Maptu: mapa na ścianie

Wyszukaj na mapie dowolne miejsce na Ziemi i umieść je na plakacie, by stworzyć wyjątkową ozdobę Twojego domu. Taką możliwość daje Maptu.pl – nowy projekt na polskim rynku.

Wszyscy zbieramy piękne wspomnienia z miejsc, które mieliśmy okazję odwiedzić. Z wakacjami kojarzą nam się wyjątkowe przygody albo pożądany „święty spokój”. Pamiętamy pierwszy samodzielny wyjazd, szaloną studencką wycieczkę autostopem, romantyczny weekend we dwoje albo długo planowaną podróż życia. Czemu nie przywoływać tych pięknych chwil na co dzień?

Na plakacie Maptu można umieścić mapę wybranego miejsca na Ziemi, od wielkich miast, jak Nowy Jork, Londyn czy Tokio, po te mniej znane. Dodatkowo strona Maptu.pl pozwala na uchwycenie całego miasta z oddali albo jedynie przybliżenia dzielnicy, dopasowanie stylu plakatu oraz dołączenie własnego podpisu.

Najfajniejsza w Maptu jest swoboda, każdy może zamówić dekoracyjną mapę dowolnego miasta, które jest ważne właśnie dla niego czy dla niej. Jednym z ciekawych zamówień był plakat podpisany dokładnymi współrzędnymi miejsca, gdzie para się zaręczyła. Ma zająć honorowe miejsce w domu. Właśnie tak powinno się dekorować własne cztery kąty, przedmiotami, które coś znaczą – mówi Ula, właściciel marki Maptu.pl.

To, co fascynuje w plakatach, to układ dróg, ulic, linii kolejowych ułożonych pośród mórz, rzek
i jezior, tworzących wręcz hipnotyzujący wzór.

Mapy są graficznie piękne same w sobie i można je obserwować godzinami. Planowane miasta, swobodnie wijące się rzeki, zatoki wgryzające się ląd, wyspy rozsypane na morzach   – to wszystko jest jak obraz, który cały czas powstaje – tłumaczy swoją pasję Ula.

Ula Jurkowska, właściciel Maptu.pl, od lat hobbistycznie zajmowała się projektowaniem graficznym. Z wykształcenia psycholog, postanowiła postawić na swoją pasję wykonywaną „po godzinach”. Maptu działa od listopada 2015 r.

Jak działa Maptu:

  1. W wyszukiwarce na stronie maptu.pl/edytor wpisz nazwę miasta
  2. Opisz plakat lub pozostaw domyślny opis, czyli: miasto, kraj, współrzędne
  3. Wybierz styl plakatu (z 4 możliwości)
  4. W podglądzie projektu przybliż, oddal, dopasuj kadr mapy
  5. Wybierz orientację pionową lub poziomą i rozmiar
  6. Zamów i czekaj na dostawę

Koszty (z wysyłką na terenie Polski):
– plakat 61×91 cm: 100 PLN
– plakat 70×100 cm: 120 PLN

Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter