Leśna fototapeta – trend, w którym z pewnością się zakochasz

Przyroda potrafi być niezwykle inspirująca nie tylko dla malarzy czy fotografów, ale także dla nas. Jeśli szukamy sposobu na to, jak ozdobić mieszkanie, malowniczy widok może okazać się jednym z ciekawszych pomysłów. Zaprosiliśmy do rozmowy specjalistę z Redro.pl, który wyjaśni nam, jaka fototapeta i dlaczego powinna się znaleźć pod naszym dachem. Usiądźmy więc wygodnie i naszykujmy się na aranżacyjną rewolucję!

Trendy w świecie aranżacji wnętrz zmieniają się dość szybko. Czy warto się więc nimi kierować?

Każda moda ma to do siebie, że przemija. Niektóre trendy zostają z nami na dłużej, inne znikają po stosunkowo krótkim czasie. Podążanie za nimi ma sens tylko wtedy, gdy naprawdę się nam podobają. Wówczas mamy pewność, że w naszym wnętrzu zawsze będą się świetnie prezentować, nawet gdy na salony wkroczą już inne rozwiązania. Chyba nikt z nas nie zmienia wystroju co kilka miesięcy, dlatego warto kierować się przede wszystkim swoim gustem.

A jakie wzory ściennych dekoracji są teraz na topie?

W tym roku lista modnych wzorów jest naprawdę imponująca. Wystarczy wymienić floralne kompozycje w wydaniu XXL, wzór Liquid Marble, desenie w wersji retro czy imitacje lastriko. Ja jednak chciałem się skupić na zupełnie innym motywie przedstawieniowym. Jest to malownicza fototapeta. Las w formie zielonej gęstwiny, brzozowego zagajnika czy widzianych z lotu ptaka koron sprawdzi się w wielu różnych aranżacjach, tworząc przytulną i miłą dla oka atmosferę.

Fototapeta z motywem lasu i wodospadu

Dlaczego wybór padł akurat na taki wzór?

Bo to naprawdę ponadczasowa i uniwersalna fototapeta. Las to jeden z najbardziej nastrojowych i urokliwych pejzaży, dlatego nie musimy się obawiać, że taka ozdoba wyjdzie z mody lub przestanie się nam podobać. Współcześnie większość z nas żyje w miastach – większych lub mniejszych – które znajdują się w opozycji do natury. Otoczeni jesteśmy budynkami i ruchliwymi ulicami, natomiast natury jest jak na lekarstwo. Oczywiście nie zmienimy w magiczny sposób widoku za oknem ani okolicy, w jakiej mieszkamy. Możemy jednak zrobić coś, by mimo wszystko każdego dnia cieszyć się malowniczym widokiem. Wystarczy, że udekorujemy salon czy sypialnię efektowną fototapetą z lasem. Szeroki wybór wzorów i doskonała jakość wydruku sprawiają, że każdy wybierze pejzaż idealny dla siebie.

I jest to rozwiązanie, które sprawdzi się w każdym wnętrzu?

Do każdego wnętrza wybierzemy inny rodzaj pejzażu – to, co sprawdzi się w nowoczesnym wystroju niekoniecznie będzie pasować do przytulnego, tak jak wybierzemy inny motyw do salonu, a inny do pokoju dziecka. Las jednak ma wiele różnych twarzy, dlatego naprawdę jest w czym wybierać.

Fototapety w salonie z motywem lasu

A jaki wzór szczególnie zasługuje na naszą uwagę?

Od kilku już miesięcy największą popularnością cieszy się nastrojowa fototapeta – las we mgle. To bardzo chętnie wybierany wzór, który sprawdza się i w salonie, i w sypialni, a nawet w łazience. Wydaje mi się, że zainteresowanie takim przedstawieniem wynika w dużej mierze ze zmian, jakie zachodzą w naszej mentalności i stylu życia. Coraz chętniej sięgamy po ekologiczne rozwiązania, dbamy o nasze zdrowie, chcemy spędzać aktywnie czas na łonie natury, a do naszych mieszkań wprowadzamy zieleń – zarówno w postaci doniczkowych roślin, jak i wielkoformatowych przedstawień właśnie.

Czy spowity mgłami pejzaż nie okaże się zbyt posępną dekoracją wnętrza?

Nie, choć rzeczywiście takie pytanie nie jest bezzasadne, bo mgliste pejzaże kojarzą nam się przede wszystkim z deszczową i chłodną jesienią. Wiele jednak zależy od tego, jaki konkretnie wzór wybierzemy. Zamglony las skąpany w promieniach porannego słońca czy intensywnie zielone wierzchołki drzew przykryte jedynie pojedynczymi smugami mgieł z pewnością nie przytłoczą naszej aranżacji ani nie wprowadzą melancholijnej atmosfery. Co więcej, taki pejzaż będzie się znakomicie prezentował na przykład w wystroju sypialni. Tutaj szczególnie potrzebujemy przytulnej i błogiej atmosfery, by jak najlepiej wypocząć po intensywnym dniu.

Fototapeta w pokoju dziecięcym z motywem lasu

A jakie widoki sprawdzą się w innych pomieszczeniach naszego mieszkania?

Zacznę od salonu, bo to tutaj spędzamy najwięcej czasu. Moim faworytem jest widok z lotu ptaka, który ukazuje morze zielonych wierzchołków drzew rozciągających się aż po horyzont. Takie przedstawienie nie tylko wprowadzi przyjemny dla oka zielony akcent, ale także powiększy nam optycznie kameralny metraż. Jeśli natomiast marzy się nam naprawdę sielankowy pejzaż, wówczas znakomitym rozwiązaniem okaże się egzotyczna fototapeta do pokoju – las i wodospad. Tropikalny zakątek pozwoli nam się cieszyć wakacyjną aurą przez cały rok.

Z kolei miłośnikom nowoczesnych aranżacji mogę śmiało polecić rysunkową fototapetę utrzymaną w minimalistycznym stylu, która będzie pasować jak ulał do stonowanego przedpokoju. Nawet do dziecięcego pokoju uda nam się zaprosić leśny widok. Wystarczy, że postawimy na bajkowy wzór. To znakomity sposób na to, by wyczarować ponadczasową stylizację, z której nasz szkrab szybko nie wyrośnie.

Po tak wyczerpującej wypowiedzi nie pozostaje nam nic innego, jak poważnie zastanowić się nad metamorfozą mieszkania.

Zobacz również: Salon dla potrzebujących wypoczynku | Odpływ liniowy – stawiamy na łazienkę bez barier

Fototapety w łazience z motywem lasu
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter