Lodziarnia Szron na krakowskim Zabłociu – subtelne i klimatyczne wnętrze

Lodziarnia Szron na krakowskim Zabłociu to nowoczesne wnętrze, które pozostaje w dialogu z otaczającą je poprzemysłową dzielnicą i historią miasta. Współczesną aranżację nawiązującą do industrialnej przeszłości zaprojektowali architekci z pracowni Grupa NONO. Mimo ograniczonej gamy barw i form, w projekcie nie brakuje subtelnych nawiązań, które budują unikalny klimat i łączą się z identyfikacją wizualną firmy. Jest to miejsce, które przynosi ulgę w upalny dzień, nie tylko za sprawą serwowanych wyrobów.

Lodziarnia Szron – inspiracje industrialną przeszłością dzielnicy

Lodziarnia Szron jest zlokalizowana w jednej z najlepiej rozwijających się dzielnic Krakowa, czyli na Zabłociu. Miejsce, które w XIX i XX wieku tętniło życiem ze względu na rozwijający się przemysł, podupadło po transformacji. Obecnie jednak odzyskuje świetność za sprawą nowych inwestycji i rewitalizacji. Lodziarnia Szron to jeden z wielu lokali otwieranych w ostatnich latach w tej części miasta.

Lodziarnia Szron w Krakowie
Krakowska lodziarnia Szron

Aranżacja wnętrza nawiązuje do przemysłowej przeszłości dzielnicy, a przy tym wyznacza nowoczesny kierunek. Architekci z pracowni Grupa NONO w wyważony sposób wprowadzili do projektu popularne ostatnimi czasy inspiracje stylem industrialnym – takie jak surowy beton na ścianach, widoczne na suficie instalacje i drewniane elementy – a tym samym otworzyli dialog przeszłości z teraźniejszością.

Ulga w upalny dzień – lokal rzemieślniczej lodziarni

Charakterystycznym i jedynym produktem serwowanym w lokalu są naturalne lody rzemieślnicze o dobrym składzie. Nie tylko one gwarantują ulgę w gorący, słoneczny dzień. Lokal, w którym znajduje się lodziarnia Szron, został zaaranżowany tak, aby powstała chłodna, nowoczesna przestrzeń z miejscem do wygodnego siedzenia. Wrażenie kojącego chłodu tworzą surowe materiały zastosowane w aranżacji oraz dominujące gamę kolorystyczną jasne odcienie.

Lodziarnia Szron projektu pracowni Grupa NONO
Aranżacja wnętrza nawiązuje do przemysłowej przeszłości dzielnicy

Wykonana na zamówienie zabudowa lady utrzymana jest w subtelnych, ciepłych odcieniach nieco tylko przełamanej bieli. Prostą formę dynamizują przepierzenia oraz zaoblone elementy – drewniane drzwi prowadzące na zaplecze i miodowy panel z neonem z logo lodziarni. Surowy beton i czarna ściana sprawiają, że część dedykowana gościom staje się nieco chłodniejsza i równoważy całość. Białe stoliki z czarnymi krzesłami pozwalają wygodnie usiąść i odpocząć przy słodkim deserze.

Dbałość o detale – subtelna, przemyślana i spójna aranżacja

Aranżacja, którą wykonała Grupa NONO, zyskuje klasę dzięki przemyślanym detalom, takim jak posadzka pokryta płytkami terazzo. Ten włoski akcent podkreśla pochodzenie lodów, a dodatkowo niektórym wzór na posadzce przywodzi na myśl słodką posypkę. We wnętrzu znalazł się także motyw białych liści, które sprawiają wrażenie oszronionych i tym samym nawiązują do nazwy lodziarni.

Lodziarnia Szron projektu pracowni Grupa NONO
Posadzka pokryta płytkami terazzo

Projekt powstawał kompleksowo wraz z identyfikacją wizualna miejsca. Lodziarnia Szron na krakowskim Zabłociu jest przyjazną przestrzenią, w której można skosztować pysznych, rzemieślniczych lodów i schronić się przed upałem w pełnym charakteru wnętrzu, które w nowoczesny sposób nawiązuje do przemysłowej przeszłości dzielnicy.


Projekt: Grupa NONO | grupanono.pl
Zdjęcia: Przemysław Kuciński – NIE W FORMIE | niewformie.pl

Zobacz również: Ještě Jednu – minimalistyczna lodziarnia w centrum Brna | Cukiernia MUSS w Szczecinie

Lodziarnia Szron na krakowskim Zabłociu
Lodziarnia Szron na krakowskim Zabłociu
Lodziarnia Szron na krakowskim Zabłociu
Lodziarnia Szron w Krakowie
Lodziarnia Szron w Krakowie
Lodziarnia Szron w Krakowie
Lodziarnia Szron projektu pracowni Grupa NONO
Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter