Malikceramik: połączenie prostej bryły z nietuzinkowym akcentem

Malikceramik: połączenie prostej bryły z nietuzinkowym akcentem

Od jakiegoś czasu, całą redakcją poszukujemy fajnych dodatków – wczoraj mogliście przeczytać o kocach a dzisiaj wzięliśmy „pod lupę” Katarzynę Malik, która ceramiką zajmuje się już ponad 5 lat. Przyczyniło się to do powstania na początku 2016 roku – jej autorskiej marki Malikceramik.

„Od tamtej pory samodzielnie projektuję oraz wytwarzam przedmioty codziennego użytku. Poszukuję dla nich nowych wzorów, nowych rozwiązań. Skupiam się na łączeniu prostej bryły z ciekawym, nietuzinkowym akcentem. Wszystko wykonuję ręcznie z wysokiej jakości porcelany, wypalanej w temperaturze 1250ºC. Zdobienia wykonane są złotem lub platyną, wypalane ponownie w 830ºC. Każdy produkt sygnowany jest autorskim logo. Moim celem jest przekazanie produktów szerokiej liczbie klientów, którzy cenią oryginalność, dbają o jakość oraz wygląd otaczających ich przedmiotów. Codziennie spędzam kilka godzin na projektowaniu. Ciągle szukam nowych inspiracji. Cały proces od projektu do realizacji zajmuje sporo czasu. Zawsze pracuje sama. Jestem dumna z tego, że wszystko co wychodzi z mojej pracowni, to produkty wykonane w 100% przeze mnie” mówi Katarzyna Malik.

Kolekcje powstały z potrzeby zaprojektowania kubków lekkich, delikatnych z akcentem.

BUBBLE / DOUBLE BUBBLE

Założeniem projektu było stworzenie prostych korpusów kubków, w oparciu o standardowe pojemności. Dzięki temu, projektantka zyskała możliwość eksperymentowania z uchem. Bąbelkowe ucho powstało z fascynacji kropkami, które są nieodłącznym elementem malarstwa oraz rysunku autorki. Chciał przełożyć kropki na materiał, dzięki temu powstała struktura, która wpływa na zmysły odbiorcy.

SIMPLE

Kolekcja Simple to bardzo proste, klasyczne kubki. Dzięki temu projektantka ma możliwość zdobienia produktu na wiele sposobów – kubki mogą być eleganckie, zdobione metalami szlachetnymi (złoto, platyna), ale również zabawne z autorskimi rysunkami i napisami na korpusie.

W zaciszu pracowni powstaje również ceramika artystyczna. Katarzyna Malik wymyśliła rysunkowego bohatera, którego przeniosła do świata ceramiki. Twarda, surowa glina i krucha, delikatna porcelana to dwa kontrastujące ze sobą światy. Łączy je jednak wspólny element – dbałość o detal i jakość wykonania.

Udostępnij ten artykuł
Wpisz szukane słowo i kliknij enter