Łódzkie mieszkanie z lekko industrialnymi elementami

Łódzkie mieszkanie z lekko industrialnymi elementami  to projekt pracowni Marta Ogrodowczyk Studio. Jego autorkami są Marta Ogrodowczyk oraz Marta Piórkowska. Założeniem projektu było stworzenie jasnego i przestronnego mieszkania, które będzie odzwierciedleniem marzeń Klientów. Prace projektowe obejmowały aranżację salonu z aneksem kuchennym, sypialnię, hol, łazienkę oraz toaletę. Styl inspirowany jest łódzkim krajobrazem, w którym dominują ceglane fabryki oraz nawiązuje do industrialnej przeszłości.

Łódzkie mieszkanie z industrialnymi elementami

Łódzkie mieszkanie projektu Marta Ogrodowczyk Studio to bardzo przemyślany projekt. Mimo zastosowania zdecydowanych kolorów – czerni w metalowych konstrukcjach mebli projektowanych przez pracownię, grafitowych frontów w kuchni, musztardowych dodatków oraz betonowych i ceglanych ścian, wnętrze pozostało jasne i przytulne. Ciemne kolory skontrastowane są z delikatnym drewnem podłóg oraz mebli, a także białymi ścianami, które nadają lekkości przy tak zdecydowanych materiałach użytych w projekcie.

Przedpokój w łódzkim mieszkaniu projektu Marty Ogrodowczyk i Marty Piórkowskiej

Dzięki bieżącej komunikacji z Klientem udało nam się zastosować parę nietuzinkowych elementów, dla przykładu – konsolę w przedpokoju, której stelaż wykonany jest z maszyny do szycia firmy Singer, a także indywidualnie  zaprojektowaną imponującą tapicerowaną ścianę w sypialni, bezpośrednio nawiązująca do podziałów w betonowej ścianie w salonie.

Sypialnia z obrazem na ścianie w łódzkim mieszkaniu projektu Marty Ogrodowczyk i Marty Piórkowskiej

Jasny korytarz oddzielony od strefy dziennej

Jasny korytarz zaprasza do wnętrza mieszkania. Dzięki nietypowemu oddzieleniu go od strefy dziennej za pomocą szafy oraz tapicerowanej pufy otrzymujemy jedną, wspólną przestrzeń bez potrzeby budowania ścian działowych (dzięki możliwości wniesienia zmian lokatorskich udało nam się zrezygnować ze wszystkich dodatkowych zaplanowanych przez Dewelopera podziałów w tej strefie). Dodatkowo ażurowe plecy części szafy z pufą zapewniają naturalne światło w korytarzu, co daje miejsce na aranżację zieleni. Na betonowej ścianie, która wprowadza do kuchni znalazł miejsce pokaźnych rozmiarów zegar ścienny o nietypowej formie.

Hol z drewnianą podłogą w łódzkim mieszkaniu projektu Marty Ogrodowczyk i Marty Piórkowskiej

Kuchnia w mieszkaniu projektu Marta Ogrodowczyk Studio

W kuchni zabudowa szafkowa wprowadza w klimat mieszkania. Zastosowanie metalowych konstrukcji do półki oraz nóg do blatu barowego nadaje subtelny klimat loftu. Oko przyciągają tu białe płytki – zastosowana mieszkanka matu oraz połysku stanowi dodatkową grę różnorodnych powierzchni w mieszkaniu. Blat połączony z parapetem zapewnia idealne miejsce do hodowli ziół  i przypraw niezbędnych u każdego domowego kucharza.

Umiejscowienie zlewu tuż przy oknie było jedną z wytycznych Inwestorów, którzy jednak martwili się o możliwość otwierania okna. Problem ten został rozwiązany dzięki szerokiemu asortymentowi składanych baterii zlewozmywakowych dostępnych na rynku.

Kuchnia w łódzkim mieszkaniu projektu Marty Ogrodowczyk i Marty Piórkowskiej

Salon w łódzkim mieszkaniu

Część dzienna w łódzkim mieszkaniu zaakcentowana jest jasnym betonem, a salon oddziela dodatkowe zastosowanie ceglanej ściany oraz metalowych kinkietów. Nad stołem jadalnianym znalazło się miejsce na półkę z plakatami oraz zdjęciami, co daje pełną swobodę w aranżacji bez uszczerbku w dekoracyjnej, betonowej ścianie. Kącik salonowy został dostosowany do hobby Klientów, jakim są gry planszowe, które grają główną rolę w ich codzienności.

Salon połączony z jadalnią w łódzkim mieszkaniu projektu Marty Ogrodowczyk i Marty Piórkowskiej

Zabudowa RTV jest lekką formą nawiązującą w dekoracjach do ażurowej konstrukcji z korytarza. Zaprojektowany przez pracownię regał uzupełnia założenie mieszkania. Toaleta domyka stylistyczne tę część mieszkania. Powtórzenie materiałów z salonu nadaje spójności wnętrzu, główną dekorację stanowi tu drewniany dekor na ceglanej ścianie oraz akcentująca się na ich tle lampa.

Salon z czarnymi krzesłami w łódzkim mieszkaniu projektu Marty Ogrodowczyk i Marty Piórkowskiej

Sypialnia z przylegającą łazienką

Sypialnia z przylegającą do niej łazienką są łagodniejsze w wydaniu. W sypialni oko przykuwa imponująca dekoracja wykonana z tapicerowanych paneli w kolorze grafitowym. Zastępuje ona betonową ścianę z salonu i zapewnia komfort użytkowania jako zagłówek, ale sam beton pojawia się we wnętrzu, ale w mniejszym wydaniu, jako delikatny akcent na ścianie. Nietypowa konstrukcja toaletki z półkami, będąca marzeniem Klientki idealnie wpasowuje się w część dużego okna i sprawia, że nie ma kolizji w użytkowaniu jej w niezbyt dużym wnętrzu.

Sypialnia z szarą ścianą w łódzkim mieszkaniu projektu Marty Ogrodowczyk i Marty Piórkowskiej

Łazienka, jako ostanie pomieszczenie jest kompilacją wnętrza. Jasne płytki tonują ciemną kolorystykę dodatków oraz dekoru – płyt wielkoformatowych, które znajdują się na ścianie pod prysznicem i od wejścia przykuwają uwagę. Zabudowa meblowa jest lekka i nieprzytłaczająca, a powtórzenie zabiegu z płytek kuchennych, na ścianie pomiędzy blatem a szafką wiszącą spina wnętrze w jedną całość.

Kabina prysznicowa w łazience w łódzkim mieszkaniu projektu Marty Ogrodowczyk i Marty Piórkowskiej

Przemyślane wnętrze łódzkiego mieszkania

Łódzkie mieszkanie jest konsekwentne i przemyślane. Zastosowanie podobnych układów w dekoracjach, ale z użyciem innych materiałów, sprawia, że nie jest nudne i powtarzające się, a jeden materiał użyty na posadzce powiększa optycznie przestrzeń. Całość scala także konsekwentnie stosowany w każdym z pomieszczeń musztardowy kolor dodatków, grafik i tekstyliów.

Pracownia Marta Ogrodowczyk Studio

Marta Ogrodowczyk Studio to autorska pracownia projektowa założona w 2015 roku jako firma działająca w zakresie architektury i specjalistycznego projektowania, a także działalność, w ramach której prowadzony jest sklep internetowy Noteka. W Studio wykonywane są projekty architektury wnętrz, a także projekty architektury kubaturowej we współpracy z innymi łódzkimi biurami architektonicznymi.

Zobacz również: 35-metrowe mieszkanie na warszawskiej Woli | Mieszkanie w warszawskiej kamienicy z lat 50-tych

Łazienka z betonowymi detalami w łódzkim mieszkaniu projektu Marty Ogrodowczyk i Marty Piórkowskiej
Hol z drewnianą podłogą w łódzkim mieszkaniu projektu Marty Ogrodowczyk i Marty Piórkowskiej
Łazienka z okrągłym lustrem i ścianą z cegły w łódzkim mieszkaniu projektu Marty Ogrodowczyk i Marty Piórkowskiej
Łazienka z okrągłym lustrem w łódzkim mieszkaniu projektu Marty Ogrodowczyk i Marty Piórkowskiej
Salon z drewnianym stolikiem i ciemną kanapą
Salon z drewnianym stolikiem w łódzkim mieszkaniu projektu Marty Ogrodowczyk i Marty Piórkowskiej
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter