Loft Kolasiński i urok mieszkania w kamienicy

Mieszkanie w kamienicy zlokalizowane jest w budynku z 1929 roku zaprojektowanym przez Romana Felińskiego na ulicy Filtrowej w dzielnicy Stara Ochota. Projekt Loft Kolasiński obejmował rewitalizację i częściową przebudowę wszystkich pomieszczeń. Jednym z głównych założeń projektu było swobodne nawiązanie do historycznego charakteru mieszkania.

Mieszkanie w kamienicy

Lubicie mieszkania w kamienicach? Niepowtarzalny klimat, duże przestrzenie, unikalne możliwości aranżacji i wyjątkowa lokalizacja – to największe zalety takich lokali. Kamienice budowano z cegieł, a ich mury są dużo grubsze niż te w obecnych inwestycjach. Dzięki temu nie usłyszymy co robi lub mówi sąsiad zza ściany. Grube ściny dają również gwarancję przyjemnego chłódu we wnętrzu w upalne dni. Mieszkania w kamienicy często są wysokie oraz składają się z wielu pomieszczeń, co umożliwia ciekawe rozwiązania, np. zbudowanie antresoli, garderoby albo spiżarni. Przestrzeń dopełniają duże okna, które wpuszczają do środka dużo naturalnego światła.

Ogromnym ich plusem jest lokalizacja. Mieszkanie w kamienicy pozwala zamieszkać w najbardziej atrakcyjnych punktach miasta, takich jak starówka czy rynek. W wielu lokalach znajdują się jeszcze historyczne pozostałości jak kominek, drewniany parkiet, stolarka czy wyjątkowe zdobienia. Właśnie z takim mieszkaniem mamy do czynienia w projekcie studia Loft Kolasiński.

Projekt Loft Kolasiński

Ściany pokryte są tradycyjnym tynkiem natomiast dekoracyjne wykończenia malowane były ręcznie. Stolarka drewniana i parkiety poddane zostały renowacji, którą wykonali rzemieślnicy specjalizujący się w odrestaurowywaniu zabytków. Mieszkanie zostało wyposażone w meble zaprojektowane i wykonane przez Loft Kolasiński: stół, łóżko, lustra, meble kuchenne i łazienkowe.

Zaprojektowana i wykonana na potrzeby realizacji była również stalowa zabudowa garderoby oraz stalowe kratki wentylacyjne i karnisze. Ponadto, w projekcie wykorzystane zostały unikatowe meble, oświetlenie i dywany wśród nich międzyinnymi projekty: Maria Chomentowska, Antonin Kybal, Eero Saarinen, Kai Kristiansen, Franz Hohn, Władysław Wołkowski, Nelson Bench, Roger Lecal. Wyjątkowym detalem wyposażenia mieszkania są pochodzące z lat pięćdziesiątych fotele z fabryki w Zadzielu, które poddane zostały specjalistycznej renowacji. Do dekoracji ścian wykorzystane zostały fotografie Marii Svarbovej.

Projekt Warszawa Filtry inauguruje uruchomienie warszawskiego oddziału studia projektowania wnętrz Loft Kolasiński.

Foto: Karolina Bąk

Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter