Medicover Stomatologia w Łodzi – nowoczesne centrum stomatologiczne

W nowej lokalizacji pacjenci znajdą wsparcie specjalistów wszystkich dziedzin dentystyki, a także najnowszą technologię cyfrową wspierającą leczenie i diagnostykę. Już wkrótce będzie można tu również skorzystać z unikalnego w Polsce Complete Smile Check, czyli kompleksowego badania jamy ustnej z użyciem m.in. RTG i technologii 3D.

Medicover Stomatologia w Łodzi

Łódź będzie się jeszcze szerzej uśmiechać? W mieście powstało właśnie jedno z najnowocześniejszych w regionie centrów stomatologicznych. W jego powstanie zainwestowała sieć Medicover Stomatologia. Nowe miejsce, mające 330 m kw. i 6 gabinetów, ulokowane zostało w biurowcu Green Horizon przy ul. Pomorskiej.

Pacjenci znajdą tu nie tylko najnowocześniejszą technologię stomatologiczną i diagnostyczną, w tym rozwiązania minimalizujące ból podczas leczenia, ale także kompleksową i holistyczną opiekę.

Medicover Stomatologia w Łodzi - nowoczesne centrum stomatologiczne
Medicover Stomatologia w Łodzi – nowoczesne centrum stomatologiczne

Ta obejmuje aż 8 dziedzin, w tym m.in. ortodoncję, protetykę, implantologię, stomatologię estetyczną, chirurgię stomatologiczną, endodoncję, a także – co jest nowością w Łodzi – fizjoterapię stomatologiczną.

W nowym centrum powstał także specjalny, bezstresowy gabinet dedykowany leczeniu dzieci. W przestrzeni tej odbywać będą się zarówno wizyty adaptacyjne najmłodszych, jak i samo leczenie pod okiem stomatologa dziecięcego.

Unikalne podejście do pierwszej wizyty u dentysty

Unikalne dla nowego centrum jest także podejście do pierwszej wizyty i towarzyszącemu jej przeglądowi. Już niebawem leczący się tutaj pacjenci będą mogli przejść wieloetapowy Complete Smile Check, czyli kompleksowe badanie uśmiechu.

Medicover Stomatologia w Łodzi - nowoczesne centrum stomatologiczne
Unikalne podejście do pierwszej wizyty u dentysty

To obejmować będzie, oprócz tradycyjnego przeglądu, m.in. diagnostykę RTG (tzw. panoramę), skanowanie 3D wnętrza jamy ustnej specjalnym skanerem, dokumentację fotograficzną i konsultację z lekarzem protetykiem. Wizycie towarzyszyć będzie również wirtualne konsylium z udziałem dentystów różnych specjalizacji.

Ciekawostką jest to, że samo centrum otwarte zostało w najnowszym, autorskim koncepcie stworzonym przez sieć – w tzw. „Rytuale Uśmiechu”. Format ten łączy wysoką jakość leczenia, design miejsca, nowy standard obsługi pacjenta i jeszcze jedno – misję edukacyjną.

Nowoczesne centrum stomatologiczne Medicover na Pomorskiej w Łodzi
Autorskim koncept stworzony przez sieć – tzw. „Rytuał Uśmiechu”

– Nowe centrum stomatologiczne jest miejscem, w którym pacjent może nie tylko się leczyć, ale także edukować. Chcemy pokazać, jak dbanie o zęby może stać się częścią codziennych rytuałów związanych ze zdrowym stylem życia, tak samo jak zbilansowana dieta, aktywność fizyczna czy dbanie o skórę – mówi Wioletta Januszczyk, dyrektor zarządzająca Medicover Stomatologia.

Pierwsze centrum Medicover Stomatologia poza Warszawą

Najnowsza lokalizacja Medicover Stomatologia w Łodzi jest pierwszą otwartą w tym koncepcie poza Warszawą.

– Format, w jakim zostało otwarte centrum w Łodzi, przez ostatnie miesiące testowaliśmy wyłącznie w Warszawie, na Placu Konstytucji, gdzie na początku 2020 roku powstała flagowa lokalizacja w tym koncepcie. Teraz pora, aby ta nowa wizja stomatologii zagościła także w innych miastach – mówi.

Nowoczesne centrum stomatologiczne Medicover na Pomorskiej w Łodzi
Nowoczesne centrum stomatologiczne Medicover na Pomorskiej w Łodzi

Tym co wyróżnia nowe miejsce i jego koncept, oprócz standardu leczenia i obsługi pacjenta, jest design. Centrum przy Pomorskiej w niczym nie przypomina klasycznego gabinetu stomatologicznego. Do jego stworzenia zatrudnieni zostali architekci, który znani są chociażby z projektowania kawiarni – Piotrowscy Design. I to właśnie ten kawiarniany klimat został przeniesiony do łódzkiego wnętrza.

– Stworzyliśmy bezstresową przestrzeń, która łączy w sobie zarówno nowoczesny design, jak również medycynę. Zależało nam bowiem na tym, aby nowe miejsce, nie kojarzące się tak mocno ze stereotypowym dentystą, pomagało w przełamywaniu oporu przed leczeniem. Design spełnia więc tutaj konkretną rolę terapeutyczną, jest nie tylko atrakcyjnym opakowaniem – mówi Wioletta Januszczyk.

Rozwiązania dostępne dla pacjentów Medicover Stomatologia

Tym bardziej, że wdrożono tu konkretne rozwiązania. Pacjenci do swojej dyspozycji mają wygodną, kawiarnianą poczekalnię, w której można dosłownie napić się kawy. Co więcej, Medicover Stomatologia z przestrzeni wyeliminował wiele elementów, które w przeszłości drażniły pacjenta. Zniknął charakterystyczny dentystyczny zapach, a ciszę zastąpiono muzyką jazzową. Stonowane zostały także kolory wnętrz, które dobrane zostały tak, aby nie kojarzyć się z wnętrzem medycznym. Znalazło się także miejsce dla biblioteczki liczącej kilkaset pozycji.

Nowoczesne centrum stomatologiczne Medicover na Pomorskiej w Łodzi
Rozwiązania dostępne dla pacjentów Medicover Stomatologia w Łodzi

– W Medicover Stomatologia naszym celem jest odczarować gabinety dentystyczne, do których pacjenci przychodzą, gdy boli. Chcemy im pokazać, że dzisiejsze metody leczenia oraz technologie stosowane w gabinecie pozwalają na to, by nasi pacjenci czuli się w pełni komfortowo podczas wizyty i nie wracali do dentysty z lękiem – tłumaczy lek. dent. Grzegorz Kruszczyński z Medicover Stomatologia Łódź Pomorska.

Medicover Stomatologia w Łodzi - nowoczesne centrum stomatologiczne
Wnętrza Medicover Stomatologia w Łodzi przy Pomorskiej

– Wizyta u stomatologa może i powinna być przyjemna. Nasze domowe wnętrza z wygodnymi fotelami, półkami z książkami, ekspresem do kawy wpisują się w „Rytuał Uśmiechu”. Mamy także miejsce dla pacjentów, którzy chcą w spokoju popracować. Holistyczne podejście do leczenia rozumiemy jako otulanie muzyką, zapachem i profesjonalną opieką stomatologiczną – dodaje.

Zobacz również: Luksusowy gabinet kosmetyczny | Projekt wnętrz Kancelarii Notarialnej w Szczecinie

Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter