Magdalena Tekieli Design: projekty ponadczasowe i funkcjonalne

Magdalena Tekieli Design: projekty ponadczasowe i funkcjonalne

Magdalena Tekieli jest projektantką wzornictwa przemysłowego oraz grafiki użytkowej, założycielką studia projektowego Magdalena Tekieli Design i producentką własnoręcznie zaprojektowanych produktów marki Paper Love. Jest to projektantka z wizją i to co nam się podoba to zachowana funkcjonalność każdego projektu. Postanowiliśmy pokazać Wam kilka projektów, które zrobiły na nas największe wrażenie.

Krzesło Moon’y 2011

Gięcie sklejki zazwyczaj kojarzy się z formami obłymi. Projektując to krzesło, projektantka postawiła sobie za zadanie odejście od tego
stereotypu i pokazanie form kanciastych i ostrych, które zupełnie nie kojarzą się z tradycyjnym kształtowaniem sklejki. W związku z tym charakter obiektu miał nawiązywać do statków kosmicznych, które swoim kształtem przypominają duże roboty o geometrycznych formach

Idąc tym tropem również nogi siedziska zaprojektowała w tym charakterze. Delikatne wbijające się w ziemie „iglice” podpierają siedzisko, nie stykając się bezpośrednio z nim. Połączyła je specjalnie zaprojektowanym elementami ze stali nierdzewnej, które daje wrażenie lewitacji. Potencjalny użytkownik może choć przez chwile poczuć się jak na księżycu. Wszystkie cztery nogi połączyła „siecią” – linka z nierdzewnej stali, która wzmacnia nogi jednocześnie dodając konstrukcji lekkości.

 

 

 

 

Krzesło składane 2009/2010

Brak śrubek kołków i innych zbędnych łączników. Krzesło zostało zaprojektowane tak by składało się łatwo i szybko bez użycia śrubokręta. Elastyczne tworzywo, oraz twarde dębowe drewno umożliwia łączenie elementów w jedną całość. Grafika na oparciu krzesła to jedno z wielu siedzisk z historii designu. Ma ono nie tylko zdobić ale przede wszystkim budować ludzką świadomość w dziedzinie wzornictwa przemysłowego.

 

 

 

 

 

Brass & Marble Coffeetable 2014

Stolik Kawowy wykonany jest z mosiądzu i marmuru Carrara. Geometryczna forma i zastosowane materiały wpisują się w styl Art Deco. Produkt dostępny na zamówienie.

Udostępnij ten artykuł
Wpisz szukane słowo i kliknij enter