LV Shield, czyli przyłbica ochronna projektu Louis Vuitton

Francuski dom mody Louis Vuitton zaprojektował przyłbicę ochronną na twarz z charakterystycznym dla siebie symbolem LV, która może być również odwrócona i używana jako osłona przeciwsłoneczna.

LV Shield od Louis Vuitton

Element wyposażenia ochrony osobistej, zwany LV Shield, składa się z przyłbicy wykonanej z materiału przypominającego tworzywo sztuczne z wykończeniem z tkaniny oraz elastycznego paska zaprojektowanego tak, aby dobrze przylegał do głowy noszącego. Złote zatrzaski z wygrawerowaną nazwą firmy pozwalają użytkownikowi odchylić przyłbicę do góry, zmieniając ją z osłony twarzy w czapkę z daszkiem.

LV Shield, czyli przyłbica ochronna projektu Louis Vuitton

Ponieważ przyłbica wykonana jest z materiału fotochromatycznego, który jest wrażliwy na światło, ciemnieje w reakcji na bezpośrednie światło słoneczne, zmieniając kolor z jasnego na ciemny, aby chronić użytkownika przed lekkim światłem słonecznym.

Stylowa ochrona

Ponieważ przyłbica wykonana jest z materiału fotochromatycznego, który jest wrażliwy na światło, ciemnieje w reakcji na bezpośrednie światło słoneczne, zmieniając kolor z jasnego na ciemny, aby chronić użytkownika przed lekkim światłem słonecznym. Zarówno obszycie, jak i pasek na głowę są opatrzone firmowym symbolem LV w klasycznym połączeniu brązu i złota.

LV Shield, czyli przyłbica ochronna projektu Louis Vuitton

„LV Shield może służyć jako efektowne nakrycie głowy, pełniące zarówno funkcje ochronną jak i dekoracyjną” – powiedział przedstawiciel marki Louis Vuitton.

Cena LV Shield

LV Shield będzie można zakupić w wybranych sklepach Louis Vuitton na całym świecie od 30 października 2020 roku. Marka nie podała jeszcze ostatecznej ceny swojego produktu, ale szacowany koszt może wynieść około 700 funtów (porównując do daszku Strawgram Visor, który kosztuje 705 funtów).

Zobacz również: Tkaniny z tekstylnego recyklingu | Designerska szufelka

LV Shield, czyli przyłbica ochronna projektu Louis Vuitton
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter