Lekkie wnętrze z odcieniem nieba od pracowni NAJŁADNIEJ

Minimalizm, lekkość i prostota – tak można określić styl skandynawski, który zapanował w 27-metrowym wnętrzu łódzkiego mieszkania młodego małżeństwa. Przed Tobą projekt Sabiny Juchimiuk z pracowni NAJŁADNIEJ!

Naturalne akcenty od pracowni NAJŁADNIEJ

Założeniem projektowym było stworzenie przestrzeni wielofunkcyjnej, a jednocześnie przyjaznej i przytulnej dla dwójki młodych, kochających się ludzi. Strefa objęta pracami projektowymi składała się z kuchni, jadalni oraz salonu. Aneks kuchenny zajmuje jedną ścianę – w wysokiej zabudowie meblowej ukryto lodówkę i osadzono sprzęty AGD. Kuchnia to jedno z wielu miejsc, w których pojawia się naturalne drewno – w tym wypadku na części zabudowy meblowej w celu ocieplenia chłodu bieli znajdującej się na frontach kuchennych. Ten naturalny surowiec stanowi bazę dla stylu skandynawskiego, w którym utrzymane są pomieszczenia.

Biała zabudowa meblowa w kuchni

Typowym dla tego nurtu wnętrzarskiego są także wyeksponowane nóżki mebli – fotela, sofy i komód. Nieopodal, na osi wejścia do pomieszczenia mieści się drewniany stół jadalniany, oświetlony także wykonaną z drewna, ażurową lampą. Stamtąd można przenieść się na wygodną kanapę w strefie wypoczynkowej. Sabina Juchimiuk z pracowni NAJŁADNIEJ zadbała o najmniejsze szczegóły. Oświetlenie w salonie także nawiązuje do naturalnych inspiracji – mała druciana lampa nad sofą o kształtach fali idealnie dopełnia całości aranżacji.

Kolory nieba

Odcienie nieba to motyw kolorystyczny, który jest obecny w całym 27-metrowym wnętrzu. Każda z zastosowanych barw nawiązuje do kolorów nieba w zależności od pory dnia, nocy, czy warunków atmosferycznych. Błękit pokrywa sofę w salonie i jest jednym z kolorów na dekoracyjnej tapecie, stanowiąc jednocześnie ciekawy akcent dekoracyjny i estetyczny.

Błękitna tapeta na ścianie w salonie w stylu skandynawskim

Na płytkach ściennych i ścianach pojawia się z kolei chmurna szarość, a płytki na podłodze przypominają niebo podczas nocy, na których widać gwiazdy i galaktyki. Klasyczna biel, która optycznie powiększa przestrzeń, spowija wysoką zabudowę aneksu kuchennego oraz część mebli w salonie. Dzięki temu we wnętrzu czuć skandynawską lekkość, a cała kompozycja zachwyca szlachetną prostotą, minimalizmem i delikatnością.

Estetycznie i symetrycznie

Dla projektantki z pracowni NAJŁADNIEJ istotnym elementem podczas projektowania było zachowanie symetrii w ten sposób, aby wszystkie znajdujące się we wnętrzu meble i inne przedmioty współgrały ze sobą, tworząc równe linie. Charakterystycznym akcentem, który wnosi poczucie symetrycznego porządku, jest ściana z lameli, na której tle ustawiono szafkę RTV z telewizorem.

Drewniane lamele na ścianie w salonie w stylu skandynawskim w projekcie pracowni NAJŁADNIEJ

Mebel oraz komoda po drugiej stronie pomieszczenia zostały usytuowane ze sobą na wspólnej osi. W kuchni zaś w celu delikatnego przełamania jej prostej formy znalazły się skośne półki przeznaczone do przechowywania wina wkomponowane w górne szafki.


Projekt: NAJŁADNIEJ | najladniej.pl

Zobacz również: Przytulne mieszkanie w Warszawie | Skandynawski powiew świeżości

Salon w stylu skandynawskim w projekcie pracowni NAJŁADNIEJ
Kuchnia w stylu skandynawskim
Kuchnia połączona z salonem w stylu skandynawskim
Szary fotel w salonie
Telewizor stojący w salonie przy ścianie z lamelami
Błękitna tapeta na ścianie w salonie
Wnętrze w stylu skandynawskim projektu pracowni NAJŁADNIEJ
Wnętrze w stylu skandynawskim projektu pracowni NAJŁADNIEJ
Lekkie wnętrze z odcieniem nieba od pracowni NAJŁADNIEJ - Sabina Jachimiuk
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter