Lapitec w basenie ukrytym w sercu Manhattanu

Istnieją takie tajemne miejsca w sercu Nowego Jorku, gdzie można się ukryć przed chaosem wielkiego miasta. To właśnie przypadek tego basenu, ukrytego w piwnicy jednego z najbardziej prestiżowych budynków na Manhattanie, gdzie wybudowano harmonijną przestrzeń, w której można zatrzymać czas i zregenerować energię.

Basen w sercu Nowego Yorku

W projekcie wykorzystano proste linie i figury geometryczne, które zaakcentowano sztucznym oświetleniem oraz przełamano efektem lustra wody oraz drewnianej okładziny ściennej. Z tymi elementami w uderzający sposób kontrastują płytki Lapitec w odcieniu Bianco Polare.

Niemal wszystkie powierzchnie są de facto wykonane ze spiekanego kamienia o różnym wykończeniu i różnych formatach. Charakteryzują się wysokimi walorami estetycznymi oraz doskonałymi parametrami technicznymi. Płytki Lapitec w dużym formacie w kolorze Bianco Polare z wykończeniem Vesuvio położono na podłodze wokół prostokątnej niecki basenu oraz na ścianach, a podstawy kolumn oraz obszar z prysznicami wyłożono mozaiką z niewielkich prostokątnych kamieni. Również brodzik został przygotowany dostarczony przez firmę Lapitec specjalnie według projektu. Płytki w basenie mają wykończenie Satin Lapitec, natomiast schody prowadzące na wyższy poziom wykończenie Lux z połyskiem. Dzięki temu całe pomieszczenie wydaje się bardzo dobrze naświetlone.

W kontakcie z wodą, a w szczególności po zanurzeniu, płyty Lapitec ukazują swoje najlepsze strony. Materiał, z którego są zbudowane, sprawia, że powierzchnia nie posiada żadnych porów, więc materiał nie wchłania cieczy, zapobiega powstawaniu pleśni, a ponadto ma właściwości antypoślizgowe i łatwo się czyści. Lapitec jest odporny na uszkodzenia powierzchniowe, zadrapania, otarcia lub przebarwienia, jakie mogą pojawiać się wraz z upływem czasu oraz w związku z intensywnym użytkowaniem. Są to podstawowe właściwości, jakich oczekuje się od materiałów stosowanych w przestrzeni publicznej, w tym na basenach.

Czym jest Lapitec?

Lapitec jest wytwarzany z mieszanki naturalnych minerałów, które są najpierw wytapiane w temp. 1580°C, a następnie poddane obróbce w opatentowanej wibracyjno-ściskającej technologii próżniowej. Dostępny jest w formie dużych płyt i łączy w sobie najlepsze właściwości i zalety ceramiki, gresu, kwarcu, marmuru oraz granitu. Jest to materiał identyczny w całej swojej masie: na powierzchni, na krawędziach i wewnątrz, bez emalii i nadruku cyfrowego na powierzchni. Dzięki temu można go obrabiać na całej grubości, bez zmiany wyglądu i właściwości.

Łatwo poddaje się obróbce i znajduje zastosowanie w różnych działach architektury, w projektowaniu wnętrz oraz we wzornictwie przemysłowym. Nie posiada porów i jest odporny na ciepło, mróz, promienie UV oraz zadrapania. Nie nasiąka i zapobiega osadzaniu się zabrudzeń, pleśni i bakterii. Lapitec nie zmienia swoich właściwości i wyglądu wraz z upływem czasu ani pod wpływem warunków atmosferycznych lub czynników wewnętrznych. Po czyszczeniu nie wykazuje żadnych śladów degradacji i zachowuje oryginalny wygląd.

Udostępnij ten artykuł

Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter