LEGO IDEAS GLOBUS – podróż dookoła świata z LEGO

Odkrywco, wyrusz po przygodę i to nie byle jaką! Grupa LEGO przedstawia zestaw LEGO Ideas Globus (21332), który z pewnością pobudzi wyobraźnię fanów klocków do podróżowania po świecie, odkrywania nowych miejsc i kolekcjonowania wspomnień.

LEGO Ideas Globus 

Złożony z ponad dwóch i pół tysiąca elementów nowy zestaw LEGO przedstawia realistyczny i utrzymany w stylu vintage globus. Dzięki świecącym w ciemności nadrukowanym nazwom kontynentów i oceanów można oglądać na nim świat o każdej porze dnia i nocy. Dodatkowo globus posiada oczywiście funkcję obracania – co jest pierwszym tego typu rozwiązaniem w klockach LEGO.

LEGO IDEAS GLOBUS - podróż dookoła świata z LEGO

Platforma LEGO Ideas

Zestaw został zaprojektowany w ramach platformy LEGO Ideas® – inicjatywy marki LEGO, polegającej na realizacji nowych pomysłów wymyślonych i wybieranych w głosowaniu przez fanów. Za koncepcję zestawu LEGO Ideas Globus odpowiedzialny jest francuski fan LEGO, Guillaume Roussel. Inspiracją do jego stworzenia były opowieści Juliusza Verne’a. Jak opowiada o swoim pomyśle sam autor: „Podchodząc do projektu, zadałem sobie pytanie 'co może być kreatywne, edukacyjne i odnoszące się do całego świata?’ Odpowiedź brzmiała 'świat sam w sobie'” 

LEGO IDEAS GLOBUS - wyjątkowy globus od LEGO

Federico Begher, Dyrektor Globalnego Marketingu w Grupie LEGO, dodaje: „To, co jest tak wspaniałe w tym zestawie, to fakt, że przy odrobinie wyobraźni pozwala on fanom na odkrywanie świata za pomocą klocków LEGO. Kula ziemska jest symbolem marzeń i aspiracji związanych z przyszłymi podróżami dla wszystkich, którzy szukają przygód lub chcą poznawać świat. Podczas recenzowania zestawu Guilaume’a zobaczyliśmy jego pasję do podróży i przygód, ale także inspirowania fanów budowania z klocków na całym świecie. Nasi projektanci również byli zachwyceni wyzwaniem, jakim było stworzenie tego zestawu”.

To pierwszy w historii LEGO zestaw z zastosowaną technologią obrotową oraz konfigurowalnym globem ziemskim z klocków w stylu vintage z nadrukowanymi nazwami kontynentów i oceanów, które świecą w ciemności.

LEGO IDEAS GLOBUS - wyjątkowy globus od LEGO

Grupa LEGO

Misją Grupy LEGO jest inspirowanie i rozwijanie przyszłych projektantów i konstruktorów poprzez zabawę. System zabawy LEGO, którego fundamentem są klocki LEGO, pozwala dzieciom i fanom budować i przebudowywać wszystko to, co potrafią sobie wyobrazić.

Grupa LEGO została założona w Billund w Danii w 1932r. przez Olego Kirka Kristiansena. Nazwa firmy pochodzi od dwóch duńskich słów LEg GOdt, które oznaczają „baw się dobrze”. Dzisiaj Grupa LEGO wciąż jest przedsiębiorstwem rodzinnym z siedzibą w Billund, ale jej produkty są sprzedawane w ponad 130 krajach świata. 

LEGO IDEAS GLOBUS - podróż dookoła świata z LEGO

O platformie LEGO Ideas 

LEGO® Ideas oferuje fanom możliwość zgłaszania własnych projektów z klocków z szansą, że ich koncepcja zostanie wcielona w życie z pomocą mistrzów konstrukcji LEGO i otrzyma udział w zyskach. 

LEGO Ideas Globus (21332)
Ilość elementów:
2585
Sugerowana cena zestawu: 899,99 zł


Zobacz również: Historia LEGO – wszystko co musisz o nich wiedzieć | Sesja ślubna pary klocków Lego

Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter