Maptu: biało na czarnym, nowe spojrzenie na mapy

Maptu: biało na czarnym, nowe spojrzenie na mapy

Maptu, znane z minimalistycznych plakatów z ulubionym miejscem na Ziemi, właśnie wprowadziło na swoją stronę nowe mapy. Miłośnicy kartografii we wnętrzach mogą wybrać teraz również wersję z czarnym tłem. Na nowej stronie maptu.pl znalazło się jeszcze kilka drobnych zmian.

Trend dekorowania mapami zadomowił się na rodzimych i zagranicznych portalach wnętrzarskich. To łatwy sposób na spersonalizowanie własnych czterech kątów. Każdy przecież czuje się związany z jakimś miejscem na Ziemi. Mapa to świetna baza dla artystycznych grafik, dlatego Maptu kontynuuje zabawę z kartografią i zachęca do poznania swoich nowych, czarnych plakatów.

Biało na czarnym
– Czarna mapa chodziła nam po głowach od początku istnienia Maptu. Wśród prototypów jeszcze z okresu przed uruchomieniem strony internetowej znaleźliśmy np. czarną Dżakartę. Pamiętamy, że stolica Indonezji zachwyciła nas wtedy niesamowitym kształtem dróg, mimo że wcale nie znamy dobrze tego miasta. Byliśmy pod ogromnym wrażeniem przede wszystkim walorów artystycznych mapy Dżakarty. Zachęcamy wszystkich do poszukiwania najciekawszych grafik powstałych z prawdziwych map – mówi Ula Jurkowska, właściciel marki Maptu.

„Stała” edycja limitowana
Drugą nowością na stronie Maptu jest mapa z niebieskimi akcentami. Pod literką C zgodnie z zamysłem kryje się edycja limitowana. Styl mapy będzie się zmieniał – zgodnie z fantazją twórców projektu, o czym będą informować za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Na mniejszy apetyt

Od końca wakacji aplikacja dostępna na stronie Maptu pozwala na zamówienie mapy w rozmiarze 50×70 cm. Do tej pory marka skupiała się na większych formatach, tj. 61×91 cm oraz 70×100 cm. Mniejsze plakaty były do tej pory przygotowywane jedynie w ramach zamówień specjalnych.

Więcej o Maptu
Maptu to projekt internetowy, który powstał w listopadzie zeszłego roku. Specjalnie zaprojektowana aplikacja wbudowana w stronę pozwalana na samodzielny wybór miejsca, skali i kadru, by uchwycić całe miasto z oddali albo jedynie przybliżenie dzielnicy. Maptu oferuje także wybór rozmiaru, orientacji pionowej lub poziomej oraz stylu plakatu. Dzięki temu każde zamówienie może być unikalne. Mapy są wysyłane w ciągu 3 dni roboczych i są gotowe do oprawienia w ramę pasującą do wnętrza.

Maptu must have
Plakaty Maptu otrzymały wyróżnienie w plebiscycie must have Łódź Design Festiwal. Zostaną zaprezentowane podczas dziesiątej edycji Festiwalu Łódź Design Festival 13-23 października 2016 r.

Koszt plakatu (z wysyłką): od 110 PLN

Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter