Making Matters: Digital Residency 2021

British Council oraz Levi’s® ogłaszają nabór do międzynarodowego programu rezydencyjnego dla projektantów – Making Matters: Digital Residency 2021.

Nabór do Making Matters: Digital Residency 2021

Making Matters to platforma wymiany doświadczeń oraz podejmowania eksperymentalnych działań wpisujących się w obszar gospodarki cyrkularnej ze szczególnym nakierowaniem na wykorzystanie surowców postkonsumpcyjnych. Program jest adresowany do działających na terenie Unii Europejskiej projektantów i artystów, którzy specjalizują się w obszarze mody, materiałów i rękodzielnictwa.

Skupia się na wspieraniu badań i rozwoju, a także wymiany kulturalnej między brytyjskimi i międzynarodowymi projektantami, którzy są zainteresowani odpowiedzialnymi praktykami produkcji i chcieliby nadać nowy kształt i funkcje materiałom postkonsumpcyjnym pochodzącym od Levi’s®. Inicjatywa jest częścią globalnego programu Making Matters prowadzonego przez British Council oraz inicjatywy Levi’s® by Levi’s®.

British Council oraz Levi’s® ogłaszają nabór do międzynarodowego programu rezydencyjnego dla projektantów – Making Matters: Digital Residency 2021
Making Matters: Digital Residency 2021

Rezydencja Levi’s®- termin

Do programu mogą się zgłaszać projektanci z Francji, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Polski, Portugalii, Rumunii, Szwecji i Włoch. Rezydencja Levi’s® potrwa osiem tygodni, od sierpnia 2021 do października 2021 r.

W ramach projektu zostanie wyłoniony projektant lub team kreatywny, który przez czas trwania rezydencji będzie współpracować online z brytyjskim partnerem. Wspólną pracę projektową zwieńczy pokaz w Levi’s® Haus w Londynie w październiku 2021 r.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 18 sierpnia, godz. 23:00 BST.

British Council

British Council jest instytucją reprezentującą Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w zakresie współpracy kulturalnej i edukacyjnej. Realizujemy nasze działania na sześciu kontynentach i w ponad 100 krajach, codziennie tworząc nowe międzynarodowe możliwości.

Zobacz również: „TAK! dla edukacji klimatycznej” | Startuje konkurs „Light up! With AQForm”

Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter