MANUBA kolekcja GDD 2023

Od 1 lipca dostępna jest w sprzedaży MANUBA kolekcja GDD 2023. Można ją zakupić stacjonarnie oraz online: dniach 1 – 9 lipca w foyer Muzeum Miasta Gdynia (w godzinach otwarcia placówki) oraz w dniach 1 – 31 lipca w sklepie internetowym – MANUBA.EU. Jaka jest idea tegorocznej kolekcji? Jakie produkty się w niej znalazły?

MANUBA kolekcja GDD 2023

Kolekcja została stworzona przez kuratorki – Ewelinę Antonowicz i Elizę Gawrjołek z Fashion Revolution. Na temat zostało wybrane pojemne znaczeniowo słowo rest. RE:ST jest z jednej strony odwołaniem do odpuszczenia wzrostu (w przypadku przemysłu) i zbędnych zakupów, z drugiej – aktywistycznym zatrzymaniem się po latach mówienia wielkimi literami i znalezieniem nowej drogi docierania do świadomości konsumentów i marek, z uwzględnieniem kulturotwórczej funkcji mody (albo tego, co z niej/po niej zostaje).

MANUBA kolekcja GDD 2023

RE:ST to kolekcja stwarzająca okazję do odpoczynku, złapania równowagi między skrajnymi postawami, a przede wszystkim – inspirująca do refleksji nad kondycją mody, designu i współczesności. Co znalazło się w kolekcji?

MANUBA 2023 – Odroczenie

Skarbonka ma motywować do odroczonego w czasie momentu zakupów ubrań i do refleksji nad realnością potrzeb. Do produkcji skarbonki została użyta dżinsowa szarpanka tekstylna powstała w procesie recyklingu. Głównie po to, aby znacznie obniżyć procent zawartości cementu w produkcie. Beton podkreśla wagę trwałości i ponadczasowości, a forma nakładki na właściwie dowolny, posiadany już słoik – brak konieczności rozbijania skarbonki, czyli odejście od produktów jednorazowych.

MANUBA 2023 - Odroczenie

Projekt: Zuza Badowska, kuratorki / wykonanie: Gosia Ziobro [BASECRAFT]

MANUBA 2023 – Wytchnienie

Ideą projektu podnóżka jest integracja funkcjonalności, innowacyjności i minimalistycznego wzornictwa. Do jego stworzenia została użyta brzozowa sklejka z odzysku i kompozyt tekstylny VIVE Texcellence – nowoczesny materiał o właściwościach zarówno tworzyw sztucznych, jak i drewna, produkowany z odpadów odzieżowych. Kompozyt jest odporny na uderzenia i niskie temperatury, nie pochłania wilgoci, nie ulega degradacji pod wpływem światła i może być poddany ponownemu recyklingowi.

MANUBA 2023 - Wytchnienie

Projekt: not.bad studio, Zuza Badowska / wykonanie: Bartek Olewniczak

MANUBA 2023 – Przytulenie

Pokrowiec na 13-calowy komputer łączy w sobie to, co w projektowaniu cyrkularnym pragmatyczne, z tym, co zmysłowe. Intuicyjny, płynny kształt oraz biały kolor czerpią z archetypu codziennej poduszki, jednocześnie, dzięki miękkiemu wypełnieniu, zapewniając ochronę. Przełamując skojarzenia typowe dla przechowywania komputera, pokrowiec zaskakuje niecodzienną formą, wielością zastosowań i zachęca do eksploracji. Dynamiczne linie są wynikiem połączenia pracy ręcznej z technologią druku 3D. Dzięki ruchomym guzikom pokrowiec łatwo zmienia się w tymczasową poduszkę, czy matę do siedzenia.

MANUBA 2023 - Przytulenie

Projekt: Beata Modrzyńska [aporeei] / wykonanie: Beata Modrzyńska + Spes3D


Projekt: MANUBA | manuba.eu

Zobacz również: Anna Bera i wyjątkowe lustro z kolekcji OBJECT | FLOOS – Modułowy kwietnik, który rozrasta się wraz z Twoją rośliną

MANUBA 2023 - Przytulenie
MANUBA 2023 - Odroczenie
MANUBA 2023 - Wytchnienie
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter