MashTo – plakaty do pokoju dziecięcego!

Zastanawialiście się kiedyś jak w prosty i łatwy sposób można odmienić wygląd pokoju swojego dziecka? Udekoruj ścianę plakatem. To produkt, który pasuje do każdego wnętrza i idealnie współgra z każdym stylem. A gdyby tak kupić plakat, który powstaje tylko w limitowanej serii po 114 sztuk? Przeczytajcie naszą rozmowę z Magdą Piestą, założycielką marki MashTo. 

Opowiesz nam jak to wszystko się zaczęło? 

Zawsze wiedziałam, że chcę tworzyćZanim MashTo stało się cyfrową pracownią ilustratora projektowałam ciuchy, szyłam, a nawet malowałam obrazy. Nigdy nie sądziłam, że tak to się potoczy. Zawsze najbliższe mojemu sercu było malarstwo olejne  grubo nałożona farba, zamaszyste ruchy szpachlą lub dużym pędzlem i wielkoformatowe płótna. Bezpośredni, intymny kontakt z materiałemZwykle moje stanowisko pracy przypominało pobojowisko, ale lubiłam to. 

Dekoracje do pokoju dziecięcego projektu Magdy Piesty z MashTo

Bałagan Cię nie rozpraszał? 

„Artystyczny nieład” bardzo mi odpowiadał. Malowanie akwarelami było dla mnie zbyt schludne. A już na pewno nie do pomyślenia była praca na tablecie czy komputerzeZastanawiałam się, czy to w ogóle jest sztuka? W chwili, kiedy okazało się, że jestem w bliźniaczej ciąży, wszystko się zmieniło. 

Dekoracje do pokoju dziecięcego

Czyli to dzieci były inspiracją do założenia MashTo? 

Dzieci zmieniły wszystko! Zanim zaszłam w ciąże bardzo często myślałam o własnej firmie. Jestem osobą, która lubi działać i nie potrafię usiedzieć w jednym miejscu. Cały czas muszę coś robić. Ze względu na „podwójną ciążę” miałam dużo wolnego czasu. Szyłam, malowałam, dziergałam. Jeszcze w dniu porodu mój mąż wysyłał ostatnie paczki z zamówionymi plecakami. Myślałam, że kiedy dzieci się urodzą, wrócę do szycia.  

Domyślamy się, że rzeczywistość nie była tak kolorowa? 

Oczywiście oczekiwania rozminęły się z rzeczywistością. Okazało się, że jedyne co mogę robić przy dzieciach to trzymanie w rękach książki lub gazety. Tablet jest tylko trochę większy od książki i ma podobną wagę. I tak leżałam z małymi brzdącami po bokach, z tabletem w lewej i z rysikiem w prawej ręce. 

Plakat z wielorybem projektu Magdy Piesty z MashTo

Droga od ciąży do plakatu? 

Dokładnie tak. Niejako ciąża „zmusiła” mnie do takiej formy twórczości. Jak każda młoda mama miałam fioła na punkcie swoich dzieci i produktów dla nich. Przeglądałam całą masę inspiracji jak je karmić, jak ubierać, jakie wybrać zabawki oraz jak urządzić ich pokój. Właśnie wtedy zajęłam się tworzeniem plakatów, tapet, materiałów i innych produktów, które mogą udekorować i odmienić każdy dziecięcy pokój. 

Czy projektowanie plakatów przy dwójce dzieci to duże wyzwanie? 

Firma to mój sposób na życie, na pracę i spędzanie wolnego czasu. Dzięki MashTo mogę być z rodziną, ale też wyżyć się artystycznie i wyładować swoje emocje. Udaje mi się sprawić, że ktoś się uśmiechnie i będzie miał dobry dzień. Lubię te momenty, kiedy plakat jest piękny lub tapeta całkowicie odmienia pokój dziecka. Mam silne wsparcie i bardzo lubię swoją pracę. Cały czas się uczę i rozwijam. W tej branży bardzo trudno się nudzić. Pomysły na nowe plakaty pojawiają się nawet kilka razy dziennie! 

Plakat ze śpiącą rodziną projektu MashTo

Możesz nam zdradzić jak zaprojektować ładny plakat? 

Dobrze zaprojektowany plakat to taki, który jest wypadkową upodobań klienta i tego, co sama lub sam chciałbyś mieć w swoim domu. 

Plakat "be kind to yourself" projektu MashTo

A czy trudno połączyć dobrą jakość plakatu z jego ceną? 

To jest bardzo dobre pytanie. Tworząc plakaty w MashTo kierujemy się zasadą, że jakość jest wartością nadrzędną. Wolę mieć czegoś mniej lub wcale, niż posiadać produkt wątpliwej jakości lub pochodzenia. Taki sam stosunek mam do wyceniania swojej pracy i produktów. Nie chcę sprzedawać czegoś za grosze i masowo. Wiem, że w wielu miejscach można kupić plakaty tańsze niż u mnie. Ale moja cena wynika z tego, że skupiam się na jakości tworzenia i wykonania moich prac. 

Czy można mówić o pewnych trendach w dekoracjach pokoi dziecięcych? 

Uważam, że dekorując swój pokój lub pokój swojego dziecka warto zwracać uwagę na trendy. Jednak ważniejszą sprawą jest kierowanie się tym co się lubi oraz tym co ma się w sercu. Projektując plakaty w MashTo chcę, aby moje prace były ponadczasowe i zaprojektowane w oparciu o klasyczne formy. Trendy w projektowaniu dziecięcych pokoi się zmieniają, ale klasyczne produkty wysokiej jakości zawsze będą w modzie. 

Plakat z alfabetem projektu MashTo

Twoje prace maja bardzo bajkowy klimat. Skąd czerpiesz inspiracje przy projektowaniu plakatów? 

Inspirację czerpię ze świata dawnych baśni, na których współczesność nie odcisnęła jeszcze swojego piętna. Oczywiście nie chcę iść na przekór współczesnym trendom, ale szukam swojego sposobu na tworzenie opowieści. Zwykły spacer do lasu z dziećmi może być ogromnym źródłem inspiracji. 

Ilustracja z wielorybem do pokoju dziecięcego

Co sprawia, że twórca plakatu czuje dumę? 

Jestem dumna z każdego, nawet najmniejszego zamówienia. Praca z klientem uczy pokory, ale również stawiania granic. Jednak największą dumą napawa mnie, gdy klienci piszą, że są zachwyceni plakatami MashTo lub nawet takimi drobiazgami, jak sposób zapakowania tuby. To bardzo miłe. 

Jakie są najbliższe plany marki MashTo? 

Muszę kupić biurko! Dzieci potrzebują mnie coraz mniej, więc chcę się przesiąść z kanapy na wygodny fotel. Zamierzam częściej pojawiać się na targach, bo wydrukowane ilustracje mają zupełnie inne oblicze niż te, które można oglądać na naszej stronie www lub moim Instagramie. Nasycenie pigmentu, sposób układania się koloru, odpowiedni papier sprawiają, że ilustracje nabierają nowego życia. Z obrazu na monitorze zamieniają się w element wystroju! 

Zobacz również: Bartosz Kosowski – ilustrator, którego docenił świat | Vintage Print Seekers

Plakat z konikiem morskim projektu MashTo
Plakat z małym podróżnikiem do pokoju dziewczynek
Plakat z małym astronomem projektu MashTo
Plakat z jednorożcem od Magdy Piesty
Granatowy, bajkowy plakat do pokoju dziewczynki
Ilustracja od polskiej marki MashTo
Ilustracja projektu Magdy Piesty
Plakat idealny do pokoju dziewczynki projektu Magdy Piesty
Bajkowy plakat projektu MashTo
Błękitny plakat do pokoju dziecięcego od MashTo
Granatowy plakat projektu polskiej marki MashTo
Ciemny plakat projektu Magdy Piesty z MashTo
Ciemny plakat z tygrysem
Plakaty do pokoju dziecka
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter