Lemon Resort Spa – poszukiwania źródeł architektury

Pogórze Rożnowskie znajduje się w województwie małopolskim w rejonie Beskidu Niskiego. To tutaj można trafić do wyjątkowego miejsca… Lemon Resort Spa. Nie ma co ukrywać… nas zachwyciło!

Powstanie Lemon Resort Spa

Hotel Lemon Resort Spa powstał w wyniku adaptacji kilku budynków wzniesionych w tym miejscu w połowie XX wieku, reprezentujących architekturę modernistyczną. Ich skrajny minimalizm wyrażony w prostocie kubatury, płaskich dachach i szybach pełniących funkcję ścian był na tyle dystynktywny, że narzucił wizualny wymiar kolejnym, powstałym w 2013 r. budynkom należącym do Resortu (mowa tu o 25 apartamentach oraz części recepcyjno-restauracyjnej).

Co ciekawe, czas w którym trwały prace budowlane związane z adaptacją starych i wzniesieniem nowych budynków Resortu przypadł na okres znaczącego renesansu myśli modernistycznej w świecie (być może znużonego przepychem i przytłaczającą drobiazgowością architektury postmodernistycznej).

Wszystkie te czynniki sprawiły, że Lemon Resort Spa, stał się i nadal pozostaje pionierem trendu neo-modernistycznego w kategorii hotel butikowy w Polsce (choć uszczegółowiając, bliżej mu dzisiaj do ekskluzywnego stylu kalifornijskiego aniżeli zimno falowej opcji środkowoeuropejskiej). I tak otwarte przestrzenie, jasne barwy, dominujące szkło i dużych rozmiarów okna stanowią niejako tło wobec przenikającego do środka bogactwa otaczającej Lemon Resort Spa natury; drewniane deski i podłogi, kolorowe, futurystyczne pufy i fotele kontrastują z betonowymi ścianami; w częściach wspólnych wprowadzający spokój brak dodatków w postaci zasłon, obrusów i dywanów w zamian za to delikatny, wręcz niezauważalny, industrialny sznyt.

Na terenie Lemon Resort Spa Goście hotelowi mogą korzystać z nowoczesnej Strefy Wellness, która składa się z podświetlanego, 17-to metrowego basenu z pięknym, niczym nie zakłóconym widokiem na Jezioro i Małpią Wyspę. Relaks w wersji maksimum reprezentuje jednak największa nowość w Resorcie, a mianowicie Manaw Spa, czyli centrum odnowy biologicznej w iście dalekowschodnim wydaniu.

Butikowy apartament w trzech odsłonach

Każdy z apartamentów oddanych w użytkowanie Gościom Resortu charakteryzuje się bardzo wysokim standardem. Najmniejszy apartament, to pokój premium o powierzchni 30 m2 i 8 m2 tarasu, przeznaczony dla dwóch osób. W pokoju premium znajduje się także łazienka wraz ze specjalnie przygotowanym zestawem kosmetyków.

Apartament executive, to powierzchnia obejmująca już 60 m2 i 30 m2 tarasu, przeznaczony dla czterech osób. W wersji executive Goście mają do dyspozycji jedną sypialnię, wyposażony salon z aneksem kuchennym oraz łazienkę z pełnym zestawem kosmetyków.

Apartament superior, podobnie jak executive to także 60 m2 wewnątrz i 30 m2 tarasu oraz przeznaczenie dla czterech osób. Jednak w wersji superior oprócz wyposażonego salonu z aneksem kuchennym i łazienki, Goście mają do dyspozycji już dwie sypialnie.

Niezależnie od tego, która odsłona apartamentu zostanie wybrana Gość ma pewność, że za każdym razem będzie mu dany przepiękny widok z okien. Taras zorientowany na południe gwarantuje niezapomniany widok na błyszczącą taflę jeziora oraz Małpią Wyspę, zaś opcja „północna” urzeknie go pejzażem szczytów Pogórza Rożnowskiego.

Czy już planujecie swój urlop? 🙂

Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter