LEGO Władca Pierścieni: Rivendell – zestaw dla fanów Tolkiena

Grupa LEGO, we współpracy z Warner Bros. Discovery Global Consumer Products, zapowiedziała wyczekiwany zestaw LEGO Władca Pierścieni: Rivendell, inspirowany wielokrotnie nagradzanymi adaptacjami filmowymi. Ten niezwykle szczegółowy, składający się z 6 167 elementów zestaw przedstawia kultową twierdzę elfów ze Śródziemia i zawiera 15 minifigurek.

Zestaw LEGO Władca Pierścieni: Rivendell

Dom Elronda, czyli Rivendell jest kluczową lokalizacją w Śródziemiu i dla wielu wydarzeń z trylogii Władcy Pierścieni, gdyż to właśnie tam uformowała się Drużyna i rozpoczęło się dążenie do zniszczenia Jedynego Pierścienia.

LEGO Władca Pierścieni: Rivendell - zestaw dla fanów Tolkiena

Zestaw LEGO Władca Pierścieni: Rivendell odwzorowuje ulubione przez fanów scenerie oraz zawiera kilka ciekawych niespodzianek. Co więcej, można go zbudować w trzech częściach:

 • Część pierwsza zawiera:  
  • Radę Pierścienia – z kompletem krzeseł dla Rady oraz cokołem, na którym po raz pierwszy ujawniony zostaje pierścień, a Drużyna dyskutuje, jak go zniszczyć.
  • Sypialnię Froda – z biurkiem i skrzynią, gdzie młody hobbit odzyskuje siły po uratowaniu go przez Arwenę z rąk Nazgûlów, zanim połączy się z Bilbo.
  • Gabinet Elronda – ze słynnymi obrazami z historii Śródziemia.
 • Część druga zawiera
  • Wieżę elfów – prezentującą pięć posągów bezimiennych sławnych wojowników elfickich z przeszłości.
 • Część trzecia zawiera
  • Altanę, rzekę i most – aby odtworzyć scenę, w której Bractwo wyrusza z Rivendell.
LEGO Władca Pierścieni: Rivendell - zestaw dla fanów Tolkiena

15 minifigurek

W zestawie jest też 15 minifigurek – w tym wszystkich dziewięciu członków Bractwa: Gandalf Szary, wszyscy czterej hobbici (Frodo Baggins, Samwise Gamgee, Merriadoc „Merry” Brandybuck i Peregrin „Pippin” Took), Legolas, Gimli, Boromir i Aragorn.  Towarzyszą im też minifigurki Elronda, Arweny, Bilbo Bagginsa, a także dodatkowe elfy i krasnolud Gloin.

LEGO Władca Pierścieni: Rivendell - zestaw dla fanów Tolkiena

Zarówno fani LEGO, jak i Władcy Pierścieni odnajdą kilka nowych elementów LEGO ze świata Śródziemia, w tym: miecz Bilbo „Żądło”, rozbite odłamki Narsila, miecz strażnika Aragorna, miecz Boromira, a także liczne topory krasnoludów i elfickie ostrza, dzięki którym Bractwo będzie dobrze uzbrojone na czekającej je wyprawie.

LEGO Władca Pierścieni: Rivendell - zestaw dla fanów Tolkiena

Opowiadając o zestawie, LEGO Design Master, Mike Psaiki powiedział: „Istotnym było dla nas, że stworzyliśmy coś naprawdę wyjątkowego odwzorowując Rivendell. Chcieliśmy dodać jak najwięcej szczegółów i stworzyć ciekawe doświadczenie podczas budowy, aby zachwycić fanów odtwarzających sceny lub dumnie eksponujących dom Elronda.  Jesteśmy naprawdę zadowoleni z ostatecznego wyglądu i tego, jak ożywiliśmy Rivendell w formie klocków”.

Zestaw LEGO Władca Pierścieni: Rivendell będzie dostępny w cenie 2399,99 zł.


LEGO® Władca Pierścieni Rivendell (10316)

 • Wiek: 18+
 • Wymiary zestawu: Wysokość 39 cm, szerokość 75 cm i głębokość 50 cm. Rozdziela się na 3 części: wieżę, Radę Pierścienia i altanę z rzeką oraz mostem
 • Ilość klocków: 6 167
 • Cena: 2399,99 PLN

Zobacz również: „Gwiaździsta noc” Vincenta van Gogha w wersji LEGO | Latarnia morska od LEGO

LEGO Władca Pierścieni: Rivendell - zestaw dla fanów Tolkiena
LEGO Władca Pierścieni: Rivendell - zestaw dla fanów Tolkiena
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter