Maksymalizm w kolekcji Terraform od Grupy Tubądzin

Jednym z trendów w nadchodzących sezonach jest maksymalizm. Projektanci Grupy Tubądzin doskonale znają swoich klientów – dla tych, którzy zamiast oczywistego przepychu wybierają niebanalne, odważne rozwiązania, stworzyli kolekcję Terraform.

Wabi-sabi w nowej odsłonie

Wabi-sabi było ważnym trendem we wnętrzach w 2018 r. Teraz wraca do naszych domów w nowej odsłonie. Nie gra już głównej roli jako harmonijne wyeksponowanie elementów natury, które podlegają upływowi czasu. Obecnie jest inspiracją w tworzeniu aranżacji, które pozwalają z jednej strony wykorzystać urok nadgryzionych zębem czasu materiałów, z drugiej – cieszyć się zabawą luksusowymi dodatkami czy kontrastami kolorystycznymi. Właśnie taka jest kolekcja Terraform – pokazuje urok niedoskonałości, a zarazem dekory połyskujące złotem. Biel i czerń, gładkość i chropowatość. Przepych i skromność.

Płytki ceramiczne z kolekcji Terraform - Grupa Tubądzin

Kolekcja Terraform od Tubądzin

W kolekcji odnaleźć można cztery różne płytki ścienne w niejednorodnych kolorach – od przybrudzonej białej, przez szarą, po miedzianą. Przypominają one naturalny, ręcznie kładziony tynk. Towarzyszy im płytka, której biała powierzchnia przywodzi na myśl dziesiątki małych, wypukłych pęcherzyków, ułożonych obok siebie w rzędach falujących linii.

Beżowe płytki ceramiczne z kolekcji Terraform - Grupa Tubądzin

To, co kieruje kolekcję Terraform w stronę nieoczywistego luksusu, to niezwykły dekor ścienny. Jego wzory zdają się kryć się pod wieloma warstwami farby, przypominają o historii miejsca, jednocześnie tworząc fantazyjne, przetarte mozaiki, połyskujące złotem.

Dla zwolenników surowej elegancji

Zwolennicy surowej elegancji i bazującego na kontrastach mogą połączyć płytkę ścienną z kolekcji Terraform, z geometryczną mozaiką, bazującą na kształcie sześciokątów, w dwóch odcieniach kolorystycznych, których struktura przypomina malutkie połyskujące łuski, ułożone jedna obok drugiej. Kolekcji towarzyszą także listwy ścienne Steel Copper 5 oraz Steel 10.

Miedziane płytki ceramiczne z kolekcji Terraform - Grupa Tubądzin

Kolekcja świetnie komponuje się z gresową płytą w trzech wzorach: z przetartą mozaiką (Grey Stain geo LAP), szaro-białą,  sprawiającą wrażenie „surowej” posadzki (Gray Stain LAP) oraz miedzianą, niczym rdzewiejąca blacha (Rust Stain LAP). Do kolekcji Terraform pasują do zarówno czarne, proste dodatki, jak i strojne, złote, miedziane czy piaskowe elementy wystroju wnętrz.

Grupa Tubądzin

Grupa Tubądzin należy do najlepiej rozpoznawalnych producentów płytek ceramicznych w Polsce. Od 35 lat wyznacza trendy wzornicze, wprowadza nowatorskie produkty i rozwiązania. W Polsce jest pionierem w produkcji płyt wielkoformatowych. Marka zaprasza do współpracy wybitnych twórców designu i kultury (wśród nich m.in.  Maciej Zień, Dorota Koziara, Wojciech Siudmak), organizuje prestiżowe konkursy dla młodych projektantów i architektów – Tubądzin Design Awards oraz angażuje się w działania edukacyjne, społeczne i ekologiczne.

Podoba Wam się kolekcja Terraform, jednak zamiast maksymalizmu preferujecie elegancję i dyskretny luksus? Przeczytaj o kolekcji Reflection od marki Tubądzin.

Zobacz również: Ekskluzywne piękno marmuru w kolekcjach Tubądzin | Klasyczny wzór we wnętrzu, czyli układamy motyw jodełki

Ciemne płytki ceramiczne z kolekcji Terraform - Grupa Tubądzin
Szare płytki ceramiczne z kolekcji Terraform - Grupa Tubądzin
Złote płytki ceramiczne z kolekcji Terraform - Grupa Tubądzin
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter