Meble ze sklejki od polskiej marki NUKI

Miłość do sklejki stałą się bazą do zbudowania marki skupiającej się wokół dobrego i funkcjonalnego designu. Brzozowe drewno, z którego powstaje bardzo wytrzymały półprodukt, zawładnęło umysłami właścicieli i przestrzenią, w której żyją. NUKI to marka zbudowana przez Martę i Krzysztofa, którzy idąc wspólnie przez życie postanowili przełożyć partnerstwo na pole biznesowe. Tak powstały meble ze sklejki. 

Meble ze sklejki

W 2016 roku została stworzona pierwsza kolekcja spełniająca potrzeby każdej rodziny. Zespół NUKI z doświadczenia wiedział, że obecny rynek nie oferuje młodym rodzicom rozwiązań, które są funkcjonalne oraz wyróżniają się również pięknym wzornictwem. Dlatego jako cel obrano wówczas produkcje mebli, uniwersalnych w swojej formie, a zarazem minimalistycznych, które uzupełnią i nadadzą charakterystycznego stylu każdemu wnętrzu. Tak powstał pierwszy autorski projekt. Kołyska „Tuli”, której przeznaczeniem jest otulanie i otaczanie ciepłem. Seria łóżeczek „Dream” była konsekwencją i spełnieniem prywatnych marzeń projektantów.

Meble ze sklejki od polskiej marki NUUKI

Sama forma i design jednak nie wystarczy. Mebel musi być stabilny i całkowicie bezpieczny. Stąd ogromna uwaga jaką firma NUKI skupia wokół ręcznie wykonywanych, zaokrąglonych  krawędzi produktów oraz niewidocznych mocowań nadających lekkości. W całej kolekcji mebli ilość widocznych elementów ograniczona jest do niezbędnego minimum. Bardzo dobrym przykładem jest kołyska „Tuli” czy łóżeczko „Dream”, w których to, po włożeniu materacyka widać tylko 4 otwory o średnicy 6mm.

Polska firma NUUKI

Polska to rodzinny rynek lecz mimo to założyciele firmy planują szeroką ekspansję w pozostałych krajach europejskich. Granice nie stanowią żadnych barier więc może kiedyś meble i akcesoria NUKI będą dostępne też na innych kontynentach. Na początku roku NUKI zaprezentowała już kilka swoich nowości – kolekcję szafek i komód VIN oraz modułów RAKT. To tylko wstęp do tego co się wydarzy więcej jeszcze w tym roku!

Zobacz również: Pościel od LUKOJE, czyli komfort w Twoim domu | Mezzo Collection – meble inspirowane stylem mid-century

Białe łóżko dziecięce ze sklejki od polskiej marki NUUKI
Meble ze sklejki od polskiej marki NUUKI
Stolik ze sklejki od polskiej marki NUUKI
Meble ze sklejki od polskiej marki NUUKI
Białe łóżeczko dla niemowlaka ze sklejki od polskiej marki NUUKI
Meble ze sklejki od polskiej marki NUUKI
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter