LEGO Volodymyr Zelenskyy i koktajle Mołotowa pozyskują fundusze na pomoc dla Ukrainy

Odkąd Rosja dokonała inwazji na Ukrainę 24 lutego, organizacje na całym świecie na różne sposoby zbierają fundusze na pomoc temu poszkodowanemu krajowi. Jedną z nich jest firma Citizen Brick.

LEGO Volodymyr Zelenskyy od Citizen Brick

Marka mająca swoją siedzibę w Chicago firma Citizen Brick, która na co dzień tworzy i projektuje nietypowe figurki LEGO, zdecydowała się na pomoc w oryginalny i kreatywny sposób. Na początku marca na swoim Instagramie, ogłosili wydanie specjalnej figurki Wołodomyra Żeleńskiego i mini koktajli Mołotowa, z których całkowity zysk zostanie przekazany na pomoc Ukrainie.

LEGO Volodymyr Zelenskyy i koktajle Mołotowa pozyskują fundusze na pomoc dla Ukrainy
LEGO Volodymyr Zelenskyy – Citizen Brick

Choć oryginalny post nie jest już dostępny – najprawdopodobniej został zdjęty z Instagrama ze względu na koktajle Mołotowa – nietypowe klocki Lego stały się hitem. 

“Jak widać, figurki wyprzedały się niemal natychmiast” – napisała marka Citizien Brick. “Stworzyliśmy tyle, ile się dało w przeciągu gorączkowych 24 godzin, z naszym zespołem, który przyszedł specjalnie do pracy w swoim dniu wolnym”.

LEGO Volodymyr Zelenskyy i koktajle Mołotowa pozyskują fundusze na pomoc dla Ukrainy
Koktajle Mołotowa projektu Citizen Brick

LEGO wspiera Ukrainę

W sumie zebrano 16 i pół tysiąca dolarów, które zostały przekazane Direct Relief – organizacji zbierającej fundusze na wysyłkę potrzebnych środków medycznych do Ukrainy. Zbiórka okazała się takim sukcesem, że Citizen Brick zdecydował się wydrukować kolejną edycję figurek przedstawiających prezydenta Żeleńskiego. Ich celem tym razem było zebranie stu tysięcy w mniej niż 24 godziny. I okazuje się, że cel udało się osiągnąć – cały asortyment ponownie został wyprzedany.

Jeśli jesteście zainteresowani tymi nietypowymi figurkami, obserwujcie Citizen Brick na Instagramie i wyszukujcie informacji o nowych partiach wspierających Ukrainę. Dodatkowo oficjalna firma LEGO również wspiera Ukrainę – ogłosili wsparcie w formie 16.5 miliona dolarów jako pomoc w kryzysowej sytuacji ukraińskich dzieci i rodzin. Dodatkowo dostawy produktów LEGO na terytorium Rosji zostały wstrzymane.


Marka: Citizen Brick | citizenbrick.com

Zobacz również: LEGO IDEAS GLOBUS – podróż dookoła świata | Sesja ślubna pary klocków Lego

Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter