Las w domu – projekt Bartłomieja Drabika z Superhelix

Las w domu to miejsce, gdzie powiedzenie „życie w zgodzie z naturą” nabiera dosłownego znaczenia. Przed Tobą wyjątkowa realizacja Bartłomieja Drabika z pracowni Superhelix!

Las w domu – synonim spokoju

Powszechnie wiadomo, że natura pozwala nam się wyciszyć, uspokoić i zebrać myśli. Las w domu zaprojektowany przez pracownię Superhelix to idealne miejsce zarówno na odpoczynek, jak i pracę twórczą. Obficie zadrzewiona działka uwarunkowała nie tylko kształt bryły architektonicznej domu, ale również urządzenie przestrzeni wewnątrz. Takie rozwiązanie stanowi kontynuację myśli przewodniej projektu – życia w zgodzie z naturą.

Duży drewniany stół w salonie w projekcie pracowni Superhelix
Wnętrze domu w otoczeniu lasu – projekt Superhelix

Wnętrze otwiera się na otaczającą bogatą zieleń, sprawiając, że obie strefy przenikają się wzajemnie. Efekt ten potęguje zastosowanie obszernych przeszkleń w całym domu, które dodatkowo wprowadzają dużą ilość światła dziennego. Dzięki przestronnym pomieszczeniom, długim korytarzom i wysokiemu sufitowi, zew wolności czuć od samego progu.

Naturalne podejście pracowni Superhelix

Charakterystycznym elementem wnętrza domu jest wykorzystanie prostych materiałów – betonu, który pokrywa podłogi, białego tynku na ścianach, czy sklejki brzozowej, która zdobi sufity, część ścian oraz zabudowę meblową. Idea wykorzystania sklejki wewnątrz nawiązuje do projektu budowlanego domu – elewacja budynku jest pokryta opalanym drewnem, co przywołuje na myśl skojarzenie z korą drzewa, zatem wnętrze zostało wypełnione odcieniem przeciętego pnia – brzozową sklejką. W ten sposób dom stał się odwzorowaniem drzewa, jeszcze bardziej podkreślając jego naturalny charakter.

Piec kaflowy na środku salonu w projekcie Bartłomieja Drabika
Piec kaflowy w salonie w projekcie Bartłomieja Drabika

Płyty stanowią nie tylko oryginalne rozwiązanie i piękną dekorację, ale również funkcję przechowywania – dzięki rozbudowanemu systemowi szuflad i półek można łatwo zagospodarować przestrzeń w środku. Gładka faktura i jasny kolor sklejki ociepla pomieszczenia oraz optycznie je powiększa. Materiał ten jest naturalny i ekonomiczny, a przy tym świetnie się prezentuje.

Przytulny pokój dziecięcy w sklejce drewnianej w projekcie Las w domu
Minimalistyczny pokój dziecięcy

Bartłomiej Drabik z pracowni Superhelix postawił na meble od polskich producentów. Są to głównie jasne stoły, krzesła w jadalni oraz kanapy w salonie. Zwieńczeniem aranżacji jest dyskretne kierunkowe oświetlenie, które po zapadnięciu zmroku tworzy przytulną, nastrojową atmosferę.

Podlaskie klimaty

Niezwykle ciekawym, a wręcz niebanalnym rozwiązaniem jest posadowienie pieca kaflowego w salonie, który nawiązuje do sztuki ludowej Podlasia. Wykonany z kafli z białostockiej kaflarni, stanowi oryginalny element tego przestronnego pomieszczenia. Motyw podlaskiej kultury pojawia się również w formie układu drewna na elewacji w strefie attyki oraz pod okapem, a na białych ścianach wiszą dekoracyjne tkaniny dwuosnowowe. Las w domu to miejsce pełne natury, a zarazem nowoczesności i zaskakujących motywów.

Projekt został wyróżniony w konkursie „Light up! With AQForm”.


Projekt: Superhelix | superhelix.pl

Zobacz również: Piękne wnętrze domu pod Tarnowem | Wnętrza 230-metrowego domu na warszawskich Kabatach

Minimalistyczna sypialnia w domu projektu pracowni Superhelix
Las w domu - projekt Bartłomieja Drabika z Superhelix
Pokój dziecięcy z widokiem na ogród w projekcie Bartłomieja Drabika
Szaro-drewniana łazienka w projekcie pracowni Superhelix
Duże łóżko w sypialni w projekcie pracowni Superhelix
Czarny dywan na ścianie nowoczesnego domu w projekcie pracowni Superhelix
Sklejka na poddaszu domu w projekcie Bartłomieja Drabika
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter