Madama Butterfly – kolekcja specjalna grafik ściennych Glamora

U podstaw kolekcji specjalnej marki Glamora legło pragnienie projektantów, aby w kolejnych wzorach wielkoformatowych grafik ściennych sięgnąć po ideał najwyższej elegancji. Jej pełne harmonii wyrafinowanie twórcy odnaleźli w spotkaniu Wschodu z Zachodem, współczesności z tradycją oraz ponadczasowego wzornictwa z innowacyjnymi materiałami. W ten sposób uzyskali niespotykane dotąd efekty.

Słodkie słowa gejszy

Inspiracją do powstania 5 nowych wzorów grafik stała się postać gejszy, którą zwą: Madama Butterfly. Mowa o bohaterce słynnej opery genialnego Włocha, Giacomo Pucciniego. Kilkoma z najbardziej poetyckich wersetów tego dzieła projektanci określili także poszczególne modele. 

Dolci voli dell’amor – w oprawie mozaiki, która mieni się lekko fakturami i barwami, model ten prezentuje wykonany jakby tuszem rysunek. Można w nim zobaczyć dwie rośliny albo… gejszę wśród trzcin.

Madama Butterfly - Glamora - Dolci voli dell'amor
Glamora – Dolci voli dell’amor

Un bel dì vedremo – w motywie dwóch liści, które zdają się zwracać ku sobie, niesie tytułową obietnicę, że zakochani spotkają się znów pewnego pięknego dnia.

Madama Butterfly - Glamora - Un bel dì vedremo
Glamora – Un bel dì vedremo

Al primo incontro – już przy pierwszym spotkaniu, od pierwszego wejrzenia zachwyca głęboką w treści, choć minimalistyczną wizualnie kompozycją graficzną z pędem bambusa.

Madama Butterfly - Glamora - Al primo incontro
Glamora – Al primo incontro

Confin del mare – zwraca myśl ku roślinom dostrzeżonym nad morskim brzegiem. Motyw w skali XXL równoważy pełnymi oddechu przestrzeniami wolnymi.

Madama Butterfly - Glamora - Confin del mare
Glamora – Confin del mare

Addio fiorito – rozbudowana kompozycja zainspirowana arią o kwiecistym gościńcu domyka przestrzeń wnętrza niczym artystyczny parawan. 

Madama Butterfly - Glamora - Addio fiorito
Glamora – Addio fiorito

Warto podkreślić, że spójna paleta kolorów widoczna w tych grafikach to prawdziwa symfonia odcieni szarości, różu, kości słoniowej i kremu. Jest wprost idealna do wyrafinowanych nowoczesnych wnętrz, opartych na dialogu między minimalizmem a pełnią wyrazu.

Materiały, których chce się dotykać

Znakomite wzory i kolory to nie wszystko. Z myślą o kolekcji „Madama Butterfly” Glamora opracowała serię materiałów nawiązujących do natury i zaprojektowanych tak, aby harmonijnie łączyły się ze sobą. Ich wygląd czerpie z tradycji, a jednak znakomicie odpowiada współczesnemu wyobrażeniu o bezpretensjonalnym luksusie. 

Madama Butterfly - Glamora - Dolci voli dell'amor
Glamora – Dolci voli dell’amor

GlamBirch emanuje ciepłem drewna brzozy. GlamRafia, tkana z włókien roślinnych, wyróżnia się rytmiczną, choć nieregularną strukturą, na której tworzy się urokliwy światłocień. GlamCork ma urodę bielonego korka. A GlamVelour, jest aksamitnie miękki – dla oka i dla rąk. 

Tym nowym propozycjom towarzyszą materiały gładkie: GlamPure, surowa tkanina z lnu i wiskozy, oraz GlamSatin – wiskoza pokryta opalizującym pudrem mineralnym, która przywodzi na myśl perłowy połysk japońskiego jedwabiu.

Skomponuj tak, jak czujesz

Każdy model z nowej kolekcji specjalnej łączy w sobie elementy wykonane z różnych materiałów. Ich dialog odbywa się w ramach określonych wąskim złotym konturem. Rezultatem jest seria grafik ściennych o predefiniowanych wymiarach. Wszystkie liczą trzy metry wysokości, ale oferują zróżnicowane szerokości, co zapewnia architektom czy projektantom wnętrz dużą swobodę kompozycyjną. 

Madama Butterfly - Glamora - Un bel dì vedremo
Un bel dì vedremo

Modułowa konstrukcja serii pozwala wypełnić całe ściany tym samym, powtarzającym się motywem albo twórczo łączyć różne modele w indywidualne kompozycje albo sekwencje. Równie kuszącą alternatywą jest kontrastowe zestawienie grafiki z materiałem gładkim: GlamPure lub GlamSatin.

Ta innowacyjna koncepcja sprawiła, że seria „Madama Butterfly” zyskała charakter silnie sensoryczny. Rozszerza tradycyjne kanony dekoracji ściennych i zamienia wielkoformatową grafikę ścienną w prawdziwą instalację architektoniczną, ściśle zintegrowaną z wystrojem wnętrz.


Marka: Glamora | glamora.it

Zobacz również: Kuchnia pełna koloru – niech króluje kreatywność | Botaniczny decoupage od Annie Sloan & Royal Horticultural Society

Madama Butterfly - Glamora - Al primo incontro
Madama Butterfly - Glamora - Confin del mare
Madama Butterfly - Glamora - Addio fiorito
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter