Lipova Living – osiedle w Konstancinie-Jeziornie projektu 81.WAW.PL

Jedyny w swoim rodzaju, inspirujący design osiedla skierowany jest do osób, które poszukują rodzinnego domu o niebanalnej architekturze i komfortowo zaplanowanej przestrzeni. Proste, klasyczne linie nadadzą mu nowoczesny, minimalistyczny styl i ponadczasową elegancję, gdyż bryły budynków będą harmonijne i uporządkowane, z wyraźnie zarysowanym kształtem litery L – stąd nazwa osiedla „Lipova Living”.

Osiedle Lipova Living

Inwestycja zlokalizowana jest przy ulicy Lipowej na ponad hektarowej działce w odległości zaledwie 200 metrów od ulicy Warszawskiej – jednej z głównych arterii Konstancina, łączącej miasto ze stolicą⁠. Już samo jej położenie jest ogromnym atutem i pozwala na sprawną komunikację ze stolicą oraz na szybki dojazd do centrum Konstancina-Jeziorny.

Osiedle w Konstancinie-Jeziornie projektu 81.WAW.PL
Osiedle w Konstancinie-Jeziornie projektu 81.WAW.PL

Posiadać będzie tylko 11 rezydencji o zróżnicowanych i funkcjonalnych układach wnętrz, zaprojektowanych na planie prostokąta. Dwukondygnacyjne domy mają powierzchnie użytkowe od 298 do 331 m kw. Każdy z nich posiada wkomponowany w bryłę budynku garaż z dwoma miejscami postojowymi⁠.

Osiedle w Konstancinie-Jeziornie – projekty domów

W pierwszej linii od ul. Lipowej zlokalizowano dwa budynki w zabudowie dwulokalowej. Chcąc zachować charakter osiedla domów jednorodzinnych garaże, które łączą bryły wkopano do połowy kondygnacji. Zabieg ten pozwolił optycznie wydzielić dwa „niezależne” domy. Forma ich odbiega od domów jednorodzinnych w głębi działki. Stanowią one swoistego rodzaju bramę wjazdową na dalszą część osiedla.

Osiedle w Konstancinie-Jeziornie projektu 81.WAW.PL
Inwestycja zlokalizowana jest przy ulicy Lipowej na ponad hektarowej działce

Domy dwulokalowe mimo swoich gabarytów, są lekkie w formie poprzez zastosowanie nadwieszeni, które dodatkowo są poprzesuwane względem siebie, tworząc dzięki temu różne strefy do korzystania na zewnątrz – Anna Paszkowska‑Grudziąż, architekt z pracowni 81.WAW.PL.

W drugiej części osiedla zlokalizowane są już domu jednorodzinne. To właśnie one są najbardziej charakterystyczne dla tego osiedla. Dwukondygnacyjne budynki, gdzie każdą kondygnację zwieńcza głęboki gzyms, który przechodzi później w pionową ścianę. Dzięki takiemu zabiegowi zostały stworzone wielkogabarytowe litery L, które odnoszą się do ulicy Lipowej i nadały nazwę całemu zamierzeniu „Lipova Living”.

Osiedle posiadać będzie tylko 11 rezydencji o zróżnicowanych i funkcjonalnych układach wnętrz
Osiedle posiadać będzie tylko 11 rezydencji o zróżnicowanych i funkcjonalnych układach wnętrz

Wnętrza domów

Wnętrza domów są wysokie i przestronne: kondygnacja parteru ma wysokość 3,05 m, półpiętro 3,17 m, a piętro 2,96 m. Wszystkie pomieszczenia będą doskonale doświetlone dzięki dużym przeszkleniom, zaś eleganckie, wysokie na 2,90 m okna same w sobie stanowić będą luksusową dekorację i pozwolą w pełni korzystać ze światła dziennego.

Lipova Living - osiedle w Konstancinie-Jeziornie projektu 81.WAW.PL
Wnętrza domów są wysokie i przestronne

Elewacje utrzymane będą w jasnej tonacji i pokryte wysokiej klasy materiałami, w tym potężnymi, ponad 3-metrowymi płytami ze spieku kwarcowego.

Ogrody otaczające rezydencje mają zróżnicowane powierzchnie, od 400 do nawet 1200 m kw. Rozległa, własna zielona przestrzeń, przygotowana do dowolnej aranżacji, będzie dla przyszłych mieszkańców idealnym miejscem na wypoczynek i ucieczkę od miejskiego zgiełku

O luksusowym charakterze inwestycji świadczy przede wszystkim unikalny projekt architektoniczny, wykonany przez jedną z najbardziej renomowanych i nagradzanych pracowni w Polsce i Europie – 81.WAW.PL.

Lipova Living - osiedle w Konstancinie-Jeziornie projektu 81.WAW.PL
Elewacje utrzymane będą w jasnej tonacji i pokryte wysokiej klasy materiałami

Pracownia 81.WAW.PL

81.waw.pl to warszawska pracownia architektoniczna, której nowoczesne i oryginalne projekty doceniane są nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Stworzona została z pasji przez małżeństwo architektów. Pracownia ma na swoim koncie wiele ciekawych projektów, takich jak: Dom pod linią czy Dom Falujący. Pracownia zdobyła również nagrodę Europe 40 Under 40, przyznawaną przez The European Centre for Architecture Art Design and Urban Studies.

Zobacz również: Tiny House ukryty w drzewach | XS Wigury Office

Lipova Living - osiedle w Konstancinie-Jeziornie projektu 81.WAW.PL
Ogrody otaczające rezydencje mają zróżnicowane powierzchnie
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter