Miejsce nowoczesne, ale z nutką góralską. Designerskie, ale w klimacie alpejskiego chaletu

Miejsce nowoczesne, ale z nutką góralską. Designerskie, ale w klimacie alpejskiego chaletu

Jak tylko zobaczyliśmy to miejsce to od razu się w nim zakochaliśmy. My już planujemy spędzić tam kilka dni i jesteś pewni, że po tym artykule też zaczniecie planować swój kilkudniowy urlop.

VILLA 11 została otwarta 1-go lipca 2015. Wszystko zaczęło się od marzenia, aby stworzyć miejsce nowoczesne, ale z nutką góralską, designerskie, ale w klimacie alpejskiego chaletu.

Razem z mężem, Mateuszem, kupiliśmy starą chałupę, i przez rok trwał remont (generalny!), budynek był o cechach zabytkowych, także nad całą inwestycją czuwał konserwator. Od początku miałam w głowie to jak chciałabym, żeby to wyglądało, jaki miało klimat. Dużo podróżujemy, także wszędzie gdzie byliśmy zbieraliśmy jakieś pomysły, które pożniej wykorzystaliśmy przy aranżowaniu wnętrz. Ja również bardzo interesuje się designem oraz aranżacją wnętrz (hobbistycznie;), wraz z dwiema moimi przyjaciółkami organizuję jedyne targi designu – Zako_Twory – targi dizajnu pod Giewontem (odbyły się już 4 edycję, kolejna już w lecie). Także w VILLI 11 nie mogło zabraknąć designerskich dodatków lokalnych twórców (i tym samym wystawców Zako_Tworów): stoliki przy recepcji – Projekt Stołek, – lampki- LOMPKI, drewniane misy – JK WoodWork. Abażury w pokojach są recznie malowane przez moją przyjaciółkę Blankę Gluzińską Tatar, ona również jest autorką czarno-białej ściany w pokoju relaksu oraz rozet na ścianach w pokojach (Blanka jest również współorganizatorką Zako_tworów” – mówi właścicielka Barbara Majcher.

Nazwa wzięła się od adresu (Broniewskiego 11) a to dopisek „Folk & Design” wymyślił Mateusz. W pokojach wiszą narciarsko-snowboardowe zdjęcia, których autorem jest Wojtek Antonów. W przestrzeniach wspólnych znajduję się cała kolekcja starych nart oraz starych plakatów Zakopanego – jedno i drugie od dłuższego czasu kolekcjonowała właścicielka.

 

Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter