Las w domu to miejsce, gdzie powiedzenie „życie w zgodzie z naturą” nabiera dosłownego znaczenia. Przed Tobą wyjątkowa realizacja Bartłomieja Drabika z pracowni Superhelix!
Las w domu – synonim spokoju
Powszechnie wiadomo, że natura pozwala nam się wyciszyć, uspokoić i zebrać myśli. Las w domu zaprojektowany przez pracownię Superhelix to idealne miejsce zarówno na odpoczynek, jak i pracę twórczą. Obficie zadrzewiona działka uwarunkowała nie tylko kształt bryły architektonicznej domu, ale również urządzenie przestrzeni wewnątrz. Takie rozwiązanie stanowi kontynuację myśli przewodniej projektu – życia w zgodzie z naturą.
Wnętrze otwiera się na otaczającą bogatą zieleń, sprawiając, że obie strefy przenikają się wzajemnie. Efekt ten potęguje zastosowanie obszernych przeszkleń w całym domu, które dodatkowo wprowadzają dużą ilość światła dziennego. Dzięki przestronnym pomieszczeniom, długim korytarzom i wysokiemu sufitowi, zew wolności czuć od samego progu.
Naturalne podejście pracowni Superhelix
Charakterystycznym elementem wnętrza domu jest wykorzystanie prostych materiałów – betonu, który pokrywa podłogi, białego tynku na ścianach, czy sklejki brzozowej, która zdobi sufity, część ścian oraz zabudowę meblową. Idea wykorzystania sklejki wewnątrz nawiązuje do projektu budowlanego domu – elewacja budynku jest pokryta opalanym drewnem, co przywołuje na myśl skojarzenie z korą drzewa, zatem wnętrze zostało wypełnione odcieniem przeciętego pnia – brzozową sklejką. W ten sposób dom stał się odwzorowaniem drzewa, jeszcze bardziej podkreślając jego naturalny charakter.
Płyty stanowią nie tylko oryginalne rozwiązanie i piękną dekorację, ale również funkcję przechowywania – dzięki rozbudowanemu systemowi szuflad i półek można łatwo zagospodarować przestrzeń w środku. Gładka faktura i jasny kolor sklejki ociepla pomieszczenia oraz optycznie je powiększa. Materiał ten jest naturalny i ekonomiczny, a przy tym świetnie się prezentuje.
Bartłomiej Drabik z pracowni Superhelix postawił na meble od polskich producentów. Są to głównie jasne stoły, krzesła w jadalni oraz kanapy w salonie. Zwieńczeniem aranżacji jest dyskretne kierunkowe oświetlenie, które po zapadnięciu zmroku tworzy przytulną, nastrojową atmosferę.
Podlaskie klimaty
Niezwykle ciekawym, a wręcz niebanalnym rozwiązaniem jest posadowienie pieca kaflowego w salonie, który nawiązuje do sztuki ludowej Podlasia. Wykonany z kafli z białostockiej kaflarni, stanowi oryginalny element tego przestronnego pomieszczenia. Motyw podlaskiej kultury pojawia się również w formie układu drewna na elewacji w strefie attyki oraz pod okapem, a na białych ścianach wiszą dekoracyjne tkaniny dwuosnowowe. Las w domu to miejsce pełne natury, a zarazem nowoczesności i zaskakujących motywów.
Projekt został wyróżniony w konkursie „Light up! With AQForm”.
Projekt: Superhelix | superhelix.pl
Zobacz również: Piękne wnętrze domu pod Tarnowem | Wnętrza 230-metrowego domu na warszawskich Kabatach