Medicover Stomatologia w Bielsku-Białej

650 m kw. powierzchni i 9 nowocześnie wyposażonych gabinetów. W Bielsku-Białej otwarto właśnie centrum stomatologiczne, które swoim wnętrzem nawiązuje do przemysłowej, XIX-wiecznej historii miasta. Klimatem natomiast przypomina… kawiarnię. To pierwsze takie miejsce działające pod szyldem Medicover Stomatologia w Bielsku-Białej i w woj. śląskim.

„Rytuał uśmiechu”, czyli Medicover Stomatologia w Bielsku-Białej

W Bielsku-Białej otwarto właśnie pierwsze w mieście i zarazem pierwsze w regionie centrum stomatologiczne stworzone w nowym koncepcie sieci – tzw. „Rytuale Uśmiechu”. To piąta lokalizacja w Polsce, która powstała w tym formacie. 

Medicover Stomatologia w Bielsku-Białej - Rytuał Uśmiechu

Tego typu centra dentystyczne powstały już w Warszawie, Łodzi, Toruniu i Gdyni.  Koncept sieci wyróżnia m.in. kompleksowe podejście do leczenia, szeroki dostęp do nowych technologii, w tym diagnostycznych, a także nowy standard opieki i design miejsca. Ten ostatni w Bielsku-Białej wyróżnia się szczególnie. 

Bielsko-Biała to pierwsze miasto na południu Polski, w którym pojawiamy się z „Rytuałem uśmiechu”. To odważna wizja tworzenia przestrzeni medycznych, która przełamuje wiele stereotypów związanych zarówno z samym gabinetem dentystycznym, jak i leczeniem. Centra w tym koncepcie, które stopniowo powstają w całej Polsce, odchodzą bowiem od tradycyjnego wizerunku gabinetu – mówi Wioletta Januszczyk, dyrektor zarządzająca Medicover Stomatologia. – Zastępuje je nowe spojrzenie na przestrzeń, w której leczony jest pacjent. Wnętrza centrów stomatologicznych, takich jak to w Bielsku-Białej, bardziej przypominają lobby nowoczesnych hoteli czy modne, wielkomiejskie kawiarnie, mające w swoim projekcie mocne, lokalne akcenty. Wszystko po to, aby stworzyć pacjentom komfortowe warunki, w których można się zrelaksować przed wizytą i bez stresu podjąć leczenia – mówi.

Medicover Stomatologia w Bielsku-Białej - Rytuał Uśmiechu

Historia miasta w tle

Jak podkreśla Wioletta Januszczyk, nowo otwarte centrum w stolicy Podbeskidzia jest esencją tej koncepcji. I faktycznie, jego wnętrze bardziej może kojarzyć się z kafejką, chociażby z racji biblioteczki z kilkuset książkami ustawionej w poczekalni czy wygodnych foteli i stolików kawowych, które zastąpiły krzesła. 

Medicover Stomatologia w Bielsku-Białej - Rytuał Uśmiechu

We wnętrzu nowego centrum wybrzmiewa też historia Bielska-Białej. Architekci z warszawskiej pracowni Piotrowscy Design, pracujący nad przestrzenią, starali się w niej odtworzyć klimat końca XIX-wieku. Sięgnęli przy tym do przemysłowej tradycji miasta, kiedy to powstawały zakłady tkackie i rozwijała się fabryczna zabudowa.  W aranżacji wnętrza, w różnych postaciach przewija się stal – np. jako blacha pokryta rdzą czy metalowa kratownica. Elementy te charakterystyczne były dla dawnych, bielskich obiektów przemysłowych. Wyróżniającym się akcentem, odwołującym się do historii, jest też stary, żeliwny piecyk, który stał się podstawą pod… stanowisko kawowe dla pacjentów. 

Medicover Stomatologia wyeliminował także te elementy, które najbardziej drażnią pacjenta w gabinetach. W efekcie czego powstała przestrzeń, która pozytywnie oddziałuje na zmysły. Celowo wprowadzono tu ciepłą, niedrażniącą oczu barwę światła, włączono muzykę jazzową, która zagłusza krępującą ciszę, a także usunięto „dentystyczny zapach”. 

Medicover Stomatologia w Bielsku-Białej - Rytuał Uśmiechu

Tworząc wnętrze bielskiego centrum sięgnęliśmy zarówno po doświadczenia architektów, jak i psychologów. Wyszliśmy z założenia, że aby wyciszyć pacjenta przed wizytą, konieczne jest stworzenie takiej przestrzeni, która nie budzi negatywnych emocji, rozprasza uwagę, skupia ją na czymś pozytywnym, niwelując przy tym stres, strach i lęk, a więc emocje, które towarzyszą wielu osobom w czasie wizyty – mówi Wioletta Januszczyk. – Jest to bardzo świadome, empatyczne i zarazem świeże w Polsce podejście zarówno do projektowania przestrzeni, w której leczony jest pacjent, jak również do budowania jego pozytywnych doświadczeń. To szalenie ważne, zwłaszcza w kraju, w którym wciąż powszechne są traumy dentystyczne, a za wysokim odsetkiem próchnicy, także wśród dzieci, stoi dentofobia – dodaje.

Holistyczne leczenie w Bielsku-Białej

W tym pomóc ma nie tylko stworzona tu przestrzeń, ale także samo leczenie. Na blisko 650 m kw. ulokowano w Bielsku-Białej aż 9 w pełni wyposażonych gabinetów. W centrum można znaleźć także m.in. photo room, czyli pokój, w którym dokumentowane są metamorfozy, pokój wybudzeń z narkozy, pracownię protetyczną i pracownię RTG. 

Na miejscu przyjmują dentyści aż z 11 dziedzin. Zakres leczenia obejmuje m.in. leczenie zachowawcze, ortodontyczne, implantologiczne, protetyczne, leczenie chorób przyzębia, leczenie kanałowe, stomatologię estetyczną oraz pedodoncję, czyli stomatologię dzieci. Oprócz tego pacjenci mają tutaj dostęp do zabiegów medycyny estetycznej, a także do unikalnych usług Medicover Stomatologia, w tym Complete Smile Check.

Medicover Stomatologia w Bielsku-Białej - Rytuał Uśmiechu

Nowo otwarte centrum Medicover Stomatologia jest jednym z najnowocześniejszych w Bielsku-Białej i na Podbeskidziu. Jest ono wręcz naszpikowane zaawansowanymi technologiami, dzięki którym możemy nie tylko precyzyjnie diagnozować pacjentów, ale przede wszystkim leczyć ich bez bólu, w warunkach, które dodatkowo minimalizują negatywne emocje – mówi Patrycja Bilof, kierownik centrum Medicover Stomatologia w Bielsku-Białej. 

Medicover Stomatologia w Bielsku-Białej - Rytuał Uśmiechu

Jak zapewniają twórcy miejsca, w centrum będą mogli leczyć się zarówno pacjenci posiadający abonamenty medyczne w Medicover, jak również pacjenci bez takich abonamentów, w ramach prywatnej wizyty. Centrum przystosowane jest także do wizyt osób niepełnosprawnych. 

Centrum otwarte jest dla każdego. Chcemy pokazać mieszkańcom regionu, że zęby można leczyć nieco inaczej, że wizyta u dentysty może być pozbawiona negatywnych emocji. Pod tym względem nowe centrum pełnić będzie ważną rolę edukacyjną, niejako odczarowując wizyty u dentysty – mówi Wioletta Januszczyk.

Medicover Stomatologia w Bielsku-Białej mieści się przy ul. Teodora Tomasza Jeża 8.

Zobacz również: Przedszkole First Steps na Wilanowie projektu Mum Studio | Riff Pianosalon – warszawski dom fortepianów Steinway & Sons

Medicover Stomatologia w Bielsku-Białej - Rytuał Uśmiechu
Medicover Stomatologia w Bielsku-Białej - Rytuał Uśmiechu
Medicover Stomatologia w Bielsku-Białej - Rytuał Uśmiechu
Medicover Stomatologia w Bielsku-Białej - Rytuał Uśmiechu
Medicover Stomatologia w Bielsku-Białej - Rytuał Uśmiechu
Medicover Stomatologia w Bielsku-Białej - Rytuał Uśmiechu
Medicover Stomatologia w Bielsku-Białej - Rytuał Uśmiechu
Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter