Mieszkanie architektki Karoliny Gacy z pracowni GRUPA NONO

Od projektanta wymagamy, aby dokładnie odwzorował nasze wytyczne i wizję idealnego mieszkania. A co w przypadku, gdy jesteśmy swoim własnym klientem? Wbrew pozorom zadanie jest dużo trudniejsze! Dochodzi presja otoczenia i osobiste oczekiwania, aby zrealizować wszystkie założenia! Jak finalnie udało się zaprojektować własne cztery kąty projektantce z pracowni GRUPA NONO? Przed Tobą mieszkanie architektki Karoliny Gacy!

Projekt własnego mieszkania – nie lada wyzwanie!

To była prawdziwa lekcja projektowania wnętrz, ponieważ wnętrze jest w każdym calu nietypowe. Proces projektowy objął wszystkie instalacje wraz ze zmianą stolarki okiennej, drzwiowej, elewacji itd. Mieszkanie mieści się w przestrzeni warsztatu stolarskiego obok rodzinnego domu projektantki Karoliny Gacy z pracowni GRUPA NONO.

Mieszkanie architektki Karoliny Gacy z pracowni GRUPA NONO - białe meble w zabudowie w kuchni
Mieszkanie architektki Karoliny Gacy

Harmonia, balans i równowaga

Zamiast szaleństwa kolorów, projektantka zainspirowała się wnętrzami z drugiego końca świata, czyli z Australii. W projekcie postawiono na prostotę formy, szlachetność materiałów i przestrzenność kubatury. Priorytetem okazała się harmonia, balans i równowaga. Te cechy sprawiają, że projektantka lubi wracać do tego mieszkania. Nie odnajdziemy tu szalonych kolorów czy najnowszych kolekcji włoskich mebli.

Mieszkanie architektki Karoliny Gacy z pracowni GRUPA NONO - czarna antresola w mieszkaniu
Mieszkanie architektki Karoliny Gacy

Mieszkanie ma 63,5 m2 powierzchni. Wykorzystując potencjał 390 cm wysokości, zostały wydzielone dodatkowe przestrzenie, które zwiększyły funkcjonalność mieszkania. Głównym założeniem było uzyskanie w jak największej ilości pomieszczeń światła dziennego, dlatego zaprojektowane zostały tylko jedne drzwi – do łazienki. Dzięki zastosowaniu rozwiązania typu open space światło przenika przez wszystkie strefy.

Łazienka znajduje się na środku mieszkania, w sąsiedztwie salonu i jadalni. W celu zwiększenia komfortu użytkowników postanowiono umieścić wokół łazienki rząd szaf, w których mieszczą się ubrania. Tym sposobem całość zabudowy stworzyła niepowtarzalny komfort akustyczny.

Mieszkanie architektki Karoliny Gacy z pracowni GRUPA NONO - łazienka w jasnych kolorach
Mieszkanie architektki Karoliny Gacy

Nietypowe rozwiązania w salonie

Strefa wejścia powinna być wizytówką każdego domu. Ważne, aby było przestronna i przytulna. Nie mogło zabraknąć tutaj miejsca na klucze, aby wchodząc do domu nie zastanawiać się, gdzie je odłożyć, zaś wychodząc z domu, nie szukać ich po całym mieszkaniu. Zaraz po Strefie Wejścia pojawia się salon z tzw. Ludwikiem i huśtawką. Są to rozwiązania, które zdecydowanie nie należą do standardu. Nietypowe zastosowania przyciągają. Każdy chce usiąść i się rozgościć.

Mieszkanie architektki Karoliny Gacy z pracowni GRUPA NONO - sofa stojąca przy wejściu do mieszkania
Mieszkanie architektki z pracowni GRUPA NONO

Huśtawka stała się również świetnym pretekstem do zaprezentowania wertykalności mieszkania. Jak salon, to i stół, czyli jeden z ważniejszych mebli w każdym wnętrzu. Mebel w mieszkaniu Karoliny Gacy został wykonany z korka, co sprawia, że blat jest miły w dotyku, a naczynia nie stukają, gdy są odkładane. Najważniejszym akcentem jest wisząca nad stołem, ręcznie malowana MANDALA, która podkreśla miejsce spotkań. Przy okazji salonu, nie da się nie wspomnieć, o antresoli, która znajduje się na wprost sofy. Została wpisana w grafitową bryłę wielofunkcyjnego prostopadłościanu. Górna część tej przestrzeni to miejsce, które jest schowkiem na sezonowe sprzęty i ubrania.

Mieszkanie architektki Karoliny Gacy z pracowni GRUPA NONO - czarna mandala namalowana na ścianie
Mieszkanie architektki z pracowni GRUPA NONO

Domowe biuro w mieszkaniu projektantki z pracowni GRUPA NONO

Domowe biuro to część mieszkania, która nabiera kolorów wraz z zachodem słońca. Popołudniową porą, przez smukłe okno wpadają złote promienie. Do pracy służy stary stół stolarski usytuowany na tle białych ścian. Regał tuż przy biurku wykonany został na zamówienie. Istotną dekoracją są złote kinkiety, które poprzez swoją nietypową formę wprowadzają unikatowe efekty świetlne.

Mieszkanie architektki Karoliny Gacy z pracowni GRUPA NONO - drewniany stół stojący obok regału
Domowe biuro w mieszkaniu

Sypialnia na antresoli

Sen zajmuje 1/3 naszego życia, a jakość snu bezpośrednio wpływa na pozostałą część życia, dlatego ta część została zaprojektowana z podwójną precyzją. Sypialnia znajduje się na antresoli i prowadzi do niej drabina. Ukrycie sypialni na końcu mieszkania daje nieprawdopodobny komfort psychiczny, tworząc aurę schronienia i bezpieczeństwa.

Mieszkanie architektki Karoliny Gacy z pracowni GRUPA NONO - czarna antresola ze schodami
Sypialnia na antresoli

Pracownia GRUPA NONO

GRUPĘ NONO tworzą fachowcy swoich branż, osoby z wieloletnim doświadczeniem i pasją dla swojej dziedziny. Założycielką jest Karolina Gaca, która w projektowaniu ceni sobie niebanalne rozwiązania, nieoczywiste łączenie materiałów oraz dbałość o najmniejszy detal. Do każdego projektu podchodzi z pełną pasją i skupieniem, szukając równowagi między perfekcją i artyzmem.

Zobacz również: Jasne mieszkanie na Wilanowie | 100-metrowy apartament w kolorze burzowego błękitu

Mieszkanie architektki Karoliny Gacy z pracowni GRUPA NONO - szklane drzwi dzielące dwa pomieszczenia
Mieszkanie architektki Karoliny Gacy z pracowni GRUPA NONO - kot
Mieszkanie architektki Karoliny Gacy z pracowni GRUPA NONO - czarno-białe płytki na podłodze
Mieszkanie architektki Karoliny Gacy z pracowni GRUPA NONO - przeszklone drzwi dzielące mieszkanie
Mieszkanie architektki Karoliny Gacy z pracowni GRUPA NONO - stół z ciemną zastawą
Mieszkanie architektki Karoliny Gacy z pracowni GRUPA NONO - beżowa szafa stojąca przy ścianie
Mieszkanie architektki Karoliny Gacy z pracowni GRUPA NONO - część kuchenna z ciemnymi meblami
Mieszkanie architektki Karoliny Gacy z pracowni GRUPA NONO - mandala namalowana na ścianie
Mieszkanie architektki Karoliny Gacy z pracowni GRUPA NONO - sofa stojąca pod antresolą
Mieszkanie architektki Karoliny Gacy z pracowni GRUPA NONO - regał w pracowni
Mieszkanie architektki Karoliny Gacy z pracowni GRUPA NONO - drewniany stół miejscem do pracy
Mieszkanie architektki Karoliny Gacy z pracowni GRUPA NONO - jasne dekoracje w sypialni
Mieszkanie architektki Karoliny Gacy z pracowni GRUPA NONO - wysoki salon

Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter