podświetlenie.

Łańcuszki dekoracyjne Poppa jako ozdoba wystawy “Węzły” w Młynach Rothera w Bydgoszczy

Kurtyny sufitowe z łańcuszków dekoracyjnych stały się częścią wystawy “Węzły. Opowieść o mieście nad rzeką” zrealizowanej w Młynach Rothera w Bydgoszczy. Wystawa opowiada o Bydgoszczy – mieście nierozerwalnie związanym w Brdą, Wisłą i Kanałem Bydgoskim – i losach jej mieszkańców. Stąd nazwa ekspozycji, która nawiązuje zarówno do Bydgoskiego Węzła Wodnego, jak i międzyludzkich relacji. Wystawa została stworzona przez Samorządową Instytucję Kultury Miasta Bydgoszczy w postindustrialnej przestrzeni XIX-wiecznych Młynów Rothera.

Łańcuszki dekoracyjne - unikalna ozdoba wnętrza - marka Poppa
Łańcuszki dekoracyjne Poppa na wystawie w Młynach Rothera w Bydgoszczy

Część wystawy poświęconą roli wody w życiu człowieka ozdobiły kotary dekoracyjne z łańcuszków Poppa wykonane na zlecenie firmy Trias. Oryginalna dekoracja została umieszczona w drewnianej antresoli. Jej lekkości i finezyjny kształt fali dialogują z solidną, dawną konstrukcją. Instalacja składa się z trzech rzędów kotar, ma 17 metrów długości oraz około 5 metrów szerokości. Srebrne łańcuszki w formie fali dopełnia animowana taśma LED, dzięki której strumień światła przepływa z jednego końca na drugi, eksponując niestandardowy, organiczny kształt kotary.

Funkcjonalność i dekoracja – jak wykorzystać łańcuszki do wystroju wnętrz?

Ozdoby sufitowe to tylko jedna z możliwości oferowanych przez markę Poppa. Równie ciekawym i często stosowanym rozwiązaniem są przepierzenia, czyli długie, najczęściej proste i jednokolorowe kotary, które w subtelny sposób porządkują przestrzeń w pomieszczeniach. Szczególnie dobrze sprawdzają się one w restauracjach, czy podobnych miejscach, z których jednocześnie korzysta dużo ludzi. Gwarantują poczucie prywatności, a jednocześnie są lżejsze i zdecydowanie ciekawsze niż tradycyjne ścianki działowe, a ponadto przepuszczają światło.

Łańcuszki dekoracyjne - unikalna ozdoba wnętrza - marka Poppa
Łańcuszki do wystroju wnętrz marki Poppa

Łańcuszki do aranżacji wnętrz mogą też stać się wyjątkową wizytówką miejsca. W tej roli najlepiej sprawdzają się kotary dekoracyjne – pokryte wzorami. Wykonywane są wyłącznie na indywidualne zamówienie, dzięki czemu możemy mieć pewność, że wybrany przez nas wzór będzie niepowtarzalny. Grafiki – według projektu lub zdjęcia – są wykonywane ręcznie poprzez łączenie ogniw w danych kolorach w odpowiedniej kolejności oraz ilości. Dzięki szerokiej palecie dostępnych barw możemy uzyskać naprawdę złożone i zachwycające kompozycje.

Wyjątkowa ozdoba na zamówienie – łańcuszki dekoracyjne Poppa

Ten wyjątkowy produkt, jakim są łańcuszki dekoracyjne, wciąż stanowi nowość na polskim rynku, jednak dzięki marce Poppa trafia do coraz szerszego grona. Poppa powstała w 2015 roku i od tego czasu systematycznie rozwija się, poszerzając zakres swoich umiejętności. Obecnie do klientów marki należą zarówno mniejsze instytucje czy restauracje, jak i międzynarodowe sieci hoteli: Hilton, Hyatt, Radisson. Do jednej z najbardziej spektakularnych realizacji marki należą cztery kotary ze wzorami rafy koralowej, umieszczone w restauracji hotelu Hilton Resort & Spa w Świnoujściu.

Łańcuszki dekoracyjne - unikalna ozdoba wnętrza - marka Poppa
Łańcuszki do aranżacji wnętrz marki Poppa

W tworzeniu instalacji z łańcuszków ogranicza nas niemalże jedynie fantazja i wyobraźnia. Dzięki bogatej palecie barw oraz możliwości komponowania różnorodnych kształtów, łańcuszki dekoracyjne Poppa, stają się pięknym i funkcjonalnym elementem, nadającym charakteru całej aranżacji. Kotary ze wzorem, przepierzenia, zasłony drzwiowe, czy kotary sufitowe znajdują szerokie zastosowanie w budynkach o różnych funkcjach. Są lekkie, funkcjonalne, eleganckie i naprawdę oryginalne, dzięki czemu mogą stać się wyjątkową wizytówką wnętrza.


Marka: Poppa | poppa.pl

Łańcuszki dekoracyjne - unikalna ozdoba wnętrza - marka Poppa
Łańcuszki dekoracyjne - unikalna ozdoba wnętrza - marka Poppa
Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter