Meble kuchenne Poliform – nowa marka w Mesmetric

Kuchnie Poliform często porównywane są do luksusowego Rolls-Royce’a. Wyrafinowane wyposażenie, najlepsze materiały, nowatorskie rozwiązania i znakomity design. Od niedawna można je zamówić w warszawskim Mesmetric Atelier i bez reszty oddać się kulinarnym rozkoszom.

Meble kuchenne Poliform

Kiedy Marta Anzani, dyrektor działu kuchnie marki Poliform jedzie do fabryki wąskimi uliczkami uroczej Varenny, wszyscy rozpoznają jej samochód. Bo to niewielkie miasteczko położone nad jeziorem Como, niespełna 60 km na północ od Mediolanu, liczy zaledwie 800 mieszkańców. Kogo nie spytać, wszyscy tu znają rodziny Anzanich i Spinellich. Trójka przyjaciół – Giovanni, Alberto i Aldo zaczynali 80 lat temu od skromnego warsztatu rzemieślniczego. Dziś ich dzieci zarządzają jedną z najnowocześniejszych fabryk mebli na świecie. Marka ta to synonim luksusu, najwyższej jakości i świetnego designu. A fabryka luksusowych kuchni rozsławiła Varennę na cały świat.

Meble kuchenne Poliform - nowa marka w Mesmetric

Chcieliśmy rozszerzyć naszą produkcję o meble kuchenne, tak żeby zaoferować naszym klientom kompletnie urządzony dom. Od salonu po kuchnię, od jadalni po sypialnię – meblami naszej marki – mówił w jednym z wywiadów Roberto Spinelli. Dlatego w 1996 r. kupiliśmy spółkę Varenna (od nazwy miasteczka) produkującą kuchnie i włączyliśmy ją do naszej grupy – wyjaśnia. Od tego czasu kuchnie przeszły długą drogę, łącząc wieloletnie doświadczenie w rzemieślniczym kunszcie z międzynarodowym spojrzeniem na design.

W Polsce przedstawicielem marki jest Mesmetric. Dobrze znany wszystkim ceniącym wzornictwo na najwyższym poziomie showroom, powstał z inicjatywy Heleny Raczyńskiej-Pachut i Wioletty Lenczowskiej – ambasadorek pięknego designu. Zaczynały 10 lat temu od wprowadzenia do Polski skandynawskich marek, dziś reprezentują najbardziej prestiżowe brandy z całego świata. M.in. niezwykłe kuchnie włoskiej marki, które można obejrzeć i zamówić w ich showroomie.

Meble kuchenne Poliform - nowa marka w Mesmetric

Dlaczego kuchnie Poliform?

Wystarczy dotknąć frontów ze szlachetnych gatunków drewna albo blatów z gładkiego kamienia, przyjrzeć się detalom dopracowanym z jubilerską precyzją. Nietrudno wyrobić sobie zdanie na temat najwyższej klasy tych mebli. Ale nienaganna estetyka i jakość zastosowanych materiałów to nie wszystko, bo kuchnia służy przede wszystkim do przygotowywania posiłków, względy ergonomiczne są tutaj równie ważne. Nowatorskie patenty ułatwiające prace kuchenne są teraz bardzo na czasie.

Meble kuchenne Poliform - nowa marka w Mesmetric

Przykłady? Zlewy o unoszonym dnie, blaty opuszczane w strefie gotowania i mycia, okapy wyglądające jak designerskie lampy, albo przeciwnie – całkiem niewidoczne. Wreszcie podświetlane witryny i przepastne szafy, w których mieści się niezbędny sprzęt i akcesoria, porcelana czy szkło dekoracyjne. Wykończone szlachetnym fornirem, po zamknięciu niczym nie wyróżniają się spośród innych mebli w salonie.

Bo materiały wykończeniowe do kuchni dobiera się dziś z taką sama starannością, jak te do salonu, a kuchnię projektuje się jak dobrze skrojony garnitur, który posłuży lata. Ma być dobrze dopasowana do gustu właściciela, wygodna i ponadczasowa. Cieszyć oko, ale też sprawiać wrażenie zaaranżowanej profesjonalnie, jak warsztat szefa profesjonalnej restauracji.

Meble kuchenne Poliform - nowa marka w Mesmetric

Włoski producent proponuje szeroką gamę wykończeń i detali, z których można wybierać, w oparciu o najnowsze trendy i estetyczne formy. Kolekcje, wraz ze zmieniającymi się trendami i rozwojem technologicznym, są na bieżąco odświeżane i ulepszane przez wprowadzenie dodatkowych akcesoriów czy praktycznych rozwiązań. Wiadomo, że oprócz aparycji, liczy się także piękne wnętrze.

Poliform nie ma nic do ukrycia. Szuflady i szafy są efektowne również w środku i przemyślne w najmniejszym calu. Niezliczona ilość praktycznych schowków i przegródek pozwala utrzymać kuchnie w należytym porządku i zawsze wszystko mieć pod ręką. Najlepsze gatunki drewna, nierdzewna stal, a nawet skóra – to materiały, które sprawiają, że po zwykły nóż czy widelec sięga się z taką samą przyjemnością, co po perły w butiku jubilerskim. Wszystkie szuflady i szafki są wyposażone w antypoślizgowe maty oraz standardowo w mechanizmy cichego domykania.

Zobacz również: Kuchnie fornirowane od polskiej marki ZAJC | ERNESTRUST – od ponad 50 lat na rynku

Meble kuchenne Poliform - nowa marka w Mesmetric
Meble kuchenne Poliform - nowa marka w Mesmetric
Meble kuchenne Poliform - nowa marka w Mesmetric
Meble kuchenne Poliform - nowa marka w Mesmetric
Meble kuchenne Poliform - nowa marka w Mesmetric
Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter