Manhattan w sercu Warszawy

Manhattan w sercu Warszawy

Podwale Bar and Books to wyjątkowy punkt na kulturalnej mapie Warszawy. Usytuowane w pobliżu Starego Miasta, z jednej strony z bezpiecznego dystansu spogląda na pędzące centrum, z drugiej – nie traci nic z uroków tętniącej metropolii, którą obserwować można z jego przestronnego tarasu. Wnętrze zaaranżowane w brytyjskim stylu kolonialnym przypomina angielskie zarówno kluby dżentelmenów, jak też miejsca zarezerwowane dla posiadaczy „starych pieniędzy”, czyli niegdysiejszej nowojorskiej elity.

Przemyślana organizacja przestrzeni dopełniona skrojonymi na miarę ladami barowymi z ciemnego drewna i skórzanymi sofami, to jednak tylko element wykwintnej atmosfery, uzupełnianej przez najwyższej klasy alkohole i cygar.

W rzeczy samej, cygara. Podwale Bar and Books to jedno z niewielu już miejsc w Polsce, gdzie amatorzy tych niedocenianych nad Wisłą przyjemności, doskonale się odnajdą. Górny bar zaaranżowany w charakterze cygarowego lounge pomieści aż 60 osób. Dla niepalących przeznaczony został parter, a dla wszystkich – latem – otwarte patio. Miłośnicy cygar mogą wybierać z szerokiej oferty najróżniejszych wyrobów – od produktów znanych światowych marek, aż po cygara sprowadzane na specjalne zamówienie Bar and Books, ręcznie wytwarzane w rodzinnej firmie w Nowym Jorku.

Cygara doskonale komponują się z najprzedniejszą whisky, która – o czym wie każdy koneser – nie wymaga dodatków. Najlepsza uisge beatha (czyli „woda życia,” jak nazywali whisky Celtowie) podawana jest w tradycyjny, przystojny dżentelmenom sposób, jako tylko jedna ze starannie dobranych propozycji w Bar and Books. Oprócz whisky w menu znajduje się szeroki wybór szampanów, win oraz cocktaili. Począwszy od tych najbardziej klasycznych, na specjalnych, autorskich propozycjach kończąc, stanowią o wszechstronnej znajomości sztuki miksologii stworzonej i rozwijanej w Nowym Jorku, Pradze, a teraz także w Warszawie.

Intymna atmosfera klubu stanowi hołd dla 25-letniej historii Bar and Book w sercach najbardziej ekskluzywnych dzielnic Nowego Jorku, takich jak błękitnokrwiste Beekman Place, arystokratyczne Upper East Side oraz artystyczne West Village.

Adres: Wąski Dunaj 20, Warszawa

Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter