MANO.ceramics: pracownia zrodzona z pasji

Pracownia MANO.ceramics prowadzona jest przez Agatę Marcinkowską, absolwentkę Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu. Powstała z potrzeby serca do tworzenia niepowtarzalnych przedmiotów użytkowych.

Naczynia MANO.ceramics projektowane są tak by podkreślić charakterystyczne cechy wybranej do produkcji techniki. Dlatego naczynia produkowane są w wielu technikach, jak odlewanie czy toczenie na kole garncarskim. Tu forma i technika wykonania idą w parze. Misją pracowni jest wyprowadzenie polskiego garncarstwa z mroków średniowiecznej formy i wprowadzenie jej we współczesny design. Główną techniką wytwarzania naczyń jest koło garncarskie, które pozwala nadać naczyniom niepowtarzalny charakter i sprawia, że każdy egzemplarz jest wyjątkowy i niepowtarzalny. Koło garncarskie to również energia przenoszona z twórcy – garncarza na naczynie, a za jego pośrednictwem na użytkownika. Drugą techniką jest odlew z form gipsowych. Obiekty użytkowe wykonane tą techniką posiadają bardzo nowoczesny designerski sznyt o zgeometryzowanych kształtach.

Kolekcja All inclusive od MANO.ceramics

Kompletny zestaw wyposażenia stołu. Skierowany jest do osób ceniących bogatą tradycję podawania do stołu, osób nowoczesnych, odważnych, perfekcjonistów, dbających o każdy detal, dla których wysoka kultura stołu jest ważnym elementem dnia codziennego. Współczesny design i tradycyjne podejście do tematu zastawy stołowej pozwala połączyć nowoczesność i klasykę. Zestaw swoją stylistyką bliski jest Art Nouveau a inspirowany szkłem kryształowym i jednym z najbardziej podstawowych szlifów, szlifem klinowym który dzięki przeskalowaniu traci bezpośrednie skojarzenie ostatecznego wyrobu porcelanowego z jego szklaną inspiracją.

Kolekcja Black-White

Zestaw naczyń przeznaczony do serwowania różnych rodzajów kawy od małego espresso do dużego latte. Inspirowany Bauhausem nawiązuje do stylistyki ale również do techniki realizacji jaką jest połączenie koła garncarskiego i odcisków z form gipsowych. To połączenie tradycji rzemieślniczej z elementami produkcji masowej daje niepowtarzalna formę, jakość i duszę każdemu elementowi w zestawie.

Kolekcja Pottery

To nazwa umowna zbioru przedmiotów bardziej i mniej użytkowych tworzonych na kole garncarskim. Toczenie na kole garncarskim daje nie ograniczone możliwości kreacji naczyń obrotowych o osi centralnej. Pozwala ona w krótkim czasie wykonać naczynia o zupełnie innym kształcie i gabarycie, jak również szybko produkować większe serie. Nie wymaga dużych nakładów finansowych nie licząc lat praktyki która jest niezbędna by posiąść umiejętność tworzenia naczyń wysokiej jakości.

Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter