Meridiani – sukces może mieć początek w prostym pomyśle

Meridiani to marka, która w mistrzowski sposób łączy nowoczesność z odwołaniami do klasyki. Teraz meble włoskiego producenta możecie znaleźć w warszawskim showroomie MOOD.

Włoska marka Meridiani

Marka Meridiani konsekwentnie poszerza kolekcje wyposażenia do części dziennej i nocnej domu. Za projekty odpowiada Andrea Parisio, wieloletni dyrektor artystyczny firmy. Jego ideą w pracy nad najnowszymi modelami było połączenie cech typowych dla limitowanych serii marki oraz jej najbardziej rozpoznawalnych mebli ze stałej oferty.

Meridiani - meble włoskiej marki - stół jadalniany Hubert - krzesła Isetta

Do krótkich serii, zaskakujących wzornictwem i dopracowanymi detalami, nawiązuje stół Zeno z podstawą wygiętą z grubych lakierowanych rurek, na której wspiera się blat. Sofa Norton pojawiła się w nowej wersji, z pikowaniem capitonné przełamującym jej prostą formę. Z kolei do mebli ze stałej kolekcji odwołuje się nowy, minimalistyczny stół Hubert, sofa Joseph w kształcie fasoli i należący do tej samej rodziny fotel Josephine. Typowe dla stylu Meridiani jest też nowe tapicerowane w całości krzesło Isetta, czy też szafka Verner, w której lakierowane wykończenia sąsiadują z elementami miedzianymi.

Meridiani - meble włoskiej marki - fioletowa sofa Harold - stolik Adrian

Laura Ferraro Crosti

Meridiani to przykład na to, że sukces może mieć początek w prostym pomyśle. W tym przypadku była nim idea właścicielki, Laury Ferraro Crosti, aby zaproponować klientom kolekcję mebli łączących klasyczne referencje ze stylem nowoczesnym. Stworzeniu własnej marki meblarskiej sprzyjał niewątpliwie fakt, że rodzina Crosti od wielu lat zajmowała się przemysłową produkcją mebli tapicerowanych. Do pełnego sukcesu brakowało już tylko zdolnego projektanta.

Meridiani - meble włoskiej marki - Stół jadalniany Zeno - krzesło Sylvie

W 1996 roku dyrektorem artystycznym Meridiani został Andrea Parisio, który pełni te funkcje do dziś. Dzięki entuzjazmowi Laury i zapleczu produkcyjnemu, już w tym samym roku światło dzienne ujrzała pierwsza kolekcja, jak również otwarto showroom w centrum Mediolanu. Cztery lata później marka rozpoczęła sprzedaż na rynkach międzynarodowych. A dziś jest częścią firmy Italian Design Brands skupiającej kilka znakomitych włoskich marek wnętrzarskich.

Meridiani - meble włoskiej marki - komoda Verner Meridiani - meble włoskiej marki - czerwona skórzana sofa Timothy - stolik Adrian Meridiani - meble włoskiej marki - stół jadalniany Owen - krzesło Odette Meridiani - meble włoskiej marki Meridiani - meble włoskiej marki Meridiani - meble włoskiej marki - Sofa Norton Meridiani - meble włoskiej marki - Beżowa sofa Norton Meridiani - meble włoskiej marki

Udostępnij ten artykuł

Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter