Living Divani – zapowiedź nowości Salone del Mobile 2016

Living Divani – zapowiedź nowości Salone del Mobile 2016

Nowa kolekcja Living Divani czerpie z podróży dookoła świata i nieoczekiwanych wydarzeń, poszukuje poezji w różnych aspektach życia.

Włoska rodzinna firma Living Divani na tegorocznych targach Salone del Mobile prezentuje nowości, które wpisują się w ideę domu bez granic. Jest nią przestrzeń, w której zacierają się różnice między pomieszczeniami. To miejsce, gdzie można oddychać swobodą i zatopić się w kosmopolitycznej atmosferze. Współczesna sypialnia ewoluuje w kierunku salonu, jadalnia przenosi się na zewnątrz domu, otoczenie i przedmioty wzajemnie się łączą nie tracąc jednak swoistych cech. Living Divani uważnie obserwuje ten proces, a jego interpretacją zajmują się zapraszani do współpracy projektanci pochodzący z różnych stron świata.

Północ

Łagody norweski krajobraz, ergonomia i kształt ludzkiego ciała to główne  punkty odniesienia dla młodego architekta i projektanta Mikaela Pedersena. Młody Norweg (urodzony w 1983 roku) prowadzi pracownię w Bergen. Uwagę włoskiej marki zwrócił jego stolik/taboret Imago (L.71xD.35,5xH.40cm), który prezentowany był na ubiegłorocznym Salone Satellite. Projekt wyróżnia zabawna gra przeciwieństw – wyprofilowane i częściowo tapicerowany siedzisko kontrastuje z nachylonymi pod kątem stożkowatymi nogami.

 

 

 

 

 

Wschód

KUMO Collection to tkane ręcznie w Pakistanie dywany w geometryczne wzory projektu włosko-japońskiego duetu mist-o, który tworzą Tommaso Nani i Noa Ikeuchi. Japońskie słowo „kumo” oznacza chmurę, a inspiracją do powstania kolekcji były tkaniny, z których wykonywane są kimona

Misore, zrobiony został w 100% z wełny. Dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych (czarno-biały i Negativo sepia). Jest ręcznie tkany i ma abstrakcyjnie wzory przypominające powierzchnię pokrytą przez duże płatki śniegu. Japońskie słowo „misore” oznacza deszcz ze śniegiem.

Minamo, zrobiony został w 70% wełny i w 30% ze sztucznego jedwabiu. Dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych (biały popelina i Negativo sepia). Ręcznie tkany,  ma regularny geometryczny wzór, który przywodzi na myśl powierzchnię spokojnej wody tylko nieznacznie pomarszczonej przez wiatr.

Kirisame, zrobiony został w 70% wełny i w 30% sztucznego jedwabiu. Dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych (Negativo Sepia i Bruciati). Jest ręcznie tkany i ma lekko nieregularny wzór, który  z większej odległości przypomina świat widziany zza strug ulewnego deszczu.

 

 

Zachód

Elegancję, lekkość i możliwość łącznia materiałów wykończeniowych zapewnia sofa Rod projektu Piero Lissoniego, dyrektora artystycznego marki. Umożliwia to pokrycie mebla częściowo skórą i tkaniną. Nowa wersja sofy zyskała modułową konstrukcję i pikowanie guzikami. W rodzinie Rod znajduje się fotel, ławka, dwu- i trzyosobowa sofa w dwóch głębokościach.

 

 

 

 

 

Południe

Luis Arrivillaga to kolejny młody designer zaproszony do współpracy. Urodził się w Gwatemali w 1980 roku, gdzie ukończył studia na wydziale Inżynierii Mechanicznej. Obecnie mieszka w Mediolanie. Zaprojektowany przez niego wieszak  Ceiba (L.55,5xD.55,5 x H.165,5 cm) cechują proste, geometryczne i wysmukłe linie. Wykonane z drewna elementy są ruchome. Wieszak dostępny jest w wykończeniu naturalnym lub barwionym na czarno.

 

 

 

 

 

Marka Living Divani dostępna jest w Kari Mobili, Warszawa, ul. Bartycka 26.

Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter